Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Dublare grosime izolatie polistiren EPS

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,937
  • Înscris: 17.10.2003
Se mai poate lipi polistiren dacă decorativa a fost aplicata deja? În cazul meu vorbesc de profile ornamentale din polistiren (ancadrament pentru ferestre ori pentru colturile casei) nu placi dublare grosime termoizolație sau altceva.

#20
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 15.06.2009

View Postakeem, on 20 mai 2023 - 14:13, said:

Se mai poate lipi polistiren dacă decorativa a fost aplicata deja? În cazul meu vorbesc de profile ornamentale din polistiren (ancadrament pentru ferestre ori pentru colturile casei) nu placi dublare grosime termoizolație sau altceva.
Daca e o decorativa siliconica atunci numai spuma de lipit. De regula decorativele au tot felul de aditivi care impiedica aderarea mizeriei pe perete fapt ce face ca adezivii tip CM sa nu faca priza buna, un an doi si pica. Daca e musai cu adezivi tip CM ca asa vrea mesterul pune-l sa curete cu disc diamantat decorativa in interiorul chenarului ancadramentului.

#21
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,937
  • Înscris: 17.10.2003
Nu, o sa lipesc probabil cu ce vreau eu, deci ce e mai bun.
Deocamdată decorativa nu e dată dar urmează sapt asta. E prea târziu pentru ornamente, mesterul are alte lucrări după aceea, oricum când i-am zis de ele la început a scârțâit ca e dificil, ca trebuie colțare, ca nustiuce...asa ca am renunțat.
Ma gândesc totuși ulterior, dacă tine soția neapărat... mai ales ca nu știm nici ce culoare, o sa fie în funcție de ce nuanță iese la casa și cum ne hotărâm apoi la soclu.
Oricum va fi ceva simplu, un chenar din niște placi de extrudat, nu ornamente din alea de cumparat, sunt mult prea scumpe și cu profile pretențioase. Nu e cazul.

Edited by akeem, 21 May 2023 - 11:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate