Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Vopsea lemn

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006
Salutare. Îmi puteți reocomanda ceva vopsea pentru lemn culoare nuc. As avea nevoie sa vopsesc stâlpii terasei și tavanul din lambriu. Ms.

#2
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,937
  • Înscris: 17.10.2003
Ia ceva 3 în 1. Eu de exemplu am folosit Sadolin. Dar toți producătorii au asa ceva.

#3
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Sadolin, de departe. Nu neaparat 3 in 1, dar doar tu trebuie sa decizi.

#4
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Eu am folosit si folosesc in continuare lazura groasa 3 in unu de la k ober. Sunt foarte multumit.

#5
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 02.12.2007
Mai bine bait.

#6
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006
Este recomandat sa se de-a ceva grund înainte?

#7
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006
Am mai citit intre timp, si am dat peste lazura poliuretanica, cum ca ar fi potrivita pentru exterior. Aveti ceva parere despre asta?

#8
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,056
  • Înscris: 17.01.2012
fă raport de preț/durată, ținând cont că în la maxim 3 ani mai tre să dai câte o tură!

ia-n considerare cele recomandate: sadolin/kober + poliuretanica aia de care ai citit

io am utilizat kober și-i frumos și durabil, dar pe „palisandru”, pe „nuc” e urât! Posted Image

Edited by gushpi, 14 March 2023 - 09:39.


#9
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 05.03.2020

 jeepers, on 11 martie 2023 - 17:49, said:

Salutare. Îmi puteți reocomanda ceva vopsea pentru lemn culoare nuc. As avea nevoie sa vopsesc stâlpii terasei și tavanul din lambriu. Ms.
vezi că la exterior trebuie o latura groasă, lemnul cînd se usucă are tendința să fisureze ,nu trebuie lac ( odată fisurat umiditatea îl exfoliază),la Iași există o firma ( eurowood) și are lazura cu ceara de albine pt terase și cabane lemn,au și site, diferite culori,o poți da cu pensula ,trafalet sau pistol( aici îți trebuie cu duza mare)

#10
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006
Multumesc, Oare ati folosit careva produze de la trilak?, am un distribuitor local, si are de vanzare lazura groasa lazuran ultra. El zice ca este perfect pentru ce am eu nevoie, pretul este unul bun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate