Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Cine mai ofera minute internationale catre UK incluse in abonament?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Ce alti provideri mai ofera minute internationale catre UK incluse in abonament? Orange au oferit dar se pare ca si ei le scot incepand cu luna viitoare.
Voi ce folositi pentru apeluri catre UK?
Multumesc anticipat!

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010
Eu folosesc de ani de zile internetul pentru apeluri telefonice internationale si pe cat se poate si nationale, datorita calitatii net superioare a codecului.

#3
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 06.02.2011
De acord, dar in UK astia au un semnal atat de prost de zici ca sunt in urma cu 20 de ani iar uneori pur si simplu nu ai date mobile. Doar in centrele oraselor poate au viteza buna la date mobile in rest sunt varza.

Edited by maladetz, 26 March 2023 - 11:54.


#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Ok. Deci in UK nu exista internet utilizabil. Poti trece pe un serviciu de tip voip. In tara conexiunea este pe reteaua de internet si in uk e pe operatorul de telefonie. Ai Clickphone, CallRomania, Alonia.
CallRomania are tarif de 0.025 euro/min.
https://www.clickpho...s.html#litera_U
La Click Phone ai acces in retea si minute fara data de expirare. Banii iti raman in cont pana ii consumi.

Edited by Leo2006, 26 March 2023 - 12:50.


#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
La ClickPhone, daca platesti de 4 ori cate 5 euro ai 4 ani valabilitate credit si 666 de minute catre UK.

#6
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
DIGI dacă ai abonamentul de 5€

Retelele fixe si mobile nationale, principalele retele fixe din UE, principalele retele fixe si mobile din SUA, Canada si China, precum si principalele retele mobile din: Austria, Belgia, Bulgaria, Republica Ceha, Cipru, Danemarca, Estonia, Franta, Germania, Grecia, Irlanda, Islanda, Luxemburg, Lituania, Marea Britanie, Malta, Polonia, Portugalia, Spania, Suedia, Ungaria.
Minutele incluse sau minutele nelimitate in principalele retele internationale fixe sau mobile nu pot fi consumate pentru apelarea numerelor portate din aceste retele in alte retele de telefonie fixa sau mobila care nu sunt considerate de catre RCS & RDS in categoria retelelor principale, tarifele acestor apeluri putand varia pentru fiecare operator in parte, in functie de acordurile de interconectare incheiate de catre RCS & RDS pentru terminarea apelurilor in retelele operatorilor respectivi.

Dacă depășești 3000 minute, vei plăti 0,014

https://www.digi.ro/...optim-nelimitat

Edited by mrfe, 26 March 2023 - 14:33.


#7
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 935
  • Înscris: 05.03.2009
Serios ??? La ce îți trebuie ? Persoana cealaltă nu are internet ,whattsap ,messenger ,viber etc ?

#8
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 06.02.2011

 mrfe, on 26 martie 2023 - 14:31, said:

DIGI dacă ai abonamentul de 5€

Retelele fixe si mobile nationale, principalele retele fixe din UE, principalele retele fixe si mobile din SUA, Canada si China, precum si principalele retele mobile din: Austria, Belgia, Bulgaria, Republica Ceha, Cipru, Danemarca, Estonia, Franta, Germania, Grecia, Irlanda, Islanda, Luxemburg, Lituania, Marea Britanie, Malta, Polonia, Portugalia, Spania, Suedia, Ungaria.
Minutele incluse sau minutele nelimitate in principalele retele internationale fixe sau mobile nu pot fi consumate pentru apelarea numerelor portate din aceste retele in alte retele de telefonie fixa sau mobila care nu sunt considerate de catre RCS & RDS in categoria retelelor principale, tarifele acestor apeluri putand varia pentru fiecare operator in parte, in functie de acordurile de interconectare incheiate de catre RCS & RDS pentru terminarea apelurilor in retelele operatorilor respectivi.

Dacă depășești 3000 minute, vei plăti 0,014

https://www.digi.ro/...optim-nelimitat
Adica Digi ofera minute catre UK incluse in abonament chiar daca UK nu mai face parte din UE?

#9
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
da. Oferă și spre State, China și alții

#10
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Am verificat numarul meu Digi si am 0 euro fara TVA catre United Kingdom T - Mobile.
Attached File  Screenshot_7.png   39.66K   41 downloads

#11
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,887
  • Înscris: 17.01.2012
am utilizat digi optim nelimitat în UK luna trecută și zero costuri suplimentare - deci confirm!

#12
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 06.02.2011

 Leo2006, on 26 martie 2023 - 16:36, said:

Am verificat numarul meu Digi si am 0 euro fara TVA catre United Kingdom T - Mobile.
Screenshot_7.png
Deci poti suna catre UK gratis, e valabil doar catre T-mobile?

#13
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,884
  • Înscris: 28.09.2017
Poți face o simulare pe site-ul Digi în funcție de operator.

#14
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 06.02.2011

 Leo2006, on 26 martie 2023 - 16:36, said:

Am verificat numarul meu Digi si am 0 euro fara TVA catre United Kingdom T - Mobile.
Screenshot_7.png
Nu stiu ce abonament ai la Digi dar am incercat toate abonamentele si toate au taxa catre UK, ce-i drept numarul ce vreau sa-l apelez e din reteaua Three si nu T-mobile...

#15
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Cred că doar către EE este gratis.

#16
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,799
  • Înscris: 18.11.2012
T-mobile e EE.

#17
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011
Există mulți operatori voip, ca aplicație eu recomand groundwire.

https://duckduckgo.c...b=v343-1&ia=web

#18
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
0.2 sau 0.35 fara TVA pentru ceilalti operatori din UK. In cazul asta varianta voip e mai ieftina.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate