Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Conexiune VPN

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
momentsuk

momentsuk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 24.03.2018
As vrea sa imi conectez routerul la contul de NordVPN dar interfata in speta providerul imi interzic asta. Am prin intermediul unui netgear 4g o retea de backup care este conectata la NordVPN pentru protectie si vreau ca si fibra sa fie la fel. Ma gandeam sa fac un bridge cu un Netgear Nighthawk la care sa conectez contul de NordVPN. Ce alte solutii de protectie sau alte idei mai aveti?

#2
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Concret, despre ce protectie vorbesti?

Edited by Ravy, 14 March 2023 - 10:11.


#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,784
  • Înscris: 30.08.2006
Evident ca se poate dar cu penalizare la performanta retelei. Ma indoiesc ca acel vpn poate sustine vitezele de 1Gbps. Te protejezi doar de ISP. Nu asigura protectie la nimic altceva. O protectie ceva mai buna e un antivirus bun si un filtru dns ca sa mai reduci din reclame si pagini frauduloase.
Pe acel router Netgear cred ca ai si solutia software Netgear Armour de la Bitdefender. Depinde si de model.

Edited by Leo2006, 14 March 2023 - 09:53.


#4
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 25.10.2007
Solutiile VPN cum e cea amintitat de tine, le folosesti, in general, sa iti ascunzi urmele, in special sa te protejezi de autoritati sau sa accesezi continut restrictionat pentru zona ta geografica. Deci, in general, cand faci chestii mai mult sau mai putin interzise. Dar sa stii ca logurile se pastreaza totusi.

Deci explica mai clar ce fel de protectie cauti?

Edited by Argv, 14 March 2023 - 10:09.


#5
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 26.10.2021
Schimba routerul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate