Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Imbracaminte sofer autobuz (politica firmei)

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View PostAlexandru_31, on 17 martie 2023 - 20:28, said:

Oare cu toate e cam asa, cand vorbim de ieftin?
Da, la ceva adidasi albi m-am gandit, sa nu bata la ochi.

Aici ai cam nimerit-o. E si un proverb, nu mai stiu in ce limba, care spune "Sunt prea sarac pt. a-mi permite lucruri ieftine"...

Nu uita ca vei sta ore in sir pe "noada" :) si chiar si intr-o cabina aerisita/cu aer conditionat tot vei transpira - gandeste-te ce miros vei avea, doar in narile tale, fara sa-ti pese de ceilalti, daca vei imbraca ceva ieftin fabricat din sintetice... :(
La fel si legat de incaltaminte, in primul rand pt. sanatatea ta, trebuie sa te gandesti la ceva de calitate care permite piciorului sa respire, 8-10 ore fara pauza.

View PostGlCA_Contras, on 18 martie 2023 - 10:32, said:

Daca firma are pretentii ar trebui sa asigure chiar ea tinuta "obligatorie".

Nu e intotdeauna asa. Uneori pot anunta cerintele lor  la angajare si rambursa cheltuielile angajatului la salariu, depinde de domeniul de activitate
Una e "paza si securitate" unde se da uniforma "tip" din depozit si alta e "relatii cu publicul", unde doar codul de imbracaminte e obligatoriu iar fiecare se incadreaza, dupa buzunar si gust :), in cerintele angajatorului.

Edited by Piscopescu, 18 March 2023 - 17:12.


#38
JamesHetfield

JamesHetfield

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.01.2022

View PostGlCA_Contras, on 18 martie 2023 - 10:32, said:

Daca firma are pretentii ar trebui sa asigure chiar ea tinuta "obligatorie".

cu asta sint de acord si eu, firmele cu pretentii trebuie sa-ti asigure uniforma, nu sa-ti impuna tinuta pe banii tai

eu sint sofer de autobuz in Montreal, avem uniforma asigurata de companie, totul in afara de incaltaminte: camasi, tricouri, pantaloni lungi/scurti (pt vara), geaca primavara-toamna, mantou de iarna, tot. ne recomanda sa purtam incaltaminte neagra, insa cum nu este asigurata de companie, fiecare se incalta cum vrea. eu unul nu port adidasi albi la munca si nu-ti recomand sa porti incaltaminte alba, se murdareste foarte repede de la pedale. deasemenea nu port camasi, am purtat la inceput cind m-am angajat acum vreo 12 ani, insa nu sint practice, se botesc repede, de-aia prefer tricourile, ceea ce iti recomand si tie

#39
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View Posthelen76, on 18 martie 2023 - 10:04, said:

Ia-ti camasi de lc waikiki e in medie 60-70 lei .cred ca 3 iti poti permite.
1 oereche de blugi fara franzuri
Pantofi negri decenti.poti vedea la magazine de piele pt pantofi (ccc ,deichman)

La LC Waikiki prinzi oferte la camasi si cu 20-30 lei, e buna alegerea.
Blugii de la C&A, sunt foarte comozi, elastici, preturi decente. Lau pantaloni comozi din LC Waikiki.
Pantofi in nici un caz de piele. Gasesti la Sportissimo adidasi casual negri, bleu sau maro, pret decent.

View PostSmurfK, on 18 martie 2023 - 11:39, said:

Cămășile eu nu le găsesc practice, de-asta nu prea le folosesc. O cămașă, dacă muncești în ea, nu ai cum să o porți mai mult de o zi. Și o speli, o calci, iar la câteva ore din tură, stând pe scaun, în autobuz, ea va fi plină de cute. Adică nu arată călcată frumos, decât când pleci de-acasă.

Total incomode, un tricou polo e mult mai practic si arata foarte bine.

#40
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
La LC Waikiki prinzi oferte la camasi si cu 20-30 lei, e buna alegerea.
Blugii de la C&A, sunt foarte comozi, elastici, preturi decente. Lau pantaloni comozi din LC Waikiki.
Pantofi in nici un caz de piele. Gasesti la Sportissimo adidasi casual negri, bleu sau maro, pret decent.

Lasa ca nu i le cumperi tu Posted Image sunt sugestii pana la urma

Edited by helen76, 19 March 2023 - 18:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate