Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Decontare directa vs Euroins

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
stefteo21

stefteo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 11.01.2009
Va salut,

Daca am asigurare cu decontare directa la Allianz si ma loveste un Euroins eu pot depune dosarul la Allianz sau trebuie sa ma adresez FGA?

#2
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 20.11.2005
La Allianz.
Fix asta-i scopul decontarii directe.

#3
stefteo21

stefteo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 11.01.2009

View Postmberila, on 21 martie 2023 - 21:15, said:

La Allianz.
Fix asta-i scopul decontarii directe.

Stiu, dar ma gandeam ca acum fiind cu problemele de fata s-ar putea sa nu accepte Allianz-ul..

#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,983
  • Înscris: 30.08.2017
Nu poate refuza Allianz. Mai departe se descurcă ei.

#5
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,638
  • Înscris: 22.05.2011
LOL ..

Aveam o disputa pe-aici inaintea iernii ref cauciucuri all-season si dedicate iarna-vara.
Un user o tinea sus si tare ca daca e premium e mai bun all-season. Atat conta ca e premium si costa mai mult.
Cam asa e si aici, acelasi produs dar daca e brand premium se schimba treaba :) E tot o bucata de cauciuc si tot acelasi lucru face.

On topic - Da - asta inseamna decontarea directa - firma cu care ai incheiat rca - cu decontare directa - te despagubeste si recupereaza ea ulterior.

Althou’ - sunt aproape sigur ca vor cauta si gasi chichcite se nu plateasca or sa amine forever in situatia curenta .

Edited by jakota, 21 March 2023 - 21:44.


#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,116
  • Înscris: 26.06.2009

View Poststefteo21, on 21 martie 2023 - 21:11, said:

Va salut,

Daca am asigurare cu decontare directa la Allianz si ma loveste un Euroins eu pot depune dosarul la Allianz sau trebuie sa ma adresez FGA?
Pai nu de aia ti-ai facut RCA cu regres la o firma ok? Allianz se va adresa FGA si isi primeste banii - cu intarziere, dar ii va primi.

#7
danieldionisie

danieldionisie

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 53
  • Înscris: 25.02.2023

View Postjakota, on 21 martie 2023 - 21:32, said:

LOL ..

Aveam o disputa pe-aici inaintea iernii ref cauciucuri all-season si dedicate iarna-vara.
Un user o tinea sus si tare ca daca e premium e mai bun all-season. Atat conta ca e premium si costa mai mult.
Cam asa e si aici, acelasi produs dar daca e brand premium se schimba treaba :) E tot o bucata de cauciuc si tot acelasi lucru face.

On topic - Da - asta inseamna decontarea directa - firma cu care ai incheiat rca - cu decontare directa - te despagubeste si recupereaza ea ulterior.

Althou’ - sunt aproape sigur ca vor cauta si gasi chichcite se nu plateasca or sa amine forever in situatia curenta .
oregano, el este cel la care te referi ;)

Edited by dreamin, 22 March 2023 - 01:12.


#8
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,668
  • Înscris: 17.12.2019

View Poststefteo21, on 21 martie 2023 - 21:11, said:

Va salut,

Daca am asigurare cu decontare directa la Allianz si ma loveste un Euroins eu pot depune dosarul la Allianz sau trebuie sa ma adresez FGA?
Nu o să le placă dar o să accepte. După City au dublat prețul decontării tocmai ca urmare a dosarelor pe care nu și-au primit banii.

#9
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,245
  • Înscris: 24.02.2017
Cautati pe Google Maps : Allianz Tiriac - Sediul Central.  Apoi cititi recenziile.  O sa fiti uimiti de cat de "pozitive" sunt . Succese.

#10
stefteo21

stefteo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 11.01.2009

View PostBogotta, on 22 martie 2023 - 12:24, said:

Cautati pe Google Maps : Allianz Tiriac - Sediul Central.  Apoi cititi recenziile.  O sa fiti uimiti de cat de "pozitive" sunt . Succese.

Nu m-am asteptat sincer...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate