Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Discuții imobiliare 2023

* * * - - 16 votes
  • This topic is locked This topic is locked
22690 replies to this topic

Poll: Discuții imobiliare 2023 (292 member(s) have cast votes)

Scad prețurile la imobiliare în 2023?

  1. Nu, prețurile vor crește în continuare datorită cererii ridicate (61 votes [20.89%])

    Percentage of vote: 20.89%

  2. Da, datorită majorării dobânzilor și contextului economic actual (99 votes [33.90%])

    Percentage of vote: 33.90%

  3. Va fi doar o ajustare de câteva procente, care nu va influența major piața (104 votes [35.62%])

    Percentage of vote: 35.62%

  4. Prețurile vor fi stabile, așa cum este deja și cursul EUR/RON (28 votes [9.59%])

    Percentage of vote: 9.59%

Vote

#19
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 02.12.2021

View PostPaco_ste1, on 20 martie 2023 - 09:16, said:


Dragule e vorba de conjunctura, nu context . . . .  invatati sa folositi corect cuvintele.

Preturile le stabilesc dezvoltatorii  , nu vor scadea cu nici un chip ci lacomia lor ii va impinge catre marirea preturilor . . . .  
Nu e prost cine cere . . .  e prost ala de le da .
Criza din 2009-2015 spune altceva

https://stirileprotv...75-de-euro.html


https://www.google.c...dapost-12142161



#20
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 17.09.2021

View Postbrazil84, on 20 martie 2023 - 12:21, said:

Crezi ca vei reface discutia la un nivel acceptabil, odata goniti userii cei mai pertinenti pe subiect?
Iar începeți cu discuții despre useri în loc de imobiliare? Ești unul dintre "goniți"? Dacă da, gândește-te dacă ai fost gonit sau ai concluzionat singur ca te-ai erodat în postare. Dacă nu, nu le duce grija. Toți au spus ca își schimbă userul. Asta spune multe despre pertinența aia de care zici.
Scuze de off. Hai să o lăsăm numai despre construcții.
Sa nu uit, ca tot sunt off topic. Dacă cineva postează într-un mod glumeț, eu zic că poate fi lăsat așa atât timp cât se referă la subiect. Nu cred ca se accepta numai referate și concluzii științifice și nici ca trebuie sa ne arătăm (știința) e mult spus, priceperea prin seriozitatea exprimării. La bancuri se rade în hohote. Și au cea mai mare doză de adevăr.

#21
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Nu cred ca se misca ceva semnificativ anul acesta, poate usor scaderi, depinde si de cum evolueaza piata muncii. Companiile americane mari din tech au cam inceput sa dea afara oameni pentru a renunta la unele proiecte si a investi mai mult in cele pentru care se lupta sa fie primele pe piata sau pur si simplu pentru a creste valoarea actiunilor pe termen scurt. Probabil ca se vor resimti si la noi o parte din efecte, in vremuri de nesiguranta financiara scade cererea si pretul.

#22
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,440
  • Înscris: 04.09.2008

View Posttomcatsk8, on 20 martie 2023 - 13:09, said:

Companiile americane mari din tech au cam inceput sa dea afara oameni pentru a renunta la unele proiecte

Lasa companiile mari de tech, ca nu de aici o sa vina criza de lichiditate (daca vine). Problema mare acu e la banci atat in US cat si in EU.

Las asta aici
https://www.reuters....ers-2023-03-19/

Institutiile care detineau obligatiunile de la Credit Suisse sunt direct afectate.

#23
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
În primul post: exact blocurile alea care au urâţit Cartierul Floreasca. Că fiind turnuri se văd şi din zona de blocuşoare.
On: va scădea doar dacă:
1) Se va limita creditarea;
2) Oamenii nu vor mai fi dispuşi să dea sume mari de bani pe locuinţele noi.
evident, se poate şi 3), să fie construite locuinţe în zone destul de bune, dar nu chiar în limitele oraşului, dar să fie mini-cartiere, cu magazine, conexiune bună la transportul în comun, eventual să fie şi cale ferată, ca să ajungi rapid în unele zone (de ce nu colaborează dezvoltatorii imobiliari cu C.F.R.?). Sunt mai ieftine, dar în acelaşi timp nu trebuie să te deplasezi pentru orice, deci ai mai multe avantaje. Însă astea trebuie să fie mari, cel puţin 10.000 de locuitori, adică vreo minim 2.500 de locuinţe.

Edited by djl, 20 March 2023 - 13:32.


#24
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.12.2017

View PostBogotta, on 20 martie 2023 - 09:59, said:




Aaaaaa, da. Desigur. Cum de nu ma gandisem ? Te uiti pe Google si iti arata reteta betonului folosit, temperatura exterioara atunci cand a fost turnat, date despre instalatiile sanitare (tara de provenienta, modul de montare etc.).  Mari avantaje ai.

Mai afli câți ani a plouat în structură, că rețetele betonului și de prăjituri le afli de la divizia de private-banking când dau ok-ul pentru credit. E tot una.

#25
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă acest subiect nu este numai despre preţuri (că e cel cu dacă ne aşteptăm la scăderi 2023), aş propune şi o comparaţie între locuinţe, discuţie despre hibele locuinţelor. Teme propuse spre discuţie de mine - dar veniţi şi voi cu idei, că de aia e forum:
1) De ce încă se fac apartamente fără geam la baie - dacă sunt 2 băi, măcar una să aibă geam, eventual a doua să nu aibă geam spre afară, dar ceva cărămizi luminoase ca să existe un pic de lumină din afară.
În afară de secţiunea tip vagon compartimentat, adică locuinţă lungă, ce fel de secţiune s-ar preta pentru a avea lumină naturală la toate încăperile?;
2) Regulamentele nu prevăd existenţa unui mic vestibul la intrarea în locuinţă, dacă intrarea dă într-un open space?
Ar trebui să existe obligatoriu perete pliabil la open space. Glisant de exemplu. 3 bucăţi de uşă se pot glisa într-o parte, 3 în ailaltă;
3) Se mai construiesc azi clădiri de P + 4 fără lift (ascensor)? La P + 3 cred că am văzut destule fără lift;
4) Regurile privind locurile de parcare nu se aplică?;
5) Parcă ar trebui alese şi alte palete de culori la văruiala interioară, nu numai alb;
6) Cum preferaţi: locuinţă cu finisaje puse la dispoziţie de constructor sau să vă alegeţi voi?

#26
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Cand am cumparat apartamentul am intrebat un batran despre bloc. Zicea ca atunci cand a cumparat el prin 1965 lucrau la blocul meu, si dupa ce au sapat pt fundatie au batut pamantul cu o bila uriasa   cateva zile non stop. Oare avea un rol tasarea?!! Nu era mai ok sa bage piloni  in pamant decat sa taseze pamantul atat?

#27
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,440
  • Înscris: 04.09.2008

View Postdjl, on 20 martie 2023 - 14:03, said:

...

Hai sa completez eu cu probleme mai serioase, din pct meu.

View Postdjl, on 20 martie 2023 - 14:03, said:

1) De ce încă se fac apartamente fără geam la baie - dacă sunt 2 băi, măcar una să aibă geam, eventual a doua să nu aibă geam spre afară, dar ceva cărămizi luminoase ca să existe un pic de lumină din afară.

De ce se fac apartamente mari impartite haotic cu prea putine bai ?

Unul mai scump, One Mircea Eliade, 3 camere + 1 baie, doar 500k +TVA
https://www.skia.ro/...eliade-sks1109/

View Postdjl, on 20 martie 2023 - 14:03, said:

3) Se mai construiesc azi clădiri de P + 4 fără lift (ascensor)? La P + 3 cred că am văzut destule fără lift;

De ce se construiesc cladiri gen P+8 cu 1 singur lift? Chiar e nevoie de 15+ apartamente pe scara sa arate ca un camin, ca sa puna 2 lifturi?

View Postdjl, on 20 martie 2023 - 14:03, said:

4) Regurile privind locurile de parcare nu se aplică?;

Regulile privind spatiul verde de 30% se aplica in vreun complex nou construit? Eu cel putin nu stiu 1 complex care sa aibe 30% spatiu verde din sprafata sa.

#28
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Discutia trebuie reluata dupa cutremur. Cand va fi... habar nu am si nici nu pot afla. Dar macar atunci poti face o evaluare corecta a ceea ce a ramas in picioare.  Sunt convins ca multi vor avea surpriza sa vada si blocuri noi cazute.

#29
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.12.2017

View Postgreywolfact, on 20 martie 2023 - 14:16, said:

De ce se construiesc cladiri gen P+8 cu 1 singur lift? Chiar e nevoie de 15+ apartamente pe scara sa arate ca un camin, ca sa puna 2 lifturi?


Daca nu ar fi in obligatoriu minim 1 ascensor la P+3 si 2 ascensoare la P+5 conform normativului, ar construi dezvoltatorii Popcorn Residence P+10 fara lift, ca tot ar fi coada de clienti.

Dar suna mai frumos "vom dota imobilul cu doua ascensoare profesionale, din preocupare pentru confortul viitorilor locatari, astfel incat sa nu astepte la orele de varf"

View Postgreywolfact, on 20 martie 2023 - 14:16, said:


De ce se fac apartamente mari impartite haotic cu prea putine bai ?
Unul mai scump, One Mircea Eliade, 3 camere + 1 baie, doar 500k +TVA
https://www.skia.ro/...eliade-sks1109/

Pentru ca acum este mai important rigipsul si finisajele de lux precum parchetul laminat Dedeman?
Spre deosebire de blocurile comuniste orientare dubla gandite sa asigure lumina naturala pe tot parcursul zilei, sau importanta separarii zonelor de zi si de noapte. Acum bucataria are perete comun cu dormitorul sa auzi cum amesteca nevasta in ciulama, sau chiuveta este langa usa de la intrarea open-space si se sta cu sacul de gunoi la usa, dar macar am scapat de ghena.

Edited by kaii, 20 March 2023 - 14:41.


#30
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 22.10.2007

View PostBogotta, on 20 martie 2023 - 14:25, said:

Discutia trebuie reluata dupa cutremur. Cand va fi... habar nu am si nici nu pot afla. Dar macar atunci poti face o evaluare corecta a ceea ce a ramas in picioare.  Sunt convins ca multi vor avea surpriza sa vada si blocuri noi cazute.
Discutia ar trebui reluata dupa un cutremur......darrrr...
si dupa ce in tara asta se va mai stopa evaziunea fiscala. Atata timp cat avem zeci de mii de milionari care pot oricand sa plateasca bani cash pe locuinte ca sa-si ascunda/asigure banii gri si negri preturile vor fi prea mari pentru ce ofera Buc si orasele mari de la noi. Adica poluare, aglomeratie, lipsa scoli, spitale, infrastructura...etc. La noi, pe langa fluctuatiile pietei locale si internationale, politicul are influenta si in imobiliare. Si asta strica tot...momentan..

Edited by realnick, 20 March 2023 - 14:40.


#31
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,813
  • Înscris: 14.12.2019
Eu mă țin de cuvântul dat înainte să apară valul de demisii recente Posted Image

View PostMarcoSemedo, on 22 februarie 2023 - 19:16, said:

Mai postez cam o lună până la ora de mai jos și dup-aia iau o vacanță până iarna viitoare.


Echinocțiul de primăvară 2023 pică pe data de 20 martie, la ora 23:24



Cum mai e un pic până la 11 noaptea, on topic pe ce m-a interesat pe mine.


Se va termina de tot cu cumpăratul pe persoană fizică pentru închiriat apartamente.


Stocul de locuințe pentru închiriat e suficient, de acum încolo s-ar dezechilibra prea mult oferta față de cerere.


Se va construi în continuare pentru închiriat dar doar de profesioniști (firme care au alte calcule, altă contabilitate etc.). Pretențioșii vor lua așa.


Ce e deja construit așa rămâne și la prețurile astea. Cine are bani va închiria direct de la One sau Central District cu lagună sau viitoare blocuri făcute pentru închiriat.


Cine are bani mai puțini poate să se ducă să susțină ratele rentierilor, și să facă coadă la casa de schimb să cumpere 500 de euro în fiecare lună că așa se cere chiria mai nou, cash în euro în mână. Cine are și mai puțini bani rămân blocurile comuniste unde chiriașii o pot susține pe Tanti Nuțica care are 60 de ani, a moștenit un 2 camere de la mama ei și ea stă în 3 camere luate de la ICRAL în 90 dar are pensie mică.


Ideea de "iau apartament și îl bag la chirie" va dispărea din mentalul local pentru că nu va mai merita. Cine a luat rămâne cu ce a luat.


După o pauză ("blocajul" de acum) urmează reorientarea ofertei pe blocuri frumoase, pentru locuit, pentru oamenii care au bani sau se vor împrumuta de mulți bani pentru propriul confort.


Agenții imobiliari vor fi mai puțini peste 2-3 de ani dar mai buni. Comisioanele vor crește. Tot ei vor controla scăderea prețurilor pe unele segmente unde prețurile sunt prea mari acum (apartamente comuniste medii căutate pentru locuit, apartamente 2000-2017 mediocre). Adică ei vor scădea prețurile ca să se mențină numărul de tranzacții și să meargă treaba în continuare. Se va schimba și modul de prezentare al apartamentelor, și de la dezvoltator și de la agenți. Nu se vor mai construi și prezenta așa gunoaie la 2-3 km de Piața Victoriei sau Universitate

https://www.olx.ro/i..."/?currency=EUR


[ https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/eyJmbiI6Impvb25xcmM1dnBmNDItQVJPIiwidyI6W3siZm4iOiJvMXpjd3JkeHQ2eG4tQVJPIiwicyI6IjE0IiwicCI6IjEwLC0xMCIsImEiOiIwIn1dfQ.uoCZwc_E-fjRAbocIk_UaW9sIarfL5z50YM6ka9P-yY/image;s=1280x1024;q=80 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Pe scurt, tot răul spre bine.


Singura speculă, pariu sau oportunitate la îndemâna micului investitor după părerea mea e zona de centru cu cele mai mari șanse de modernizare spre pietonalizare, spre centrul capitalelor din vestul europei.


Adică încerci să copiezi ce fac sau au făcut ăștia


https://www.bursa.ro...wntown-21855841


https://www.wall-str...a-in-hotel.html


https://www.decoarch...ghezi-4-office/


https://www.igloo.ro...alea-victoriei/



Pe măsura bugetului tău cu orizont de timp 15-20 ani când centrul va fi din nou centru și acolo va fi valoarea adăugată de zonă, nu în nord la șosele, autostradă și birouri.


Cum alegi ce să îți iei în centru printre mii de ruine, probleme legale și țepe? Aici vedeți voi ce faceți. eu când m-am apucat să postez asta am vrut să aflu de la cine mai scria pe aici.


În final îmi cer scuze userilor care nu au gustat glumele sau caterinca din ultima lună. Mă plictisisem de ce se posta și stilul în care se posta așa că m-am distrat o vreme. Am râs mult, dar ajunge. Pe cine a avut întrebări serioase am încercat să ajut. O să mă implic mai direct cu timpul meu într-o parte din punctele pe care le-am scris mai sus.

Edited by MarcoSemedo, 20 March 2023 - 14:56.


#32
H3llR1s3r

H3llR1s3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 23.05.2010
Voi ati cumpara ceva in Maria Rosetti 38? Dupa cum bine se stie, este un bloc plin de probleme, datorita asociatiei salvati bucurestiul. Inca sunt litigii pe rol, de 6  ani. Mi se pare cam riscant, pe de alta parte, nu cred ca realistic vorbind exista sanse sa darame cineva blocul.

#33
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Am revenit la "One"... apartamentul ăla e lung ca un vagon de tren. Vagon semicompartimentat, deci sufrageria aia lungă e o aberaţie ca hol de trecere. Am văzut la ante-comuniste cameră hall (aşa se scria hol) de trecere, dar avea formă mai normală şi în general suprafaţă nu aşa de mare. Mda, atât timp cât se găsesc unii să dea bani la "One" Floreasca (repet, urăsc acel complex!), nu vom avea scăderi la imobiliare.
Stau la P + 10. Bloc comunist. Doar un lift. Enervant. Şi la P + 8, dacă e cu minim 2 apartamente de 3 camere pe palier, ar trebui 2. Am văzut blocuri care aveau iniţial 3 lifturi (unul de servici), dar a rămas doar unul funcţional, că deh, aşa e cu unele bloace, frumos făcute, dar ajung neîngrijite. Uneori din 2 tot un lift a rămas. A ajuns şi lifturile ceva de lux.  @ kaii : e normă cu 2 liftui la 10 etaje?
Spaţiu verde... mno, totuşi, chiar şi la sărăkie, să îţi doreşti somn fără de linişte că pleacă maşina direct de sub geamul tău de la parter sau etajul 1.

View PostBogotta, on 20 martie 2023 - 14:25, said:

Discutia trebuie reluata dupa cutremur. Cand va fi... habar nu am si nici nu pot afla. Dar macar atunci poti face o evaluare corecta a ceea ce a ramas in picioare.  Sunt convins ca multi vor avea surpriza sa vada si blocuri noi cazute.

Să ne ferească soarta de aşa ceva!

Mie îmi pare rău că nu există dezvoltator să spargă piaţa cu ceva bun. Adică nu poţi cere la apartamente ieftine preţenţii, dar când e cel mai ieftin 100.000 Euro, magazine, un loc de joacă, staţie de cale ferată (dacă e în afara oraşului), poate transport în comun în cartier (adică să te ducă până la staţja de cale ferată sau vreun capăt de S.T.B., dacă nu există S.T.B. în cartier) ai putea cere.
Eu tot mă mir cum de dau unii mulţi bani (adică cel puţin 200.000 Euro, o sumă deloc mică; alţii chiar dublu) şi nu emit pretenţii.

Edited by djl, 20 March 2023 - 15:45.


#34
H3llR1s3r

H3llR1s3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 23.05.2010

View PostH3llR1s3r, on 20 martie 2023 - 14:54, said:

Voi ati cumpara ceva in Maria Rosetti 38? Dupa cum bine se stie, este un bloc plin de probleme, datorita asociatiei salvati bucurestiul. Inca sunt litigii pe rol, de 6  ani. Mi se pare cam riscant, pe de alta parte, nu cred ca realistic vorbind exista sanse sa darame cineva blocul.

M-am mai interesat putin, aparent toate procesele lui Nicusor Dan prin asociatia salvati bucurestiul au fost pierdute. Insa totusi, a venit alta asociatie si a dat si aia in judecata. Litigiile nu sunt inscrise in cartile funciare.

#35
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.12.2017

View Postdjl, on 20 martie 2023 - 15:42, said:

Stau la P + 10. Bloc comunist. Doar un lift. Enervant. Şi la P + 8, dacă e cu minim 2 apartamente de 3 camere pe palier, ar trebui 2. Am văzut blocuri care aveau iniţial 3 lifturi (unul de servici), dar a rămas doar unul funcţional, că deh, aşa e cu unele bloace, frumos făcute, dar ajung neîngrijite. Uneori din 2 tot un lift a rămas. A ajuns şi lifturile ceva de lux.  @ kaii : e normă cu 2 liftui la 10 etaje?
Spaţiu verde... mno, totuşi, chiar şi la sărăkie, să îţi doreşti somn fără de linişte că pleacă maşina direct de sub geamul tău de la parter sau etajul 1.


Desigur ca sunt norme, altfel Popcorn Residenceurile ar arata mai mult a favele.
Ca tot iti place tie sa citesti, https://lege5.ro/Gra...02-din-24092002 , poate te mai tine ocupat.

Pentru ceilalti, partea care ne intereseaza spune asa

Quote

clădirile etajate se vor dota cu:
• min. 1 ascensor- la clădiri cu mai mult de P + 3 etaje;
• min. 2 ascensoare la clădiri cu mai mult de P + 5 etaje, astfel conformate încât să permită şi transportul mobilierului de dimensiuni mari;


Blocurile comuniste au fost dotate de obicei cu 1 lift la cele cu putine apartamente pe scara, sau doua lifturi la blocuri de garsoniere ex. https://www.google.c...6s/g/11fn78cyxw

Nu e neaparat o regula, sunt si exceptii la blocuri care au apartamente de 3 camere si doua lifturi, ca https://www.google.c...6s/g/11b8v52khk daca nu ma insel

Sau blocuri comuniste cu garaj https://www.google.c...!7i16384!8i8192

Sunt blocuri comuniste bune, si blocuri comuniste proaste, iar cele bune sunt cam in zone bune, de asta se tot bate talanga cu bd. Unirii & co.

La blocurile comuniste mai noi, cf. 1, unde sunt 2,3, sau 4 apartamente pe etaj la ce ti-ar trebui mai multe lifturi?

Tu stai bine acolo, du-te la blocurile de IT-sti cu +100 de apartamente pe scara sa vezi cat astepti dimineata dupa lifturile alea doua.




View Postdjl, on 20 martie 2023 - 15:42, said:


Mie îmi pare rău că nu există dezvoltator să spargă piaţa cu ceva bun. Adică nu poţi cere la apartamente ieftine preţenţii, dar când e cel mai ieftin 100.000 Euro, magazine, un loc de joacă, staţie de cale ferată (dacă e în afara oraşului), poate transport în comun în cartier (adică să te ducă până la staţja de cale ferată sau vreun capăt de S.T.B., dacă nu există S.T.B. în cartier) ai putea cere.
Eu tot mă mir cum de dau unii mulţi bani (adică cel puţin 200.000 Euro, o sumă deloc mică; alţii chiar dublu) şi nu emit pretenţii.

Sunt multe blocuri noi bune, dar nu la pretul care il vrei tu, oricum nu prea apar la vanzare, unde isi opreste si dezvoltatorul pentru el, ce e bun se da dinainte si raman la vanzare doar ciurucurile.

Pe aici sunt promovate intens aceleasi Pallady, 21 residence lujerului sau ghetourile din nord de langa autostrada.
Alea sunt foarte bune, au un container birou de vanzari unde te duci sa cumperi si te bucuri ca nu platesti agentie. Si de bune ce sunt dezvoltatorul doar muta containerul la urmatorul proiect, ca prefera sa stea in container decat sa cada blocul peste el.

Edited by kaii, 20 March 2023 - 16:41.


#36
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,447
  • Înscris: 15.11.2003

View PostVaccinatu, on 20 martie 2023 - 12:45, said:

...au spus ca își schimbă userul. Asta spune multe despre pertinența aia de care zici.
Sunt aici, constant, acelasi si n-am nimic de adaugat Posted Image

Edited by radu103, 20 March 2023 - 17:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate