Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Mobilitate urbana sect 4

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
capatanasorin

capatanasorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2010
Buna ziua,am o intrebare,Stie cineva cum se poate depune o Cerere pentru un loc de parcare in sec 4?De cateva zile incerc online,asa cum scrie pe Mobilitate urbana sect4.Am incercat cu un Pc si cu un Telefon.

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,936
  • Înscris: 28.10.2006
Ai gasit locul liber pe harta?
E la maxim 150 m distanta de locuinta?
daca nu indeplinesti aceste 2 conditii, nu poti solicita loc de parcare.

#3
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 15.08.2005
depui cererea online: treci nume, prenume, cpn, adresa

daca e vreun loc liber prin zona poti sa il selectezi tu direct si uploadezi documentele cerute de ei, dar ala e mai rar ca un parlamentar cinstit Posted Image Posted Image Posted Image
daca se alibereaza vreun loc de parcare prin zona iti vine mail si ai 2-3 zile sa il accepti sau nu. daca nu il accepti, cererea ta trece inapoi la coada.

eu am facut cerere online. initial mi-au alocat un loc la mama dracu' si l-am refuzat
am facut o noua cerere si prin august mi-a venit un mail cu alt loc care era mai bun. l-am acceptat, am uploadat documentele cerute (poza CI, talon, rca) si a doua zi am primit contractul pe mail. am confirmat ca am primit contractul, apoi ziua urmatoare am primit mail cu contractul si instructiuni sa fac plata in 5 zile.

oricum cand mi-a venit al 2-lea loc deja mai erau si altele libere prin zona, dar al meu era primul la iesirea din bloc, asa ca l-am acceptat.

Edited by rexx, 25 March 2023 - 17:48.


#4
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,174
  • Înscris: 28.10.2018
Nu mai functioneaza spaga la primarii? Acum ceva timp auzisem de spagi si de 5000 de euro pentru un loc de parcare cu dedicatie.

Ca sa aud acum grozavii de genul cum ca ai fi anuntat pe email si ca mai ai si tot timpul din lume sa te decizi daca il vrei la pret de doi bani gauriti sau nu.

#5
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 15.08.2005
nu e la pret de 2 bani gauriti, ca costa 500-600-700 lei pe an
dar nici nu e in buricul targului unde e bataie pe locurile de parcare.
la mine prin zona mai parcheaza astia pe alei si pe trotuare, dar acolo nu e cu loc rezervat. daca vrei loc rezervat iei loc de la primarie.

#6
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,174
  • Înscris: 28.10.2018

 rexx, on 25 martie 2023 - 20:30, said:

nu e la pret de 2 bani gauriti, ca costa 500-600-700 lei pe an


Adica 2 bani gauriti.

Daca cumperi loc de la dezvoltator cu 15000 de euro, echivaleaza cu loc de la primarie platit pe 125 de ani. Super business, cum ar veni 3 generatii dupa tine mananca din locul ala de parcare de banii pe care nu i-ai platit la dezvoltator.

#7
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,628
  • Înscris: 28.11.2001
Avand in vedere ca acum vre o 2 ani in urma costa de 10 ori mai putin banii aia nu mai sunt chiar 2 si nici gauriti.
Comparatia cu locurile cumparate de de dezvoltatori este clar exagerata .... o data ca 15000 euro pe loc dai in superlocatii nu chiar la orice bloc nou ... si apoi ca evident comparam mere cu pere.
Inca cateva zile rabdare, sa treaca luna martie si o sa fie mai multe locuri disponibile .... expira termenul pana la care contractele anterioare trebuiesc platite (si prelungite) ... si nu s putini cei care renunta.

Spor

#8
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 15.08.2005

 Tarzy, on 26 martie 2023 - 07:29, said:

Inca cateva zile rabdare, sa treaca luna martie si o sa fie mai multe locuri disponibile .... expira termenul pana la care contractele anterioare trebuiesc platite (si prelungite) ... si nu s putini cei care renunta.

alea cam apar in iulie-august cand revizuiesc contractele si se elibereaza locuri, ca unii fie aveau rabla pe care au dat-o la casat, fie au plecat la tara si au zis ca nu mai merita sa plateasca banii aia pe un loc de parcare la capitala, fie au plecat la loc cu verdeata

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate