Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Silver Crest True Wireless Bluetooth in ear.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007
Am cumpărat azi căștile ăstea din oferta Lidl. Ajuns acasă s-au conectat cu laptopul, tableta, telefonul extrem de ușor, nu am apăsat nimic. Când le puneam în urechi se auzeau tot felul de sunete, imediat captau sunetul de la dispozitiv și chiar se auzeau bine. Îmi spunea că au 50% baterie dar în mai puțin de o oră au început să bipăie și scria 10% baterie. Le-am pus la încărcat, nu a mai clipit niciun led, nu am avut timp pentru ele și au stat până acum, seara în cutia lor. Când le-am scos am constatat că nu se mai conectează. Le-am șters din dispozitive dar nu mi le mai vede. Nu mai scot niciun sunet. Dacă le apăs într-o anumită poziție bipăie și atât, în rest nu fac nimic. Manualul nu m-a lămurit deloc.
Aveți idee ce aș mai putea încerca înainte să le returnez?

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,365
  • Înscris: 30.08.2006
Primul lucru e ca te-ai grabit sa le cumperi cand exista nenumarate discutii despre modele de casti bune si ieftine. Eu am E-BODA Thunder Sound cumparate la 70 lei si se imperecheaza automat cand le scot din caseta de incarcare. Daca aveau doar 50% baterie inseamna ca acumulatorul din suport era complet descarcat. Esti sigur ca l-ai alimentat la priza corect.

#3
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007
Motivul achiziției a fost că tot ce am luat de la ei nu s-a stricat (3ani garanție). Sunt pe dinafară complet, nu mai țin pasul cu tehnologia. Cred că ai dreptate, sunt moarte complet, nu cred că s-au încărcat. Dar ce naiba să le fac? Le-am ținut la încărcat cu cablul lor înfipt în încărcătorul telefonului. Au vreo cerință specială? În carte nu scrie nimic despre asta. Le-am băgat din nou, le scot mâine dimineață. Dacă nu merg nici atunci, retur și la revedere!

Edited by Ciubex, 23 March 2023 - 14:48.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
La orice Lidl ai retur fara intrebari timp de 30 de zile.
Gasesti in aplicatie bonul digital, dc nu il mai ai pe cel printat.

#5
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Poate ai nimerit unele cu defect din fabrica. Încearcă sa le schimbi.

Edited by Dany_Darke, 21 March 2023 - 08:02.
nu cita inutil


#6
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
eu zic sa le returnezi.. fix tipul asta de casti le gasesti la 2 dolari pe ali express:)) deci iti dai seama ce calitate au


am de vreun an Xiaomi Mi True Wireless si sunt multumit de ele.

#7
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007
Am fost cetățean model și am zis că sun la relații clienți să primesc vreun sfat, poate greșesc eu cu ceva. Am rămas șocat de nepăsarea cu care operatoarea a tratat problema. Ce naiba am de nu le returnez sau îmi cer banii înapoi? Probabil a realizat că jobul ei presupune altceva și mi-a dat un număr de telefon de la Owim Service. Acolo mi-a răspuns o fătucă foarte drăguță care m-a sfătuit să le returnez pentru că satisfacția mea (ca și client) este teribil de importantă! Practic nimănui nu-i pasă, nu au nici cea mai mică problemă dacă le returnezi și pare că chiar nu îi interesează motivul. Mâine îmi fac timp să le duc și am văzut ceva recomandări bune la colegi, o să aleg una din ele!

#8
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007

View PostLeo2006, on 20 martie 2023 - 22:21, said:

Primul lucru e ca te-ai grabit sa le cumperi cand exista nenumarate discutii despre modele de casti bune si ieftine. Eu am E-BODA Thunder Sound cumparate la 70 lei si se imperecheaza automat cand le scot din caseta de incarcare. Daca aveau doar 50% baterie inseamna ca acumulatorul din suport era complet descarcat. Esti sigur ca l-ai alimentat la priza corect.
Te-am ascultat, am luat și eu Eboda Thunder din banii recuperați, 79 lei dintr-un magazin Altex

#9
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,625
  • Înscris: 23.04.2007

View PostLeo2006, on 20 martie 2023 - 22:21, said:

se imperecheaza automat cand le scot din caseta de incarcare.
"se imperecheaza" sau "se conecteaza" ?

Edited by adrian_r5, 23 March 2023 - 12:22.


#10
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,365
  • Înscris: 30.08.2006
Se imperecheaza cand ii scoti de la incarcat. Deci daca folosesti doar unul, pentru ca se poate si asa, se reimperecheaza automat cand ii scoti din suportul de incarcare.

#11
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 12.02.2014
Mai citește o dată întrebarea lui adrian_r5 😁

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate