Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Iarăși spitalul Suceava

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

PNX1

PNX1

Member

• Grup: Members
Încerc de săptămâna trecută sa sun la ortopedia pediatrica pentru un nepoțel, să-i fac o programare și deja sunt nesimțiți.
Caut pe site, găsesc numărul de la centrala, cer la ortopedie pediatrica și îmi răspunde o alta doamna care îmi da un nr de telefon.
0230222120.
Am sunat de peste 100 de ori.
Ori nu răspunde, ori îmi da pe ocupare, și ce ma supărat cel mai tare, e ca ridica receptorul și îl pune la loc, după care iarăși ocupat.
Nu e destul ca au ajuns un spital de șpăgari, mai fac și pe autoritari.
Nu e nimic urgent, dar totuși lucru asta ma supăra.
Prin anii 90 mai era asa ceva.

odastramosilor

odastramosilor

resemnat

• Grup: Senior Members
jeguri

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
Pai peste tot la stat nu se raspunde la telefon decat dimineata la prima ora.
In general dupa  9-10 isi vad de treburile lor, nu mai raspunde nimeni, sau raspunde foarte greu.

britneysbitch

britneysbitch

Active Member

Eh, posibil programarea se face de dimineață, la ghișeu, cu sfântul plic. Aștept cu interes petiția prin care asistentele își declară solidaritatea cu practici de acest gen.

tfmercedez

tfmercedez

BUFU

Incercati oriunde aleatoriu.. mai toate institutiile statului au puse numere de telefon la misto, ori nu sunt alocate.

In pandemie am figurat ca fiind neasigurat, in perioada aia cand toatalumea a stat acasa si toti eram practic in somaj tehnic.. incercam sa sun si eu la astia

Casa naționala de asigurări Timiș
0256 294 484
https://maps.app.goo...Y4jPvWnHoK9zhbA

Ce vorbesti, numar la șto,  nu raspundea nimeni.

La fel si la sanepid sau orice "organ" de stat vreti.

Edited by tfmercedez, 27 February 2023 - 13:42.

PNX1

PNX1

Member

Au și un număr de mobil pentru pacienții parca.
Dacă suni îți spune număr nealocat.
Dacă a-și fii aproape, mama, mama.
Eu nu îmi permit la privat sa fac din astea.

Sabinatu

Sabinatu

Never give up, never surrender

Aham. Nu cumva îs ucrainencele refugiate de vină?
Că nu mai încăpeai de ele.
Ca unul care merge de peste 10 ani la ambulatoriu la Suceava, îmi miroase topicul ăsta a încercare de flame. Dar îmi miroase bine de tot. La fel cum îmi mirosea și topicul unde nu mai încăpeai de ucraineni.
Nu de alta, dar chiar te poți programa online. Iar dacă preferi să suni nu, nu trebuie să suni de 100 de ori.
Și fiecare secție de ambulatoriu are un număr de mobil, unde poți suna (numărul ți-l dă centralista. Dacă îmi dai 10 ruble, îți dau eu lista cu mobilele de la toate secțiile). Și - ține-te bine! - dacă nu-ți răspunde e posibil să ai surpriza să te sune ei după aceea. Am pățit eu, ce-i drept, la reumatologie și la hematologie.
Attached File  Screenshot_2023-02-27-13-44-57-672_com.android.chrome.jpg   222K   61 downloadsAttached File  Screenshot_2023-02-27-13-48-59-112_com.android.chrome.jpg   232.53K   59 downloads

Domnul Dr Filip e un tip extraordinar. Anticipez întrebările unui inițiator lipsit de viață proprie:
1. Da, am fost cu ambele fetițe la el.
2. Nu, nu am dat absolut nici un leu
3. Nu, nu a cerut absolut nici un leu

Informațiile despre cum te poți programa sînt pentru ceilalți care citesc pe aici. Că inițiatorul are nevoie de programare cum are nevoie și de refugiați ucraineni prin sufragerie...

Dacă e vreun moderator pe aici, îl rog să închidă topicul penibil, făcut strict pentru flame.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Fă-ți omule programare online, nu mai arunca cu noroi aiurea

https://portal.spita...ogramari-Online

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

PNX1, on 27 februarie 2023 - 13:15, said:

Pune aici lista cu apeluri și dacă ai +100 merg eu și îți fac programarea azi.

dark

dark

Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

PNX1, on 27 februarie 2023 - 13:15, said:

Ori nu răspunde, ori îmi da pe ocupare, și ce ma supărat cel mai tare, e ca ridica receptorul și îl pune la loc, după care iarăși ocupat.

Cum se prinde că tu ești cel care suni, pune la loc receptorul.Posted Image  Așa ai ajuns să suni de 100 de ori, voila!

StefanRO

StefanRO

Hai noroc straine

Stiu ca la spitale programarile se fac intre 12-14 sau chiar dupa 14...

PNX1

PNX1

Member

Sabinatu, on 27 februarie 2023 - 14:04, said:

Aham. Nu cumva îs ucrainencele refugiate de vină?
Că nu mai încăpeai de ele.
Ca unul care merge de peste 10 ani la ambulatoriu la Suceava, îmi miroase topicul ăsta a încercare de flame. Dar îmi miroase bine de tot. La fel cum îmi mirosea și topicul unde nu mai încăpeai de ucraineni.
Nu de alta, dar chiar te poți programa online. Iar dacă preferi să suni nu, nu trebuie să suni de 100 de ori.
Și fiecare secție de ambulatoriu are un număr de mobil, unde poți suna (numărul ți-l dă centralista. Dacă îmi dai 10 ruble, îți dau eu lista cu mobilele de la toate secțiile). Și - ține-te bine! - dacă nu-ți răspunde e posibil să ai surpriza să te sune ei după aceea. Am pățit eu, ce-i drept, la reumatologie și la hematologie.
Screenshot_2023-02-27-13-44-57-672_com.android.chrome.jpg Screenshot_2023-02-27-13-48-59-112_com.android.chrome.jpg

Domnul Dr Filip e un tip extraordinar. Anticipez întrebările unui inițiator lipsit de viață proprie:
1. Da, am fost cu ambele fetițe la el.
2. Nu, nu am dat absolut nici un leu
3. Nu, nu a cerut absolut nici un leu

Informațiile despre cum te poți programa sînt pentru ceilalți care citesc pe aici. Că inițiatorul are nevoie de programare cum are nevoie și de refugiați ucraineni prin sufragerie...

Dacă e vreun moderator pe aici, îl rog să închidă topicul penibil, făcut strict pentru flame.

Am pus și numărul de telefon pentru a se putea verifica spusele mele.
Tocmai la Dr Filip vreau sa ajung pentru ca mi-a fost recomandat.
Numai ca, ca să ajung la el, trebuie o programare, pe care eu nu am știut ca se poate face online.
Am întrat la ei pe site, dar nimic nu arata ca se poate face programarea și online.
Si fix pentru flame am deschis, nu pentru problema de care ma lovesc eu și mulți alții.
Dacă era un nene care nu are acces la net, dar afla nr de telefon și vrea să-și facă o programare, cum o face?
Dacă sun și îmi închide telefonul sau nu vrea sa răspundă, nu ar trebui sa fac o reclamatie?
Maine o sa sun din nou.
Centralista, când am sunat a doua orara la centrala sa întreb ce se întâmplă, mi-a spus sa am răbdare sau sa sun mâine.
Deci știa ca e o problema astăzi pe tura cui era astăzi.
De ce trebuie sa toleram asta?

Si nu ma interesează ce anticipezi tu.
Eu nu dau și nici nu am dat bani/atenție la doctori.
Ca dacă mi-ar cere, a-și ieși cu el de gat prin geam, indiferent de etajul la care suntem.

La spitalul din Cluj, scrie frumos când se fac programarea și între ce ore.
Soacra îmi spunea sa fac un efort și sa merg la Cluj sau Targu Mureș.
Știa ea ceva.

Si încă ceva, topicul cu ucraineni este pe alta arie.
Dacă ești un susținător îndârjit a slavilor, te rugam se ne explici.
Rog un moderator sa corecteze postarea pentru offtopic.

Edited by PNX1, 27 February 2023 - 18:59.

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

PNX1, on 27 februarie 2023 - 18:45, said:

Maine o sa sun din nou.

In loc sa ii strezezi pe aia cu telefoane inutile, nu mai bine iti faci tu o programare online?

PNX1

PNX1

Member

george_alexandru, on 27 februarie 2023 - 18:59, said:

In loc sa ii strezezi pe aia cu telefoane inutile, nu mai bine iti faci tu o programare online?
Nu.
Sun din nou, și din nou, și din nou pana răspund.
Când nu o sa mai fie opțiunea cu programarea la telefon, atunci o sa fac online.
Pana atunci, pentru asta sunt plătiți.
Iar când o sa ajung acolo, o sa sun de pe sala, sa vad ce fac și de ce nu răspund la telefon.

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

Eu zic sa faci un jurnal pe topic:

Ziua 30: Am sunat pentru a 1347-a oara. Inca nu au raspuns. Niste nemernici. Dar nu ma las.

Edited by george_alexandru, 27 February 2023 - 19:07.

qew

qew

Tren International

tfmercedez, on 27 februarie 2023 - 13:41, said:

Incercati oriunde aleatoriu.. mai toate institutiile statului au puse numere de telefon la misto, ori nu sunt alocate.

In pandemie am figurat ca fiind neasigurat, in perioada aia cand toatalumea a stat acasa si toti eram practic in somaj tehnic.. incercam sa sun si eu la astia

Casa naționala de asigurări Timiș
0256 294 484
https://maps.app.goo...Y4jPvWnHoK9zhbA

Ce vorbesti, numar la şto,  nu raspundea nimeni.

La fel si la sanepid sau orice "organ" de stat vreti.

Mie mi-au raspuns. La acelasi numar pus de tine. Chiar de vreo 3 ori - 2020 si 2022.

Edited by qew, 27 February 2023 - 19:09.

adisz

adisz

Targu Mures

PNX1, on 27 februarie 2023 - 19:03, said:

Nu.
Sun din nou, și din nou, și din nou pana răspund.
Când nu o sa mai fie opțiunea cu programarea la telefon, atunci o sa fac online.
Pana atunci, pentru asta sunt plătiți.
Iar când o sa ajung acolo, o sa sun de pe sala, sa vad ce fac și de ce nu răspund la telefon.

Ai dreptate. Dar se poate ca atunci cand vor raspunde sa nu mai fie nevoie de serviciile lor.
Am inteles ca nu vrei on-line.
Dar, banuiesc ca esti din Suceava. Daca iti recomand sa te duci per pedes, personal, ai face-o?

PNX1

PNX1

Member

adisz, on 28 februarie 2023 - 10:42, said:

Ai dreptate. Dar se poate ca atunci cand vor raspunde sa nu mai fie nevoie de serviciile lor.
Am inteles ca nu vrei on-line.
Dar, banuiesc ca esti din Suceava. Daca iti recomand sa te duci per pedes, personal, ai face-o?
Daca nu ar fi la 230 km dus întors, ași face-o.
În orașul unde sunt spitale, merg personal sa îmi fac programarea, sa întreb detalii.
În 1 minut știu ce trebuie sa fac și sa vin pregătit.
La fel și la telefon. Cer detalii.

În sfârșit au răspuns, un nenea care nu înțelegea ca pe data care vroia el nu puteam eu.
Sunt de serviciu.
Imi cerea sa vin obligatoriu pe data respectiva altfel nu mai pot venii.
Ești nebun.
Dacă pe data respectiva nu pot, pune următoarele date la care domnul doctor este disponibil.
Încep sa înțeleg de ce sunt atât de autoritari.
Eu câștig puțin peste 2300 lei cu tot cu bonuri și ce mai muncesc cu ziua.
Ei ce salarii au?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate