Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

IF, B si PH. Sau cum este o seara de sambata pe DJ-uri

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005
Nu ne mai facem bine. Si ca sa nu generalize – vorbesc de Bucuresti si If. Si ma concret – DN1(Baneasa, Otopeni,Tunari, Balotesti – Moara – Caldarusani.
Pe scurt.
O bicla trebuia sa ajunga pe acest traseu. Ma uit in talonul remorcii – pauza itp. Acum 1 sapt a expirat. Ma gandesc la Duster dar era barbat’su acasa deci nu puteam sa l iau. Noroc ca exista Signal -ii dau un mesaj. F..ck. Ieri a fost ultima zi cand avea ITP.
Asta e – iau motocicla si i dau bice, doar am biclit 2 decenii in tinerete – vin pe ea ca sexul, inotul si pedalatul nu se uita.
Puhoi de motociclisti, bine ca sunt si eu cu Hondoiul. Soare, misto. Plini de nebuni conservari care depasesc in disperare si in 50 m fac drepta  ( spre Dimieni de ex, sau intra in peco sau in Profi).Soferi de duminica mi-am zis. Nu povestesc ce exemplare erau la volan ca intru in discrimari.Ii stiti. Le stiti.95% suv-uri.
Hm..zicea bine un politist cand m-a bagat unul in sant acum vreo 10 ani – “te vad om serios  - tine-ti banda  ca e a ta”. Eu prost atunci ca am zis sa nu fiu taran si sa merg cat mai pe dreapta.eroare. Azi mi am amintit de asta. Ma rog, nici nu aveam pe cine sa incurc ca nu s prea multe masini care sa se “puna” cu un motor de 1000 cmc.Asa ca stau frumos pe banda si mi vad de drum. Evindet ca pana la DN imi intorc in fata vreo doi. PEsemne ca ei avand soarele in spate si eu avand spre 340 kg cu totul sunt mic si invizibil.
In Dex exista “anticipare”. Pe bune, exista. Dar cu siguranta e un cuvant necunoscut de 99 % din cei de care am facut vorbire in primele randuri.
Ajung, las mobra, gresez bicla,niscai aer in anvelope si da I bice. Vazusem ce e pe DN asa ca am zis ca merg prin Tunari. Biclisti destui. Dar pe Sensul opus. Eram singurul care mergea spre Balotesti.
Inca o paranteza – acum vreo 3 ani si respectiv~ 10 am facut si eu ca tot omul naveta pe bicla, permisul stand o luna departe de mine. DR Taberei – Otopeni si retur si respectiv – Dristor- Colentina (spre Dragon incolo)si retur. SI iarna o parte. Parfum! Fata de astazi unde am crezut ca sunt in “carmagedon”. Jocul cu masini.
Ba baiatule. Cat am strans din c r in astia 20 km cred ca am indoit si pipa aia. Depasiri la mm, claxoane, injuraturi, bagat in gropile din Otopeni ( fie I de cap alauia care se ocupa de drumul ala , praf ii) . In Dimieni, oprit fiind la semafor ( pe dreapta), ma injura unul prin geamul masinii. Pesemne nu I a placut ca s barbos ca nu inteleg. A plecat pe rosu pentru ca m-am dat jos de pe bicla sa l intreb ce vrea (Toyota are geamuri misto si nu s’aude afara).Grabit nevoie mare 😊
Pe bucata aia din spatele aeroportului am prin un super apus. Impreuna cu un grup de biciclisti (tot pe sensul opus) am oprit sa l admiram si sa l pozam nitel. In afara partii carosabile. Se putea sa nu ne auzim de data asta si cu geamul dat jos”urari” de bine? Sigur, nu se putea. Parca era ceva in aer si mai multe nu.
Prin Moara la fel, sa ma bage in sant cativa. Funny – o dacie 1300 (modelul vechi) perfect conservata mergea cu ~ 50..60 pe curbele alea de la Casa Alba (prin comparatie – cu Fiatul nu prea pot mult mai tare ca l dau pe o parte, cu moto e fain ca te lasi iar cu o mazda 3 merge si spre 75 ..80 (dar nu dam din casa😊) . In spatele Daciei ceva Skoda noua rau. Ce sa vezi, super masina Skoda frana in curbele alea ca o depaseam eu cu bicla. Apoi la macelarie cocs cat incape si iar curba cu 20km/h. Dacia era deja in Moara cred😊. Pana la calea ferata am depasit Skoda de 3 ori . 😊. In linie dreapta recupera.
Trec podul si giratoriul si flashuri gramada. + Sound. Unde sa ma duc ca  rigola nu e prietena biclelor (loc sa ma depaseasca gramadar dar hei, linie continua, poate are omul alergie). MA depaseste si evindent imi franeaza in fata si apoi demareaza. Vw albastru, PH. (e pe camera de pe ghidon oricum).  Suna telefonul – barbat’su a plecat la bere asa ca ne vedem. Dar e nevoie sa iau ceva macare de catei si niscai chestii d’ale gurii ca ea n’are timp in drum. Deci fac dreapta si intru in “la 2 pasi “ (dupa curba, pe dreapta). HA ha. VW e acolo, parcat. Iau ce trebuie si ies. Inca nu plecase asa ca il salut. Prost nu e ca se prinde cine is. Si incepe sa mi explice ca nu e bine ce fac, ca trebuie sa merg pe pista de biciclete ca de asta e facuta samd. E intuneric asa ca are scuza ca nu vede ca s de 2 ori mai in vasta ca el. Termina de turuit si ce sa vezi – pe pista de bicle sunt masini parcate. Fix in dreptul stalpilor de lumina. I le arat si ii explic – bicla mea nu se poate urca pe ele ca nu are antigravitationalele activate.  Maraie ( dar nu mai vorbeste urat ca suntem la 50 cm unul de altul si imi spune sa am grija). Discutia se incheie-mare pacat facui – nici macar gluma n-a inteles-o, argumentul decisiv in discutie pesemne a fost diferenta de inaltime ca altfel nu mi explic😊
Statistic – majoritatea sun bucuresteni “stramutati” in dormitoarele If. Cu bani. Sau ma rog, poate ca Suv-urile sunt cu RCA pe bunica si in leasing pe 30 de ani.
Mi a prins bine experienta, in capul meu prost sper ca viata “la tara” e mai linistita si uamenii mai cu “cap”. Eroare.
Gata cu vorbaria ca am treaba – ma duc sa spal panourile ca a apus soarele.

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

View Postfoxbat, on 25 martie 2023 - 20:37, said:

.
Pe scurt.
Mai "pe scurt" nu se poate? ;)

#3
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
DJ ala din titlu am crezut ca vine de la... "DJ Lampa". Adica djl. Posted Image

Edited by Phobos, 25 March 2023 - 20:54.


#4
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Nu am inteles nimic din ce ai zis, și care este scopul topicului.

#5
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Da, lumea la țară nu e liniștită. Distanțe mari, străzi mai libere, toată lumea depinde de volan. Plus șoferi care nu-s de-ai locului, dar evită drumuri mai aglomerate pe dj-uri recomandate de waze. Deci pe străzi nu e liniște.
Nici în curți nu e liniște, mai ales în weekend asculți muzica vecinilor de la cinci curți distanță.

Edited by abancor, 25 March 2023 - 21:02.


#6
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

View Postdorin_2k, on 25 martie 2023 - 20:46, said:

Mai "pe scurt" nu se poate? Posted Image

pleci undeva? citeste si tu pe diagonala. :)

View Postaris86, on 25 martie 2023 - 20:59, said:

Nu am inteles nimic din ce ai zis, și care este scopul topicului.

depinde. poate nu esti in target:)

View PostPhobos, on 25 martie 2023 - 20:54, said:

DJ ala din titlu am crezut ca vine de la... "DJ Lampa". Adica djl. Posted Image

el este extremist de "old time". eu incerc doar

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
E ora Pământului. Fac economie

#8
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005
Slava Domnului ca astazi n-a fost si pentru mine. Desi a fost aproape sa ma faca sa l musc:)

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Aici m-am oprit. Cred că e un serial la care nu am prins primele episoade
"Ma gandesc la Duster dar era barbat’su acasa deci nu puteam sa l iau"
Oare a înțeles cineva ce voiai să scrii?

#10
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005
sa traduc ? barbatul tipei al carui Duster trebuia sa duca bicla era acasa. E de preferat sa nu ne intersectam :). Eu nu s insurat daca iti amintesti:) Acum e mai simplu?

#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

View Postfoxbat, on 25 martie 2023 - 21:10, said:

. Eu nu s insurat daca iti amintesti:) Acum e mai simplu?
De unde să îmi amintesc? Că nu am fișele fiecărui membru SP.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postfoxbat, on 25 martie 2023 - 20:37, said:

O bicla trebuia sa ajunga pe acest traseu. Ma uit in talonul remorcii – pauza itp. Acum 1 sapt a expirat. Ma gandesc la Duster dar era barbat’su acasa deci nu puteam sa l iau. Noroc ca exista Signal -ii dau un mesaj. F..ck. Ieri a fost ultima zi cand avea ITP.

Nu am inteles nimic.. cine, ce, cum?!
Arunca niste vorbe si se asteapta ca noi sa ghicim. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 25 March 2023 - 21:29.


#13
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,868
  • Înscris: 30.07.2006
@initiator

Nu stiu ce dealer ai, dar pare serios :)

#14
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020
Da, marfa de calitate.

#15
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,152
  • Înscris: 24.05.2006
Asa patesti daca f. femeile altora. Karma iz a bici.

#16
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

View Postwiseguy76, on 25 martie 2023 - 22:28, said:

Asa patesti daca f. femeile altora. Karma iz a bici.

am zis eu asta? nt nt ce se intelege pe aici fratica. nu poti sa te dai si tu cu un Duster ca iti ies vorbe

View PostMembruAnonim, on 25 martie 2023 - 21:27, said:

Nu am inteles nimic.. cine, ce, cum?!
Arunca niste vorbe si se asteapta ca noi sa ghicim. Posted Image

de fapt poti sa faci ceva si mai simplu.ia o toacla si fa traseul decris:)
succes:))

#17
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,630
  • Înscris: 28.11.2001
Data viitoare foloseste ruta prin Stefanesti - Dascalu .... este plin de "hoarde" de biciclisti care circula mai mult sau mai putin cu gandul la propria lor siguranta, concurand cu autobuzele din Voluntari la domolirea traficului auto (multa localitate si curbe fara vizibilitate).
Am vazut ca este preferata clubului de biciclisti sportivi din Otopeni ... astia au masina de "acoperire"

#18
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 03.04.2005
Sunteți răutăcioși. Un pamflețel presărat cu satiră... condimentat cu ușoare picanterii, o lectură nu tocmai ușoară dar inteligibilă.
Omul și-a vărsat frustrarea, uneori în lipsă de partener sau psiholog o mai facem în public, în speranța că vom găsi o persoană în asentimentul nostru.
Rezolvare la problema lui nu este, suntem niște țărani în general, traficul este piesa noastră de rezistență.
Inițiator, multă răbdare pe viitor. Și lasă senzațiile tari, nu fac bine la sănătate.

Edited by craciuncostel, 26 March 2023 - 13:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate