Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Usa blocata Vw Passat

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Safirq123

Safirq123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.03.2023
Buna ziua, am un VW Passat b6 din 2008, la care mi a ramas usa din spate stanga blocata, din cauza frigului de afara manerul din exterior trage in gol, iar pe interior nu pot deoarece am siguranta de copii pusa. Cum pot proceda pentru a o deschide?

#2
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,649
  • Înscris: 21.03.2020
Cu ranga, ca Jiji Becali...

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,855
  • Înscris: 06.01.2008

 Safirq123, on 28 martie 2023 - 08:28, said:

Buna ziua, am un VW Passat b6 din 2008, la care mi a ramas usa din spate stanga blocata, din cauza frigului de afara manerul din exterior trage in gol, iar pe interior nu pot deoarece am siguranta de copii pusa. Cum pot proceda pentru a o deschide?
Dai o fuga la un atelier auto. Altfel cam greu sau imposibil.
Poate nici baietii de acolo nu vor reusi fara sa bage flexul in usa ori sa iti rupa captuseala interioara a usii, ca sa poata ajunge la mecanism.

Edited by Hider141, 28 March 2023 - 09:52.


#4
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 24.07.2022
Apa caldă peste mâner/broască etc..

#5
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
E cam complicata treaba. Acum vreo 5-6 ani am patit asta cu o Skoda Superb - singura solutie a fost sa-i dea jos fata de usa apoi a decupat cu un biax in zona incuietorii.

#6
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006
Daca manerul merge in gol si se trage usor e posibil sa fi sarit (sau sa se fi rupt) cablul cu bumb ce pleaca din el spre broasca. Distrugi manerul (il tai) si incerci apoi sa tragi de acel cablu ce pleaca spre broasca. Ar trebui sa se deblocheze usa. Maner gasesti apoi la dezmembrari. Incearca sa nu distrugi piesa ce se prinde cu manerul, pe partea cealalta a fetei de usa (desi e posibil sa fie si ea stricata deja).

#7
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,649
  • Înscris: 21.03.2020

 Punter, on 28 martie 2023 - 09:52, said:

Apa caldă peste mâner/broască etc..

Reperul ala al manerului care deschidea usa este rupt de asta iarna, daca nu te-ai prins inca....

#8
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Problema e stiuta de WV inclusiv solutia de rezolvare
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XiBZmW7qfes?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Problema ta e mai alambicata acum , recomand sa mergi intr-un service , sunt mai multe metode
- scoatere bancheta spate , scotere capitonaj si lucrat din spate
- scoatere geam lateral la un service de infolieri geam auto
Operatiunea poate sa depaseasca 3 ore !

#9
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008
Nu trebuie să tai portiera sau să desfaci sticla sau să distrugi mânerul portierei. Dacă simți că mânerul merge în gol e posibil să se fi rupt șufa de la încuietoare. Se poare repara prin interiorul mașinii. Trebuie desfăcută fața portierei și după aceea panoul de tablă. Aopi se poate deschide portiera și se demontează încuietoarea. Dacă nu te descrci sau nu ai scule, mergi la un service.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate