Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Ghimbal pentru telefon și cameră foto

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.08.2020
Salut


Care este cel mai ieftin și bun ghimbal pentru telefoane?
Care este cel mai ieftin și bun ghimbal pentru camere foto-video?
Ce magazine fizice au ghimbaluri la vânzare,că online nu ai cum să alegi,nu ai de unde ști care este mai bun pentru tine.

Am citit pe emag multă lume nemulțumită de zgomotul pe care îl fac unele ghimbaluri și nu este normal să facă zgomot deloc.

Buget 500 lei.


Mulțumesc

#2
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,090
  • Înscris: 28.04.2003
un dji mobile la mana doua pe olx la bugetul tau, cat mai sus, 4 sau 5. Eu zic sa mai suplimentezi, si cand baga astia la promotie 5-ul la flanco sa il iei. Atentie e doar pt telefon.
Daca vrei si camera va trebui sa bagi cel putin 2000 lei in ceva decent.

#3
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,565
  • Înscris: 14.10.2004
Cumpara unul online de la un magazin serios sa poti sa-l returnezi.
Din experienta iti zic, am cumparat un DJI Osmo Mobile 2 acum ceva ani si am zis ca rup norii cu el, fac filmari de raman toti ca la dentist.
Pe naiba, nu a fost asa usor de folosit cum am vazut pe YT.
La vremea aia eram pasionat rau de fotografie (si acum sunt dar nu mai am cu ce si nici timp).
Sa zic ca am facut 10 filmulete bune in total si m-am lamurit ca nu e de mine, acum zace si asta in cutie si mai am si grija lui sa-l incarc periodic.
Il mai scot de la naftalina daca merg cu masina in concediu si atunci folosesc functia de tracking pus pe un minitrepied.

Deci, iei, testezi si vezi daca te intelegi cu el.
Nu pot sa urc ce am facut cu el ca sunt cu fetele cand erau mici dar el ca scula e foarte misto insa iti trebuie rabdare sa-l intelegi si in primul talent.
Am zis ca daca am ceva notiuni pe partea foto ma descurc cu incadrari, etc, nu este chiar asa.

Bafta

Edited by xymzar, 20 March 2023 - 20:34.


#4
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,565
  • Înscris: 14.10.2004
Incepe cu un Feiyu Tech Vimble One este ieftin si vezi cu ce se manaca treaba.
Am avut si de asta dar l-am facut retur ca am zis ca e prost, in reaitate problema era la mine.Posted Image

Ce telefon ai?

Edited by xymzar, 20 March 2023 - 20:57.


#5
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Gasesti la 500 - DJI OM4SE si cand este la promotie il gasesti la 400 ron. Cauta in Carrefour, eu de acolo am luat unul dar sa te asiguri ca este ceea ce ai nevoie si ai la ce sa il folosesti.

#6
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,090
  • Înscris: 28.04.2003
a fost dji om5 la flanco la promotie 500 si acum ca a aparut 6 si 7 e pe teava poate mai baga promotie.
Mai bine mergi la f64 si incearca cateva modele. Acolo te lasa sa faci "test drive" si iti faci o idee.
Oricum vad ca pe olx sunt unii care au luat-o pe aratura rau de tot. OM5 la pret cu 40-50% mai mult decat nou de la flanco. Fara garantie fara nimic...
OM5 pe olx mai mult de 4-500 lei nu face si nu as da si om6 6-800 lei max.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate