Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Port forwarding modem bridged cu un router

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
vp999

vp999

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2023
Buna! Recent mi-am montat un router pe care il aveam si statea degeaba intr-o cutie (TP-Link Archer C2 AC750). Pe langa el mai am si un modem Huawei EchoLife HG865 care este bagat in bridge mode. Am facut toti pasii necesari pentru port forwarding si port-urile tot imi sunt inchise. Incerc sa hostez un server de minecraft care are portul 25565. Am dezactivat aproape toate firewall-urile possibile din windows, din router si tot nu merge. Am incercat sa activez DMZ si nimic. Stie cineva de la ce e problema? Sa fie de la modem?

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,734
  • Înscris: 30.08.2006
Pune la loc totul cum era inainte.
Urmezi pasii din link
Trebuie sa ai ip fix sau setat un dinamic dns.
Verifici aici portul.
Urmezi si acest tutorial daca e necesar
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a9Rwyxi5i2Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Leo2006, 07 March 2023 - 06:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate