Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Sfat mașina sh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
JohnnyBlack40

JohnnyBlack40

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2023
Salutare la toată lumea. Apelez la voi pt un sfat in achiziționarea unei mașini sh hatchack...aici intervin niste cerințe:
Motorul sa nu fie mai mare de 1.6
Nu contează că e benzina sau motorina
Neapărat să aibă xenon,piele sau macar alcantara...și clima . Mașina sa fie euro5 după 2012. Bugetul e undeva intre 10-12 k.
Că modele: golf 6 sau golf7 , Seat leon 5F ,Ford Focus și ar mai fi Volvo D40 D2.


#2
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010
Te sfatuiesc sa le incerci pe toate enumerate. Poate nu ai loc intr-una desi iti place. La alta poate materialele sunt proaste de parca usile-s goale, bordul e plin de plastic etc.
Benzina sau diesel alegi in functie de exploatarea masinii.

Zici de piele. Stii ce inseamna sa ai masina neagra cu scaune de piele?

Fara suparare, sunt niste chestii de baza neluate in considerare. La fineturi poti cere parerea dar la chestii generale...

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Golf 7 fara nici o indoiala. Posted Image  La 12k gasesti si faceliftul de dupa 2017.

#4
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
ai de cautat mult.sunt greu de gasit modele hatchack sunt foarte rare.succes.

#5
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,658
  • Înscris: 03.12.2005

 DrLexic, on 23 martie 2023 - 11:42, said:

Zici de piele. Stii ce inseamna sa ai masina neagra cu scaune de piele?

Eu da. Cu common sense e absolut nici o problema. Common sense in cazul asta inseamna sa nu fii idiot sa parchezi masina cu botul spre soare si fara parasolar. Asta e 90% din secret.

#6
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 23.12.2015
Eu am canapele de piele si nu stiu daca mi-am mai cumpara din nou. Vara tin de cald, iarna de frig. La masina doar daca ai decapotabila ar fi cam obligatoriu... n-ai vrea ca pasarelele sa se scape pe tapiteria ta.

#7
MrLTN

MrLTN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 29.01.2020
Motorul de 1.6 TDI al grupului VAG este cunoscut ca fiind problematic. Majoritatea masinilor importate vin cu acest motor, fiind preferatul samsarilor
Daca 2.0 TDI este prea mult iti raman doar variantele 1.0, 1.2 si 1.4 TSI (dupa 2013, adica Golf 7, Leon 5F)
Dotari precum xenon si piele sunt destul de rare in clasa compacta si vin la pachet cu un rulaj mai mare (peste 200.000 km in bugetul tau)
Daca faci un compromis si renunti la dotarile extra poti gasi 1.0/1.2 TSI sub 75.000 km (dupa 2016 ai unitate media cu android auto/ Apple Carplay) sau 1.4 TSI sub 150.000 km (2013-2015)
Cauta masina de la proprietar si evita cutia DSG (DQ200) care s-a montat pe aceste motoare

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate