Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Urmeaza ceva cu Euroinsul?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#1
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
Stiu ca sunt multe topice referitoare la pretul RCA, dar, chiar si asa, imi permit sa deschid unul nou...
RCA-ul meu expira undeva in iulie..., dar in 08.03.2023, am facut o simulare sa vedem cam care ar fi pretul unei polite. Cea mai ieftina atunci era la Euroins 794 lei.

Surpriza a venit azi dimineata, 16.03.2023, cand "stimulat" de noile comentarii pe alte topice cum ca s-a scumpit am facut un nou calcul... ce sa vezi...
Euroinsul mi-a dat-o bine de tot... aproape 2.300 lei? Nu mai spun ca in 8 zile cea mai ieftina polita este cu 300 si ceva mai scumpa...
Nu inteleg... faptul ca am imbatranit cu 8 zile, este un motiv?

Intrebare... ni se pregateste o noua escrocherie asa ca City?

Attached File  RCA 6.JPG   66.21K   157 downloads

#2
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
urmeaza sa-ti faci asigurarea.

eu trebuie sa o reinoiesc pe 10 aprilie. facut simulare la ei pe site, 865 lei, 12 luni, clasa B5. 2.0l diesel

terminati cu paranoia

Edited by Fly_85, 16 March 2023 - 08:48.


#3
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,162
  • Înscris: 29.01.2008
Pentru mine Euroins nu prezintă încredere. Am avut o asigurare la City Insurance și a expirat puțin înainte să-și piardă valabilitatea datorită falimentului. Groupama sunt la tarife doar cu puțin mai mari decât Euroins, sunt mai serioși și au restricții doar Ucraina și Rusia, față de Euroins care au mai multe țări.

#4
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007

 Fly_85, on 16 martie 2023 - 08:46, said:

urmeaza sa-ti faci asigurarea.

Da, peste vreo juma' de an...
Eu am intrebat altceva, sau nici nu ai citit postarea?

Edited by bonygy, 16 March 2023 - 08:53.


#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,770
  • Înscris: 25.01.2007
Te uiți prea mult la tembelizor.
Acolo zici ca e prăpăd, ca au crescut asigurările cât Everestul, și ele au scăzut.
Acum au început cu Euroins...

#6
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

 bonygy, on 16 martie 2023 - 08:32, said:

Stiu ca sunt multe topice referitoare la pretul RCA, dar, chiar si asa, imi permit sa deschid unul nou...
RCA-ul meu expira undeva in iulie..., dar in 08.03.2023, am facut o simulare sa vedem cam care ar fi pretul unei polite. Cea mai ieftina atunci era la Euroins 794 lei.

Surpriza a venit azi dimineata, 16.03.2023, cand "stimulat" de noile comentarii pe alte topice cum ca s-a scumpit am facut un nou calcul... ce sa vezi...
Euroinsul mi-a dat-o bine de tot... aproape 2.300 lei? Nu mai spun ca in 8 zile cea mai ieftina polita este cu 300 si ceva mai scumpa...
Nu inteleg... faptul ca am imbatranit cu 8 zile, este un motiv?

Intrebare... ni se pregateste o noua escrocherie asa ca City?

RCA 6.JPG
da

#7
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007

 slai, on 16 martie 2023 - 08:55, said:

Te uiți prea mult la tembelizor.
Acolo zici ca e prăpăd, ca au crescut asigurările cât Everestul, și ele au scăzut.

Unde au scazut? Sa fac si eu acolo... ce tembelizor... am facut o simulare, nu la televizor... e atat de greu de vazut diferentele?

#8
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007
Mie Euroins-ul nu mi-a dat pret pe una din masini....

Pe Ford Focus 2012, 1.6 benzina vor sa imi faca euroins asigurare (am la groupama - am vrut sa vad doar pretul)
Pe Audi A5 2019, 2.0 benzina + hibrid NU vor sa imi faca euroins asigurare (am facut la fel la grupama)

Pe Ford diferenta intre Euroins si Groupama era de vreo 40 RON, si nu am vrut sa ma complic cu Euroins pentru o diferenta de 40 RON...

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 bonygy, on 16 martie 2023 - 08:53, said:

Da, peste vreo juma' de an...
Eu am intrebat altceva, sau nici nu ai citit postarea?

 bonygy, on 16 martie 2023 - 08:59, said:

Unde au scazut? Sa fac si eu acolo... ce tembelizor... am facut o simulare, nu la televizor... e atat de greu de vazut diferentele?

De ce nu-ti faci simularea aia cu fix 10 zile inainte de data limita?
Are vreun rost sa faci 20 de simulari pe zi, sa te enervezi de 30 de ori pe zi de cate ori auzi/vezi la radio/TV/presa si sa deschizi subiecte pe forum, oarecum inutile? Oricum nu se stie nimic ca va fi maine, la cat de valorosi sunt imbecilii care ne conduc.

ps.
Ca va fi sau nu escrocherie este totuna ca oricum va trebui sa trecem prin ea.
Apropo, la CITY n-a fost escrocherie, acolo a fost furt/delapidare in toata regula, in cardasie cu statul roman, reprezentat de gulerele albe din ministerul finantelor.

Edited by adisz, 16 March 2023 - 09:20.


#10
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,750
  • Înscris: 13.08.2008
ASF ce face/ ce a facut ? Ei nu raspund ? Pentru ce sunt platiti cu salarii atat de mari ?!

Edited by vacantamijlocie, 16 March 2023 - 09:32.


#11
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 05.08.2011
La un moment dat Euroins fie va intra in faliment, fie se va retrage de pe piata, n-ar fi ceva nou pentru ca oricum toti se asteapta ca ei sa fie urmatorii dupa City.

In ceea ce priveste preturile de mai sus, banuiesc ca ai domiciliu si numar de B. Euroins a decis recent ca sa descuraje orice polite noi pe Bucuresti si a dublat ori triplat politele pentru astfel de masini. Se pare ca cele mai mari daune le-ar plati pentru Bucuresti, prin urmare isi doresc sa scape cat mai repede de astfel de polite si sa nu mai incheie altele noi deoarece considera ca sunt in dezavantaj.

ASF impune niste tarife orientative ori de referinta si oricum e genul de exemplu de institutie etalon pentru putreziciune, incompetenta si ticalosie, unde toate partidele isi plaseaza cotizantii dupa ce castiga alegerile pentru a ii rasplati.

Edited by skilton, 16 March 2023 - 09:38.


#12
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007

 adisz, on 16 martie 2023 - 09:18, said:

De ce nu-ti faci simularea aia cu fix 10 zile inainte de data limita?

Mda... poate ai si tu dreptate... o sa mai vad cand ma apropii...

#13
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,257
  • Înscris: 21.03.2020
Raportul ASF ar trebui sa vina azi si piata RCA va reactiona in conformitate... Daca astia ii scot pe Euroins vinovati restul scapa de competitorul cel mai ieftin din piata ;) Faceti voi calculele ce va urma.
https://republica.ro...-s-a-ajuns-aici

Eu imi inscriu masina pe Bg! Posted Image

#14
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007

 GlCA_Contras, on 16 martie 2023 - 09:38, said:

Eu imi inscriu masina pe Bg! Posted Image
Vezi si reversul medaliei... ai facut accident din vina ta, nema amiabila, platesti si amenda la politie si ramai si probabil fara permis.
In plus esti vanat de politisti... cel putin in Vest-ul tarii se fac campanii de oprire doar a participantilor la trafic cu numere straine...

Deci nu stiu ce sa zic!

#15
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 18.03.2014
Niciuna din firme nu mai este ieftina, diferentele de preturi nu mai sunt asa mari, la mine Omniasig e cea mai scumpa, poate si cea mai buna, ###### e cea mai ieftina la mine, 1,9, B8, 635 lei!

Edited by 96Flo, 16 March 2023 - 10:14.


#16
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Soc si groaza... au inceput unii sa afle ca pretul fluctueaza Posted Image
Se intampla uneori si sa scada, dar hey parca suna mai bine cand ne panicam.

#17
Danidiiiii

Danidiiiii

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.03.2023
De cativa ani au probleme si tot scartatie. Credeam ca nici nu mai exista. Probabil urmeaza falimentul.

#18
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
La inceutul anului am platit RCA la Euroins cu vreo 20 de lei mai putin decat anul precedent, aceeasi clasa de bonus-malus.
Verifica pe Emag, iti calculeaza foarte bine ofertele.

Edited by tomcatsk8, 16 March 2023 - 10:33.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate