Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Iphone XS - probleme touch?

  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
i7zooke

i7zooke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 26.01.2012
Va salut pe toti, colegi.

In primul rand vreau sa precizez ca Iphone-ul nu este al meu, este al prietenei mele si vreau sa o ajut, asta seara ii luai telefonul si sper sa-i dam de cap impreuna.

Istoric problema: telefonul mai avea probleme cu touch-ul, cateodata nu raspundea la tactil, dar il bloca, debloca, si o lua cu chiu cu vai, dar de curand nu mai vrea sa mearga deloc, plus de asta pe ecranul principal apare iconita de camera "faded" -> disabled/inactiva.

Incapatanarea mea: vreau sa-l desfac, ma gandesc ca poate e problema la vreo banda care vine catre placa de baza, deoarece touch-ul nu e spart, nu a avut cazaturi, si mai mult acum vad si iconita de camera ca si cum ar fi disabled si ma gandesc ca poate este de la vreo conexiune.
Daca dupa ce-l desfac si curat conexiunile tot nu merge, voi comanda un dipslay OLED, in jurul a 300 ron si o sa-l inlocuiesc.

Mentionez ca eu am avut si o sa am doar android -> este normal ca iconita de camera sa fie disbaled pe ecranul principal in conditiile in care touch-ul nu reactioneaza deloc.

Eu oricum o sa va tin la curent cu mini-proiectelul, haideti sa-l numim GWAG300.
Stoma,
Mihai.


#2
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
Cel mai probabil touch defect.
Camera este indisponibila daca i-ai dat restart la telefon si nu i-ai facut prima deblocare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate