Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

De la Vodafone la Digi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
vmoraru

vmoraru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.02.2009
Inmulteste cu 10 milioane de clienti si spune tu daca e mult sau putin.

Edited by vmoraru, 02 March 2023 - 12:07.


#38
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 16.04.2007

View Postnixrohnson, on 02 martie 2023 - 11:29, said:

Adica o diferenta de 1.4%.
Adica, sa zicem ca ai o factura de 200 de lei - platesti doi lei si opt zeci de bani in plus.
E mult sau putin, sa stiu cum continui discutia?!

In primul rand nu ma adresam tie.
In al doilea rand, stapaneste-ti agresivitatea.
In al treilea rand, nu conteaza ca e mult sau putin, era vorba doar de cum calculeaza doi operatori.

#39
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,549
  • Înscris: 26.05.2022
Ciupesc si ei de unde pot. Corect si cinstit ar fi fost ca prețurile sa fie in lei, dar la noi nu poate nimeni sa-i deranjeze.

Chiar sunt curios: unde-si mai permite vreun operator sa afișeze tarife in alta moneda decat cea națională? Pana si în Moldova sunt in lei...

Edited by NikoroB, 02 March 2023 - 12:55.


#40
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 07.04.2021
Am terminat portarea, ciudat e ca nu au sunat de la vdf sa ma convinga sa nu plec.. Aveam nr la ei de 20 de ani.
Semnal digi ok,netul e ok, au fost ceva probleme cu smsurile de la aplicatii dar acum se pare ca le primesc

#41
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,651
  • Înscris: 06.03.2004
Rutele la sms se actualizează in cateva zile de la finalizarea portării.

#42
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 07.04.2017
Dureaza, nu esti tu singurul care s- a portat. O sa sune, probabil saptamana viitoare. Am in familie situatie asemanatoare, dupa 20 de ani Voda au trecut la Digi. Au sunat de doua ori , dupa.

Edited by SharonCollins, 05 March 2023 - 02:16.


#43
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 30.01.2012
Pai daca sună după ce sa efectuat portarea , e cam tardiv

#44
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 30.01.2012
Am facut si eu azi cerere de portare de la vodafone la rds. Sper sa fie intr-un ceas bun. Am testat un abonament optim 2 cateva zile si pe unde am fost eu avea semnal ceva mai bun ca vodafone-ul.
Ce sa le fac ... s-au calicit rau vodafone-ul cu scumpirile succesive de abonamente. De abia contractasem 2 abonamente (eu si sotia) de 9,2 euro , de BF anul trecut in noiembrie.
Acum au vrut ei sa se caliceasca cu inca 1,2 euro fiecare ... nu-i nimic ... PA si la revedere.

#45
Laob545

Laob545

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.04.2022
Dacă ai verificat semnalul in zonele tale de interes și ai văzut ca e ok o sa îți place digi. Raportul preț calitate este excelent.

#46
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
De la Vodafone la Digi m-am mutat si eu si sunt chiar multumit de alegere. Semnalul e ok in zonele mele de interes. Recent a aparut 5G pe strada mea, si sper curand (pana in decembrie) sa am 5g si indoor 😁.

Simt ca in aceste doua luni de cand sunt la Digi reteaua Digi a evoluat destul de mult in Cluj Napoca - Floresti si daca pastreaza ritmul acesta de dezvoltare cred ca o sa aiba succes

#47
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 21.03.2005

View PostSclaud, on 06 martie 2023 - 12:10, said:

Am facut si eu azi cerere de portare de la vodafone la rds. Sper sa fie intr-un ceas bun. Am testat un abonament optim 2 cateva zile si pe unde am fost eu avea semnal ceva mai bun ca vodafone-ul.
Ce sa le fac ... s-au calicit rau vodafone-ul cu scumpirile succesive de abonamente.
...
Acum au vrut ei sa se caliceasca cu inca 1,2 euro fiecare ... nu-i nimic ... PA si la revedere.
Nu ma uit deloc pe aria Vodafone, la un moment dat era plina de propovaduitori ai picaturii de sange in logo...

Dar pe aria Orange ma mai uit, de cand cu yoxo...
E la fel de mare jalea si pe acolo cu scumpirile.

Sincer nu inteleg de ce Digi nu a scumpit deloc, iar ceilalti 3 au tot scumpit si inca mai scumpesc constant...

#48
JoyM

JoyM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.03.2018
Fiindcă sunt scumpi deja?
Între 2-5 euro ai 50gb la Digi
La Telekom ai nelimitat de la 1 euro
La Vodafone nelimitat de la 2 euro
La Orange nelimitat de la 10 euro
Orange communication de la 6 euro
Adevărat că trebuie să "muncești" puțin să obții  acele preturi și să le păstrezi ...

#49
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019

View PostJoyM, on 06 martie 2023 - 23:49, said:

Fiindcă sunt scumpi deja?
Între 2-5 euro ai 50gb la Digi
La Telekom ai nelimitat de la 1 euro
La Vodafone nelimitat de la 2 euro
La Orange nelimitat de la 10 euro
Orange communication de la 6 euro
Adevărat că trebuie să "muncești" puțin să obții  acele preturi și să le păstrezi ...
bravo munitotimei. munciti

#50
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,651
  • Înscris: 06.03.2004
Alta treabă n-ai pe lume decât sa stai sa urmărești factura Orange prin colțuri sa vezi unde au strecurat scumpirea dupa care sa începi milogeala.
Mai bine scump si sigur la Digi. :)

#51
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Eu am platit la Telekom 40 de lei pentru nelimitat. 1 euro e doar in vise. Nu exista nelimitat la Telekom. Atasez si factura. Simul a fost folosit doar intr-un modem 4G. Intre timp am inchis contractul cu ei.
Nelimitat nu exista la nimeni decat doar ca serviciu fix.
Attached File  Screenshot_18.png   105.45K   44 downloads

Edited by Leo2006, 07 March 2023 - 08:16.


#52
JoyM

JoyM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.03.2018
Daca nu are semnal unde am nevoie, cam trebuie sa un al doilea sim,nu ?
Tot ce spun că client este sa nu-i punem pe piedestal,fi obiectiv când vorbești de ceva.
Cel mai câștigat am fost la Vodafone cu unul din concursurile la care am participat, într-o lună am primit banii pe 17 ani de platit lunar(doar 7 am fost client) și nu mă vezi pe mine spunând că sunt cei mai buni pe fiecare thread ,nu ?

#53
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,549
  • Înscris: 26.05.2022
Si totusi, doar ce mi-a venit ieri factura: 10.02 lei pentru 2 SIM-uri, deci se poate.

View PostLeo2006, on 07 martie 2023 - 08:12, said:

Eu am platit la Telekom 40 de lei pentru nelimitat. 1 euro e doar in vise. Nu exista nelimitat la Telekom. Atasez si factura. Simul a fost folosit doar intr-un modem 4G. Intre timp am inchis contractul cu ei.
Nelimitat nu exista la nimeni decat doar ca serviciu fix.
Attachment Screenshot_18.png


#54
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 21.03.2005

View PostJoyM, on 06 martie 2023 - 23:49, said:

...
Adevărat că trebuie să "muncești" puțin să obții  acele preturi și să le păstrezi ...

LOOL - my point exactly!

Poate unii dintre astia cu "oferte" de la Orange sau Vodafone obisnuiti cu milogeala au genunchii antrenati, or fi gasit niste oferte cu genunchiere ieftine sau lucreaza la pus gresie sau granit... caz in care "au cu ce" sa stea aplecati la milogeala si cu mana itinsa...
Parca ti-i imaginezi cum stau in genunchi ca la biserica, sa primeasca mir, impartasanie sau ce se mai da pe acolo cand spui "da Doamne!".

Un abonament "decent" la Vodafone sau Orange, din oferte publica, costa multisor peste Digi si nici nu are aceleasi beneficii, respectiv acelasi raport cost-beneficii care de ani de zile este cert in favoarea Digi pentru oricine are capacitatea sa isi scoata ochelarii de cal si sa vada clar si cat mai ne-subiectiv acest lucru.


Iar se reia discutia despre abonament DON 3-5 Euro cu 100GB de trafic... apoi net cu viteza scazuta, dar nelimitat in sensul ca nu se taxeaza nimic...

Edited by MELODY, 08 March 2023 - 03:34.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate