Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Cont banat pe ip pe un website

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Lucidd

Lucidd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 16.03.2018
Salut,
Sper ca e sectiunea corecta.
Am o problema pe un site, mai exact : ebay-kleinanzeigen din germania.

Mi-am facut un cont, am uitat parola si apoi mi-am creat alt cont pentru ca nu reuseam sa aflu parola . Ei au o regula ca nu poti avea mai mult de 1 cont pe o adresa ip si acum imi baneaza orice cont cu care ma conectez sau il creez.

Aveti idee ce pot face sa nu mai fiu banat pe ip, sau stiti exact cum functioneaza banul asta ?

We have restricted your user account. We explain possible reasons for this on our help page.
You have registered with different email addresses on eBay Classifieds. We would like to point out that we only allow the use of an e-mail address.

Orice raspuns ajuta :) Multumesc.

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,971
  • Înscris: 01.12.2001
Recuperezi parola la vechiul cont.
Te conectezi de pe alt IP.

#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Nu cred ca contul e "banat pe IP". Echipamentul providerului sau routerul tau il schimba - in principiu - la fiecare reboot. Fa/verifica (https://whatismyipaddress.com/) asta. Sterge cookie-urile din browser(e) pentru adresa aia minune. Daca nu merge nici una dintre cele doua solutii, poti incerca cu un VPN.

Edited by __Dan__, 22 March 2023 - 15:05.


#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,275
  • Înscris: 11.08.2003
Telefonul pe date mobile? :)

#5
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
cu vpn ai rezolvat lejer.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 07.11.2006

View PostLucidd, on 22 martie 2023 - 14:53, said:

Orice site de doamne-ajuta are un staff administrativ si o modalitate de a intra in legatura cu acesta..

Edited by Ravy, 22 March 2023 - 17:14.


#7
Lucidd

Lucidd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 16.03.2018

View Postadisz, on 22 martie 2023 - 17:08, said:

Orice site de doamne-ajuta are un staff administrativ si o modalitate de a intra in legatura cu acesta..
Le-am dat mesaj, dar nu mi-au raspuns de o saptamana.. "Mesajul dvs. a ajuns la noi. Prin urmare, vă rugăm să vă abțineți de la a ne trimite o altă solicitare - cererea dumneavoastră va fi cu siguranță procesată."

View Postsorin147, on 22 martie 2023 - 15:24, said:

Telefonul pe date mobile? Posted Image
Am incercat dar nu am reusit. Aceeasi problema.

View Postdorin_2k, on 22 martie 2023 - 15:03, said:

Recuperezi parola la vechiul cont.
Te conectezi de pe alt IP.
Esti sigur ca nu e contul blocat ? Doar ip-ul ?

View Posthorhescu, on 22 martie 2023 - 15:34, said:

cu vpn ai rezolvat lejer.
Am incercat si cu vpn. Am activat si am incercat sa ma loghez dar aceeasi problema .
Cont de utilizator restricționat
Am restricționat contul dvs. de utilizator.

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Acum vrei sa-ti facem noi cont pentru tine ! Restarteaza routerul sa primesti un ip nou si eventual foloseste Brave in mod anonim.

#9
Lucidd

Lucidd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 16.03.2018

View PostLeo2006, on 22 martie 2023 - 17:56, said:

Acum vrei sa-ti facem noi cont pentru tine ! Restarteaza routerul sa primesti un ip nou si eventual foloseste Brave in mod anonim.
Problema nu e la cont. Problema e ca cu orice cont ma loghez mi-l baneaza. Am restartat si routerul :) Fara folos

#10
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,160
  • Înscris: 05.01.2006
Nu ține de Networking - în nici un caz soluția nu este de setări specifice unei rețele. Se mută pe my digital life.

#11
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Pentru ca adminul se foloseste si de cookies ca sa detecteze o tentativa de conectare de pe acelasi dispozitiv. Acel cookie contine identificatorul de cont pe care tu il folosesti fara sa stii ca sa-ti creezi un cont nou. Reseteaza browserul.
Sau mai poate folosi un api care detecteaza semnatura sistemului.
https://fingerprint.com/demo/

Se pare ca se poate pacali usor
Attached File  Screenshot_19.png   46.57K   28 downloads

Edited by Leo2006, 22 March 2023 - 18:23.


#12
Lucidd

Lucidd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 16.03.2018

View PostLeo2006, on 22 martie 2023 - 18:13, said:

Pentru ca adminul se foloseste si de cookies ca sa detecteze o tentativa de conectare de pe acelasi dispozitiv. Acel cookie contine identificatorul de cont pe care tu il folosesti fara sa stii ca sa-ti creezi un cont nou. Reseteaza browserul.
Sau mai poate folosi un api care detecteaza semnatura sistemului.
https://fingerprint.com/demo/

Se pare ca se poate pacali usor
Attachment Screenshot_19.png
OK.. Dar pentru aplicatia mobile ? Este aceeasi treaba ? aici nu mai e vorba de resetare a browser-ului presupun :)

#13
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Pune Brave pe mobil, comuta doar pe date si o sa mearga un cont nou cu alt mail. Dezinstalezi complet Chrome si il reinstalezi ca sa nu mai ramana nici o urma de navigare anterioara.

#14
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,160
  • Înscris: 05.01.2006
Orice sistem are filtre posibile după câmpuri clare - nume, oraș, țară, ip, email, telefon, etc pe lângă cache/cookies specific site-urilor... Orice ai la fel poate atrage atenția sau poți fi Banat direct dacă apar niște variabile puse de ei. Iar dacă au făcut asta înseamnă că ceva ai făcut... Anyway - doar ei te pot ajuta ori direct pe tine ori dacă întreabă cineva pentru tine. Văd că au public și telefon - i-ai sunat?

#15
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 13.03.2007
Vezi review-uri , toti au problema asta , inclusiv eu ...1 data merge , de 10 ori nu, schimb browser merge ...apoi nu, aplicatie nu...astept 3 zile apoi merge ...si tot asa...e de la OLX-ul lor. N-ai ce sa faci, eu nu am gasit o solutie . Ultima data cand am cumparat ceva de pe site-ul ala nici nu terminasem de incheiat deal-ul , nu puteam sa ma loghez dar dadeam reply la mesajele din mail si totul a fost ok.

#16
Lucidd

Lucidd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 16.03.2018

View PostDodo03, on 22 martie 2023 - 18:46, said:

Vezi review-uri , toti au problema asta , inclusiv eu ...1 data merge , de 10 ori nu, schimb browser merge ...apoi nu, aplicatie nu...astept 3 zile apoi merge ...si tot asa...e de la OLX-ul lor. N-ai ce sa faci, eu nu am gasit o solutie . Ultima data cand am cumparat ceva de pe site-ul ala nici nu terminasem de incheiat deal-ul , nu puteam sa ma loghez dar dadeam reply la mesajele din mail si totul a fost ok.
Da pai asta e problema.. Ca nu poti sa cumperi nimic daca nu ai cont. Nu poti sa iei legatura cu nimeni .

View PostRavy, on 22 martie 2023 - 18:31, said:

Văd că au public și telefon - i-ai sunat?
Eu nu am gasit niciun numar.. Si nu cred ca au si pe engleza, sigur doar pe Germana si nu stiu limba.

#17
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 13.03.2007
Din review-urile citite parca nu raspunde nimeni la tel sau solicitari. Poti incerca peste cateva zile sau te poti lasa pagubas.

#18
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,960
  • Înscris: 24.02.2006

View PostLucidd, on 22 martie 2023 - 17:58, said:

.....Problema e ca cu orice cont ma loghez mi-l baneaza. ....
poate asta e un indiciu :). chiar nu poti trai fara site-ul ala?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate