Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Portare 100% online

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
In baza de date RDS, cand fac un abonament nou Digi Mobil am si optiunea de eSIM.

Da nu am incercat pana acum sa fac la un client.

In teorie ar trebui sa se genereze un cod QR iar daca eu pe urma dau codul QR abonatului ar merge sa rezolve totul online. Adica fara sa mai trimitem si SIM-ul fizic prin curier.

@mival daca vrei incercam. Da-mi PM si iti fac contractul de mobil bifand optiunea eSIM si vedem ce se intampla. Posted Image

@ktv pot sa te ajut eu.

De exemplu iti fac azi comanda de abonament. Luni te suna de la noi pentru confirmarea comenzii. Cand te suna ceri livrare la easybox. Dupa ce ridici comanda de la easybox si ma anunti si pe mine dam drumul si la portare. Ca initial cererea de portare se lasa in tiparit, iar dupa ce imi confirmi ca esti in posesia cartelei SIM dau semnat la cererea de portare si in 3 zile lucratoare se face si portarea. Posted Image

Attached Files


Edited by catalinman, 25 March 2023 - 12:58.


#20
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,633
  • Înscris: 21.03.2005
@catalinman - nu mai ai rude sau colegi sa testati?
Si eu cred ca merge cu eSIM, important e cum il trimiti.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu am vrut sa deschid un nou Topic asa ca scriu aici , ca se potriveste cu titlu experienta mea cu Digi.

In data de 10.04.2023 ora 15:52 am plasat o comanda de portare pe siteul Digi . Ca am primit contractul si cererea de portare aproape in ALB , nu am zis nimic.
Am primit cartela cu numar si de atunci nimic... NIMIC - N I M I C .
NICI UN FEL de informatie!!!!!!!!! SECRET TOTAL.
Am sunat la relatii cu clienti, doamna uimita a spus ca nu poate decat sa faca o cerere de urgentare ... asa urgentare ... ca au trecut ceva zile bune de atunci. Am facut si eu o sesizare prin fomularul de contact, si ce credeti ca m-a bagat cineva in seama? I-am scris si lui DIGI_Helper de aici de pe forum pe 13.04 , cred ca el m-ar fi ajutat mai repede doar ca nici el nu a mai intrat de atunci pe aici pe forum.

Acum aproape o luna am portat un numar in yoxo in 48 ore !!!! EU mi-am ales data si ora, informatii furnizate CLAR si din timp, na, aia PORTARE 100% ONLINE

Cineva a mai facut o portare? Asta e mersul la Digi sau doar eu am "norocul" asta ...

Edited by MembruAnonim, 19 April 2023 - 08:23.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acum cateva minute am sunat sa cer anularea portarii. Cica incepand cu 01.04 nu se mai accepta anularea portarii prin telefon... NU VOR SA MA PORTEZE dar nici sa imi anuleze portarea...astia sunt nebuni deadreptul?
Maine de dimineata ma adresez ANPC.
In septembrie am reclamat Vodafone si au primit un "dar" cu 5 de 0, gigi astia pot mai mult!!!

#23
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 01.05.2016
Cand ai sute de mii de portari anual(750.000 in 2022), se mai impiedica cate una.
Compari doua implementari diferite, de la care ai aceleasi asteptari.
Portare in 48 de ore, adica 2 zile, nu exista. Conform portabilitate.ro, durata este de minim 3 zile lucratoare. In viitor se doreste reducerea la o singura zi, daca am retinut bine informatia.

#24
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
Ar trebui in maxim 5min. Aia cu bagat portarea apoi primit pomana si anulat portarea e o anomalie care trebuie sa înceteze.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate