Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Care + Protect 3 in 1 anticalcar

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 13.05.2003
buna, am achiziționat o noua MSR Haier si ei recomanda folosirea acestui anticalcar la plic o singură data pe luna. mi se pare mult mai economic fata de alta mărci celebre si scumpe. in plus recenziile imediat după folosire sunt bune (mașina de spălat este curata, miroase frumos, strălucește), dar m-ar interesa pe termen lung. ce si cum se curata pe dinăuntru greu de știut.

a folosit cineva Care + Protect pentru MSR? pareri?

#2
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,007
  • Înscris: 06.01.2007
Parerea mea e ca nu pot sa gandesti in termeni de care&protect, care sunt termeni de marketing ce nu inseamna nimic.
Calcarul nu e inlaturat de care& protect ci de niste chimicale. Care-or fi alea, e alta discutie. Sa zicem acid citric + acid lactic, dar poate fi si o alta compozitie. Rezultate usor diferite. Foarte usor diferite.

So.. orice produs anticalcar, pentru masina de spalat e bun. Iei de la DM, de la Lidl, marcile lor proprii si sunt ok si pentru Bosch, si pentru Haier si pentru orice masina.
Sau Hartman, sau.. poti sa folosesti si de espresor daca vrei. Sau sare de lamaie, care e usor mai slaba decat alte coktailuri de chimicale deoarece se pasiveaza reactia cu calcarul. Da-i buna, probabil ca la fel de buna daca nu ai calcar in masina de un deget.

Totul depinde de cantitatea de calcar din apa si de temperatura de spalare. La nivel de Bucuresti, daca-i faci un tratament o data la 6 luni, esti boss. Eu fac mai rar.

Edited by maccip, 26 March 2023 - 19:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate