Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Iphone sau cum sa ti pierzi cateva zile.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011

View Postfoxbat, on 23 februarie 2023 - 08:36, said:

as face o gluma dar te vei suparat. lucrezi pentru Putin? Nu de alta dar ideea era cu totul alta dar ai reusit sa faci sa para ca e USA de vina:))


Eu nu știu cum e cu glumele astea dar dacă și aici ați ajuns să îl aduceți în discuție pe Putin, e grav, parol!

View PostGlCA_Contras, on 23 februarie 2023 - 09:08, said:


Va zic eu solutia in acest caz - te loghezi pe itunes in Chrome si ala iti salveaza parola Posted Image  deci salvarea vine tot de la concurenta!

Dacă nu te duce mintea să memorezi mnemonic o parolă poate e mai bine să rămâi la scrisori și telefon fix.

View PostHazideon, on 23 februarie 2023 - 01:57, said:


Pentru asta exista inca telefoane cu taste. (ex. Nokia 105, Samsung E1205, etc).


Eu știu când părinții mei foloseau telefoane cu taste, era destul de nasol, nu prea aveau semnal, se stricau și ieșea din fabricație modelul, moroc că totuși s-au obișnuit cu smartphone.

#38
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,558
  • Înscris: 21.03.2020
Deci numai daca esti Johnny Mnemonic iti poti permite un mobil?

#39
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011

View PostGlCA_Contras, on 23 februarie 2023 - 09:41, said:

Deci numai daca esti Johnny Mnemonic iti poti permite un mobil?

Orice e legat de tehnologie presupune memorarea de parole. Ca să ajungi la chrome, tot trebuie să introduci o parolă pe dispozitivul pe care ai instalat chrome. La naiba, și la job ai nevoie să memorezi parola la calculator.

Nu trebuie parole de 20 de caractere. Să memorezi 8 e suficient.

#40
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

View Postfoxbat, on 22 februarie 2023 - 21:30, said:

Acel user avea multe date in aparat.

dragi colegi, CE date sunt în telefon și care nu pot fi regăsite altundeva?
poze? io fac backup pe PC aproape lună de lună, obligatoriu a 2-a zi după fo' chermeză/vacanță unde s-a fotografiat în draci

de-al drakku am doar cei 5GB gratuiți, pt a-mi aminti sistemul: „prostule, ți s-a umplut spațiul din icloud, mai golește-mă!”

parole?
mă faceți să râd!
de ce sute de parole?
UNA frumoșilor! că CHIAR dacă dă hackerul peste mine (când el caută un bogătaș :) ), după o muncă titanică de o zi se va alege cu 300 de lei :P
nu fiți copii să credeți că hackerii din lume nu altă treabă decât să-l caute pe gheorghe/ion/vasile
ei caută entități de unde pot stoarce ceva impresionant, nu ciorapii mei murdari din coșul (automatizat :P) de rufe murdare...

iar parola de la servici :o - e treaba adminului s-o țină minte p-a lui și să intre la mine să mă deblocheze când sunt prea mahmur să-mi aduc aminte de cele 16 caractere (oribile) pe care mi le-a impus TOT el!!!

#41
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
posesorul e prost si cu iOS si va fi prost si cu Android, stai linistit.

#42
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Meteahna clasică a majorității populației de pe planetă, sa dea vina pe oricine altcineva/ceva, in loc să accepte că e vina lor.



#43
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,558
  • Înscris: 21.03.2020
Da pacaliciul de Iphone nu iti pastreaza datele in Cloud, cum poate sa le stearga daca ti-ai uitat parola?

#44
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 07.04.2021

View Postvrajitoruldinoz, on 22 februarie 2023 - 23:49, said:


Stii baietii aia de la liceele alea la care nu intrat voi care ajung la olimpiade internationale de mate, fizica si info si apoi sunt admisi pe la MIT si Staford? Evident nu-i stii, nu sunt de la blocul tau. Dar aia sunt doreii.
Nu stau la bloc, si da ii stiu pentru ca fac parte din ei.
Nu, nu ei sunt doreii. E o impresie gresita pe care publicul general si-o formeaza cum ca la aceste companii lucreaza doar genii. In realitate, e departe de asa ceva.. Mai e un subiect pe tema asta pe aria programare, daca te intereseaza iti pot da detalii acolo

#45
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,635
  • Înscris: 21.06.2016
Da, imi dai amănunte din Berceni. Nu-i nevoie, mulțumesc, trăiesc între ei.

#46
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Recomand Dashlane cu master password scris undeva fizic pe hartie, pentru uituci.

#47
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Și sigur va pierde hârtiile. În viața asta fără a îți antrena un pic memoria nu ai șanse să faci mare lucru.

#48
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,558
  • Înscris: 21.03.2020
normal ca fara memorie esti mort...
https://s3.amazonaws...l_355x300_1.jpg

poti uita sa respiri chiar :P

#49
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostLex404, on 23 februarie 2023 - 11:47, said:

Recomand Dashlane cu master password scris undeva fizic pe hartie, pentru uituci.

Eu am scrijelit cu cuiul pe tocul ușii. Șase de zero...

#50
Hazideon

Hazideon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 23.06.2008

View PostGlCA_Contras, on 23 februarie 2023 - 10:28, said:

Da pacaliciul de Iphone nu iti pastreaza datele in Cloud, cum poate sa le stearga daca ti-ai uitat parola?
Din cloud nu ti le sterge, daca ai back-up activat. Si bineinteles, destul spatiu in cloud.
Probabil de pe telefon sa iti stearga datele. Exista si ceva optiune care poate fi activata, iar in cazul in care e introdus gresit codul de 10 ori, iti sterge toate datele. N-o fi fost cazul aici, oricum.

View Post_R_A_D_U, on 23 februarie 2023 - 13:21, said:

Eu am scrijelit cu cuiul pe tocul ușii. Șase de zero...
Acum scrie-ti pe o foaie "Cod telefon -> tocul usii de la baie", si pune foaia intr-un loc sigur. In cazul in care nu mai stii pe care toc ai scris codul, cauta foaia ;)

#51
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostHazideon, on 23 februarie 2023 - 15:57, said:

...
Acum scrie-ti pe o foaie "Cod telefon -> tocul usii de la baie", si pune foaia intr-un loc sigur. In cazul in care nu mai stii pe care toc ai scris codul, cauta foaia Posted Image
Cred că ai înțeles greșit... Eu consider ”loc sigur” tocul ușii în situația în care uit codul de la seif, deoarece acolo țin agenda cu codurile de lansare.

#52
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005

View PostLex404, on 23 februarie 2023 - 11:47, said:

Recomand Dashlane cu master password scris undeva fizic pe hartie, pentru uituci.

Eu recomand NU apple device.

#53
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,635
  • Înscris: 21.06.2016
O persoana așa influenta, un guru al tehnicii.

#54
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007
La recuperare cont icloud ai trei posibilitati:
1.serviciul de recuperare a datelor icloud
2. contact de recuperare (un contact de preferinta din familie care iti trimite un cod de recuperare)
3. cheie de recuperare.

Daca cauti, daca stii ce dispozitiv ai, daca ai o educatie putin mai dezvoltata decat nivelul de gradinita poti face multe lucruri.
In cazul asta chiar nu e Apple de vina

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate