Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Razboiul Rusiei lui Putin in Ucraina (2022 - 2023 - 2024 ...

* * * * - 62 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26728 replies to this topic

#1
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,293
  • Înscris: 29.04.2008

*
POPULAR

A trecut 1 an de la atacul Rusiei asupra Ucrainei. Si razboiul continua, Ucraina rezista si nu numai. Suntem in faza a doua a razboiului, cea de eliberare.

Adendum, regulament citire:

Celor ce clameaza libertatea de exprimare ptr a posta aici pro Rusia le repet ca acest lucru este inadmisibil. Ceea ce face Rusia in Ucraina se numeste terorism- de stat, esenta este: terorism. Nu intru in amanunte ptr a detalia ororile comise de rusi ptr ca le stie toata lumea.
Ideea e ca pe acest forum nu se permite spalarea teroristilor, propaganda care poate sa-i ajute pe acestia, etc.
Da, pe majoritarea topicurilor divergenta opiniilor, parerile pro si contra ajuta ca discutiile sa fie dinamice. Aici nu e cazul, nici un om de buna credinta nu vrea sa citeasca posturi care par a face indreptatite faptele teroristilor.
Ma bucur ca unii useri care se simteau cu musca pe caciula anunta ca se retrag singuri din discutie pastrandu-si astfel contul, putand posta pe alte teme de pe arie.
Posturile pro ruse le pot pune pe alte platforme de pe net unde, deocamdata, mai este tolerata prezenta trollilor rusofili.

Edited by iladi, 24 February 2023 - 10:33.


#2
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009

*
POPULAR

Sper că în 2024 o să scriem pe un topic ”Rusia după Putin”.

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,148
  • Înscris: 30.08.2017
Sau sa discutam despre Rusia doar pe aria de istorie.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006
Eu cred ca este mult mai important sa scriem Europa dupa Putin.
Si sa vedem un tribunal international in functiune care sa-i judece dupa adevaratele merite pe toti cei care au facut posibila asscensiunea si mentinerea la putere a lui Putin

#5
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,844
  • Înscris: 14.09.2004
Eu sper sa fie mult mai scurt decit cel anterior..

#6
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,026
  • Înscris: 13.02.2004
Eu sper sa vedem un topic in care se descrie stiri de cum rusia incearca sa-si rascumpere pacatele...Cum se straduieste sa recompenseze si cum contribuie la reconstructie...in acelasi timp cum incercand sa fie un exemplu de bun vecin si tara democratica...cred ca sunt cel mai utopic de aici.

#7
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012
Ce repede au trecut astea 3 zile... cred ca s-au pierdut de nu au mai ajuns in Kiev. Sau or fi mutat astia kievul

#8
dragosh82

dragosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 18.12.2004

Quote

Adunarea Generală a ONU, în cadrul unei sesiuni speciale privind războiul Rusiei împotriva Ucrainei, a cerut Moscovei să își retragă trupele de pe teritoriul ucrainean. 141 de membri ai ONU au votat în favoarea rezoluției, 7 au votat împotrivă, iar 32 s-au abținut, potrivit BBC. Printre țările care s-au abținut figurează China și India.
Cine a votat împotriva: Rusia, Belarus, Siria, Coreea de Nord, Eritreea, Nicaragua și Mali
Adica toata planeta iti spune ca esti prost tovarase Putin. Sper sa ajunga asta la urechile tale prin intermediul slugoilor care ii ai peste tot. Cat de nesimtit sa fii in conditiile astea sa o tii pe a ta cu tampeniile cu nazisti, operatiune speciala etc. ?

#9
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View Postbolovan, on 24 februarie 2023 - 08:45, said:

Eu sper sa vedem un topic in care se descrie stiri de cum rusia incearca sa-si rascumpere pacatele...Cum se straduieste sa recompenseze si cum contribuie la reconstructie...in acelasi timp cum incercand sa fie un exemplu de bun vecin si tara democratica...cred ca sunt cel mai utopic de aici.
Cand ma uit la interviurile de pe strada de la 1420, Headshot, Ask russians etc mi se cam duce orice speranta.

#10
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022

View PostKokoshmare, on 24 februarie 2023 - 08:49, said:


Cand ma uit la interviurile de pe strada de la 1420, Headshot, Ask russians etc mi se cam duce orice speranta.

Si eu am vazut eu episodul asta al lor, m-a deprimat total:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jDTZJM0TriQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Au in cap imperialismul asta de cacat

Edited by Matrix40, 24 February 2023 - 08:54.


#11
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,148
  • Înscris: 30.08.2017

View Postbolovan, on 24 februarie 2023 - 08:45, said:

Eu sper sa vedem un topic in care se descrie stiri de cum rusia incearca sa-si rascumpere pacatele...Cum se straduieste sa recompenseze si cum contribuie la reconstructie...in acelasi timp cum incercand sa fie un exemplu de bun vecin si tara democratica...cred ca sunt cel mai utopic de aici.

Ultimii 100 de ani ne-au demonstrat contrariul, deci nici o speranță. Ideal, ăștia s-ar separa în mai multe republici care se bat între ele pentru următorii 100 de ani în timp ce restul lumii își vede de treaba ei.

#12
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,026
  • Înscris: 13.02.2004
De fapt...cred ca cele mai utopice subiecte sunt
- Un mare institut de cercetare din rusia a descoperit un medicament revolutionar pentru cancer
- Un alt mare institut de cercetare din rusia a creat o metoda prin care se elimina efectele de sera (cu care ne confruntam)...
De fapt...un mare institut de cercetare...este deja utopic...

#13
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 15.04.2019
Cat optimism... Asta mergea mai bine de 1 Aprilie, nu de Dragobete.

#14
N3mesis

N3mesis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,731
  • Înscris: 16.05.2010

View PostMatrix40, on 24 februarie 2023 - 08:53, said:

Si eu am vazut eu episodul asta al lor, m-a deprimat total:
Pana si animalele sunt mai inteligente si au mai mult bun simt decat natia asta de cacat.

#15
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,222
  • Înscris: 29.07.2013
Володимир Зеленський
@ZelenskyyUa
·
1h
Oficial al guvernului ucrainean

Pe 24 februarie, milioane dintre noi au făcut o alegere. Nu un steag alb, ci cel albastru și galben. Nu fugind, ci înfruntând. Rezistență și luptă. A fost un an de durere, întristare, credință și unitate. Și anul acesta, am rămas invincibili. Știm că 2023 va fi anul victoriei noastre!


https://twitter.com/...983721507299333

#16
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
"  Joe Biden, videoconferință importantă cu liderii din Grupul G7 şi Volodimir Zelenski"
https://jurnalul.ro/...ina-924727.html

#17
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
Dupa o viata de indoctrinare nu poti sa il faci pe alcoolicul de rand sa inteleaga ca avea numai aberatii turnate in cap de propaganda. Adica uita-te la cati inca sunt convinsi ca Ceausescu a fost omorat pentru ca Romania urma sa domine economic...nu stiu ce. Cand ei stateau 3 ani la coada pentru o Dacia 1300 si cand o aveau incepeau peticelile imediat.
Probabil o parte din astia de care am vorbit mai sus sunt sclavetii ideologici ai Rusiei acum fara o copeica plata. Oamenii au nevoie sa creada orice le da speranta ca nu-s mai prosti ca wcul din fundul curtii, indiferent cat e de departe de adevar.

#18
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 05.03.2005
Ieri am avut ceva foto, azi avem și imagini de la fața  locului

https://vm.tiktok.com/ZMYAQL5V2/

https://vm.tiktok.com/ZMYAQp9oS/

Edited by mccrya, 24 February 2023 - 09:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

31 user(s) are reading this topic

15 members, 11 guests, 5 anonymous users

AdrianHH, dan calarasi, Claup37, NUTaaa, c_alecs, hijack3000, hackoo, tioopedi, alphso, meddana, dica26666, pvsilviu, Number_Cruncher, domnujim, Arader

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate