Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...

Spital stomatologic sector 4 grat...
 Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat

Angst Romania - Oficial in Insolv...
 Pocket PC Handheld ajutor.

Intrerupere utilitati casa tempor...

Care credeti ca este probabilitat...

paravan geam / obturare vedere
 Motorola E32, se aprinde flashlig...

La mulți ani @sylvius!

Joy Berceni Biruintei 87

Recomandare suport tableta

Honor Magic5 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

lev04

lev04

New Member

• Grup: Candidate Members

View Posttavy11, on 09 februarie 2024 - 09:09, said:

Salut, cum este posibil ca doua telefoane cumpărate de la același operator ma refer la magic 5 pro, sa aibă doua update-uri diferite în speță 188 și 202 terminație? I-am dat căutare pentru 188 să-l aduc la zi dar zice ca telefonul este cu ultimul update, iar cel al prietenului meu are 202...
Salut!se intampla cand este cumparat de la operatori mobil telefonul, updateurile vin mai greu din cate stiu.de asemenea, nu la toate telefoanele vin in acelasi timp updateurile, vin in serii, in functie de imeiuri, astfel incat exista posibilitatea ca unele sa primeasca chiar si dupa 2-3 saptamani acelasi update.

elementu

elementu

New Member

View Posttavy11, on 09 februarie 2024 - 09:09, said:

Salut, cum este posibil ca doua telefoane cumpărate de la același operator ma refer la magic 5 pro, sa aibă doua update-uri diferite în speță 188 și 202 terminație? I-am dat căutare pentru 188 să-l aduc la zi dar zice ca telefonul este cu ultimul update, iar cel al prietenului meu are 202...
Probabil diferenta vine din versiunile diferite de telefoane, in Romania s-au vandut diverse variante ale acestui telefon. Sau, daca aveti aceeasi versiune de telefon, de obicei se face rollout etapizat la update-uri si diverse batch-uri primesc update-urile pe rand, nu toate odata.
Si eu am versiunea cu 188 la final.
Pe mine ma roade mai tare cand primeste android 14, decat urmatorul update incremental.

Alxdava

Alxdava

Senior Member

• Grup: Senior Members
Diferite serii, poate cu componente diferite (ex: placa de bază)

atuili

atuili

Junior Member

• Grup: Members

Vizualizare mesajlev04, pe 09 februarie 2024 - 09:38, a scris:

Salut!se intampla cand este cumparat de la operatori mobil telefonul, updateurile vin mai greu din cate stiu.de asemenea, nu la toate telefoanele vin in acelasi timp updateurile, vin in serii, in functie de imeiuri, astfel incat exista posibilitatea ca unele sa primeasca chiar si dupa 2-3 saptamani acelasi update.
Nu are treaba operatorul cu update-ul. Update-ul e transmis random in etape posibil pentru a nu aglomera serverul de distribuție.

tavy11

tavy11

Junior Member

Vă mulțumesc pentru răspuns.

lev04

lev04

New Member

View Postatuili, on 09 februarie 2024 - 17:17, said:

Nu are treaba operatorul cu update-ul. Update-ul e transmis random in etape posibil pentru a nu aglomera serverul de distribuție.
Are treaba!Chiar si pe forumul acesta daca citesti mai in spate ai sa vezi ca telefoanele cumparate de la operatori (vodafone, orange) vin cu aplicatia de Telefon de la google preinstalata, cea cu iconita alba cu albastru, pe cand cele cump[arate de la retaileri (emag,altex etc.) vin cu aplicatia de la Honor (huawei), cea cu iconita verde. Asta denota clar o interferenta a operatorului in softul telefonului. Mai mult, telefoanele luate astfel de la operatori primesc ceva mai greu updateuri(1,2,3 sau chiar mai multe luni, in functie de caz`) pentru ca trebuie sa mestereasca si operatorul respectiv la acel update.

atuili

atuili

Junior Member

Vizualizare mesajlev04, pe 09 februarie 2024 - 21:32, a scris:

Are treaba!Chiar si pe forumul acesta daca citesti mai in spate ai sa vezi ca telefoanele cumparate de la operatori (vodafone, orange) vin cu aplicatia de Telefon de la google preinstalata, cea cu iconita alba cu albastru, pe cand cele cump[arate de la retaileri (emag,altex etc.) vin cu aplicatia de la Honor (huawei), cea cu iconita verde. Asta denota clar o interferenta a operatorului in softul telefonului. Mai mult, telefoanele luate astfel de la operatori primesc ceva mai greu updateuri(1,2,3 sau chiar mai multe luni, in functie de caz`) pentru ca trebuie sa mestereasca si operatorul respectiv la acel update.
Trimite un mail la operatori si întreabă daca au legătură cu aceste update-uri. cand primesti răspuns sa il pui aici.
Eu am testat 2 telefoane honor 90, unul luat de la Orange si al doilea de la Emag. Ambele au acelasi numar de serie iar cel de la Orange, culmea era cu o versiune de soft mai noua decat cel de la emag. Da, aplicația de Apel era diferită, am intrebat de ce producătorul si am aflat cum sta treaba.

tavy11

tavy11

Junior Member

Update cu 202 în coadă... Oare este ok?

tavy11

tavy11

Junior Member

Salut. Am o problemă, poate ma ajuta cineva...
Mi-am cumpărat o carcasă cu flip dar nu pot sa fac ca să fie activă carcasa.
Știe cineva cum as putea face? Ca sa funcționeze ca o husa normala când o deschid sa se deschidă ecranul și când ma suna cineva sa pot răspunde prin carcasa... Exact ca un smart case?

În opțiunile telefonului nu găsesc nici o setare pentru asa ceva.

freshtoxick

freshtoxick

Junior Member

View Postblackstyle08, on 06 septembrie 2023 - 21:14, said:

Am instalat ce s-a postat aici pe forum de badmania98. Merge pe cel de la emag care e c431 iar cel de la orange este c430. Observ că pe cel de la Orange nu merge call recording și are google dialer iar pe c431 este dialerul de la honor.
Din pacate, urasc cand operatorul intervine peste softul de baza si restrictioneaza el, anumite setari. Acum ca a inceput si lansarea pentru Magic OS 8.0, cei care am luar telefoanele de la operatorii de telefonie mobila, mai trebuie sa asteptam o luna pana ca vor updata si pachetul asta. Daca stiam acest aspect cand am luat telefonul, mai bine ma orientam spre versiunea C431, pentru ca urasc versiune de contacte, mesagerie de la Google (bagate fortat pe gat) si faptul ca nu pot sa folosesc call recoder-ul ca la Huawei P30 Pro. Desi am reusit sa intalez magazinul de aplicatii de la Honor si acesta este restrictionat (apare mesajul: Nu se pot obine datele. Incercati din nou mai tarziu) si nici din magazin nu pot instalat aplicatia de contacte de la Honor pentru ca da eroare la retea. Din cate am citit pe Reddit, pentru Magic OS 8.0 ar lasa posibilitatea sa se instaleze si aplicatiile lor stock, asta daca nu intervin operatorii de telefonie mobila. Dar chiar? Cine cunoaste motivul pentru care operatorii de telefonie mobila intervin peste softul stock?

badmania98

badmania98

Nenea

• Grup: Senior Members
CallRecorder-ul nu o să mai funcționeze pe noua versiune de Magic. A început să fie blocat încă de pe actualele versiuni de 7. Să trăiască Honor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate