Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

adaptor usb c

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bullet05

bullet05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.09.2012
Salut. Caut si eu un adaptor pentru samsung s21, care sa ma ajute sa folosesc si castile si incarcatorul, ambele cu usb c, in acelasi timp.  Multumesc.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,484
  • Înscris: 30.08.2006
https://www.amazon.c...e/dp/B07XB4K4XC
[ https://m.media-amazon.com/images/I/51yW8E28rTL._AC_SY355_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
bullet05

bullet05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.09.2012
de asta caut, dar sa fie din Romania, gen altex sau emag.

#4
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Pai daca cauti, de ce nu cauti? Uite: https://conectica.ro...-alb-xo-nb172-c

Dar eu ma intreb de ce vrei sa stai si cu adaptor, ca nu cred ca ai cine stie ce casti pe USB-C, si nu iei alte casti mai ok care au alta modalitate de conectare? Ca e incomod de mers cu asta in buzunar.
Mai ales ca adaptoarele astea te limiteaza la viteza de incarcare in general, cum e asta postat de mine, la incarcare standard, adica 5V 2A, 10W.

#5
bullet05

bullet05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.09.2012

 d4m4g3, on 31 martie 2023 - 10:08, said:

Pai daca cauti, de ce nu cauti? Uite: https://conectica.ro...-alb-xo-nb172-c

Dar eu ma intreb de ce vrei sa stai si cu adaptor, ca nu cred ca ai cine stie ce casti pe USB-C, si nu iei alte casti mai ok care au alta modalitate de conectare? Ca e incomod de mers cu asta in buzunar.
Mai ales ca adaptoarele astea te limiteaza la viteza de incarcare in general, cum e asta postat de mine, la incarcare standard, adica 5V 2A, 10W.

Perfect. Multumesc.

Vreau asa pentru jocuri sau filme si in caz ca raman fara baterie sa le pot folosi in acelasi timp. Casti wireless la bani putin nu prea ma incanta

#6
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Nu stiu ce telefon ai, dar jocurile descarca bateria rapid.

Cu adaptorul ala daca te joci, in functie de telefon, e posibil sa nu se incarce in timpul ala, ci doar sa nu moara complet.
Pentru ca daca el permite doar 10W, 5-6W o consuma telefonul cand este solicitat, 4-5W s-o duce la incat bateria, asta in mod ideal si ca exemplu.
Drept urmare fara incarcare rapida si automat putere mai multa, o sa fie cam problematic zic eu.

Dar na, poti incerca. Produsul nu e atat de scump si e in stoc, dar sincer, n-as recomanda, nu stiu.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
La ce spune @d4m4g3, as adauga ca asta e si o metoda sigura sa-ti distrugi bateria in maxim 4-5 luni.

#8
Daikon

Daikon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.03.2022

 d4m4g3, on 31 martie 2023 - 10:22, said:

Cu adaptorul ala daca te joci, in functie de telefon, e posibil sa nu se incarce in timpul ala, ci doar sa nu moara complet.

Sunt si aplicatii care consuma bateria telefonului chiar si pus la incarcat. Discutam si de telefoane cu 15W incarcarea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate