Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Recomandare Camera supraveghere exterior

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
livinstan

livinstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.04.2014
Salutare. Nu știu dacă aici trebuie să fac topicul, îmi cer scuze dacă nu e ok.
Am nevoie din partea voastră de o recomandare de o camera supraveghere decentă, care poate fi utilizata prin telefon, adică să văd live pe telefon, cu alimentare prin cablu la curent și conexiune WI-FI.
La ce trebuie sa fiu atent în primul rand?
Probabil sa aibă o rezoluție ok, sa i cumpăr un card ok, sa fie rexistenta la praf și umezeala, în rest la ce ar trebui sa fiu atent? Bănuiesc ca filmările se suprascriu, astfel incat cardul sa nu se umple niciodată.
Buget 300 lei cu night vision și rotativa eventual

Edited by livinstan, 26 March 2023 - 21:47.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Recomand imou Cruiser.

Attached Files



#3
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,043
  • Înscris: 24.02.2011
Imou aia are cloud gratuit? Adică poți vedea pe telefon din altă localitate fãră să plătești abonamet?

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Imou e marca Dahua și fac camere foarte bune. Stocarea in cloud nu e necesară pentru ca are card și e wireless. Cu un senzor de 4-5 mpx vei avea o imagine mai bună. Are aplicație pe android și PC și poți monitoriza live. Poți seta sa monitorizeze mișcarea pe o zona din imagine cum ar fi o poarta. Vei primi mai puține alerte false de la mișcarea crengilor aflate în cadru. Daca e rotativa, poate urmări subiectul dar alertele false vor fi mai multe.

Edited by Leo2006, 26 March 2023 - 23:22.


#5
livinstan

livinstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.04.2014
https://altex.ro/cam...POC310/#reviews
Aceasta cum e?

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Citeste bine specificatiile la amandoua. E mai buna cea wide
https://altex.ro/cam.../SCITAPOC320WS/
Tipul asta testeaza o multime de camere.

Edited by Leo2006, 27 March 2023 - 00:20.


#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,186
  • Înscris: 14.10.2008
Tapo C320 am eu una la tara, alaturi de alta Tapo de interior, C110, pusa sub streasina, C320 fiind de exterior e pe o latura fara acoperis, mi-a fixat-o un electrician care a dat gaurile corespunzatoare in lemn, am avut problema doar cu mustele care au murdarit lentila si a trebuit sa o sterg.

E foarte OK C320, are si posibilitate de conectare prin cablu UTP. La mine e wireless si merge setata pe 2 K la rezolutie.

La tara am bagat net intr-o magazie de lemn foarte veche, am luat un prelungitor de tip rola si pus in functiune cele 2 Tapo, C110 si C320 plus o D Link in interiorul magaziei pentru alertele rapide de offline mai mult.

#8
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 23.12.2015
Eu am wyze v3 care era cotata cea mai buna camera de buget( https://www.emag.ro/...3/pd/DTZCVXMBM/ ) numai ca in Romania costa mai mult de dublu ca peste ocean. Iesi mai ieftin daca o comanzi de pe Amazon ( vezi https://www.amazon.c.../dp/B09J8KCY51/ imi arata $38 +$15 shipping in Romania). Are si stocare in cloud, dar acum abonamentul costa (eu am prins cand era gratis 12 sec). Daca nu vrei stocare in cloud are card si-ti afiseaza doar o poza  si vezi ce ai inregistrat pe card.

Edited by vladut01, 27 March 2023 - 00:36.


#9
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 29.06.2005
Imou iti recomand si eu - dupa ce am cumparat TP-Link si se vedea ca un webcam de acu` 15 ani....
Returnat tp-link-ul si am luat imou - alta treaba, calitate foarte buna a imaginii, urmareste subiectul si revine in pozitia initiala, alerte pe telefon la miscare; una peste alta sunt foarte multumit.
Filmarile de pe card pot fi accesate de pe telefon - face clipuri scurte, doar cat are subiect in cadru.

#10
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Initiator, este o problema cu camerele astea si anume software-ul. In prezent toate camerele video sunt chinezesti. SI pentru camere similare sunt zeci de soft-uri care nu se potrivesc intre ele. E usor sa cumperi orice camera in jur de 2-300 lei, dar daca o vrei pe a doua... nu vrei 2 camere si 2 soft-ul. Sau mai multe...
Cloud-ul... majoritatea iti ofera cloud gratuit. Dar esti sigur ca il doresti? Daca da, te asigur ca este extrem de lent (ala gratuit). Asa ca mai bine un SD de pe care citesti fluierand daca ai net bun.
Asa ca eu ti-as sugera sa cumperi numai de la firme cu traditie, care si-au dovedit stabilitatea in timp.

#11
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,112
  • Înscris: 21.03.2020
Stocarea in Cloud gratuita e vrajeala...

#12
livinstan

livinstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.04.2014

 Leo2006, on 27 martie 2023 - 00:12, said:

Citeste bine specificatiile la amandoua. E mai buna cea wide
https://altex.ro/cam.../SCITAPOC320WS/
Tipul asta testeaza o multime de camere.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FW8pnvYWI_g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe noapte eu o vad mult mai ok pe cea 310

 adip1962, on 27 martie 2023 - 08:04, said:

Initiator, este o problema cu camerele astea si anume software-ul. In prezent toate camerele video sunt chinezesti. SI pentru camere similare sunt zeci de soft-uri care nu se potrivesc intre ele. E usor sa cumperi orice camera in jur de 2-300 lei, dar daca o vrei pe a doua... nu vrei 2 camere si 2 soft-ul. Sau mai multe...
Cloud-ul... majoritatea iti ofera cloud gratuit. Dar esti sigur ca il doresti? Daca da, te asigur ca este extrem de lent (ala gratuit). Asa ca mai bine un SD de pe care citesti fluierand daca ai net bun.
Asa ca eu ti-as sugera sa cumperi numai de la firme cu traditie, care si-au dovedit stabilitatea in timp.

Cu care camere este problema? TP LINK?

#13
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Cu cele chinezesti care folosesc icsee. Icsee a fost primul software. Acum sunt multe...
Eu am cumparat numai de la astia: https://www.visolish...-supraveghere/. 5 camere pana acum. qw25... vreo 200 lei. Merg de 2 ani. Dar nu-s vreo firma, vand camere ieftine. Despre icsee, cauta ca au site.
In rest am returnat 3 camere de pe emag identice, dar care fiecare folosea orice alt software, decat ce-mi trebuia mie.
Repet insa, camere acceptabile, dar introduc vulnerabilitati in reteaua interna, prin faptul ca te autentifici pe un server din China ca sa ai acces la ele.

#14
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
C320WS e wide are culori mai vibrante si are senzorul mai sensibil in intuneric.

#15
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,043
  • Înscris: 24.02.2011
Eu am 2 de la hikvision si amandoua au cloud gratuit. Atenție că nu toate au această opțiune, majoritatea nu au .

#16
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,112
  • Înscris: 21.03.2020
ce inseamna cloud gratuit la hikvision? ai cateva zeci de giga moka, iti salveaza 10 minute pe zi si le pastreaza 1 saptamana pe server?

Edited by GlCA_Contras, 28 March 2023 - 08:32.


#17
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,043
  • Înscris: 24.02.2011

 GlCA_Contras, on 28 martie 2023 - 08:31, said:

ce inseamna cloud gratuit la hikvision? ai cateva zeci de giga moka, iti salveaza 10 minute pe zi si le pastreaza 1 saptamana pe server?
Îți salvează tot ce înregistreazã camera și poți vedea de oriunde din lume atât live cât și toate înregistrările.

#18
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 17.10.2019

 sandel1, on 28 martie 2023 - 17:49, said:

Îți salvează tot ce înregistreazã camera și poți vedea de oriunde din lume atât live cât și toate înregistrările.
ce camere sunt alea de hikvision?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate