Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...
 Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...
 inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10
 Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!

Recuperare dupa AVC ischemic cu cazare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

pyb

pyb

Junior Member

• Grup: Members
Buna ziua,

Mama a suferit un AVC ischemic pe 8 februarie 2023. Mama are 66 de ani si avea grija de tatal meu, care a suferit si el un AVC hemoragic in anul 2011 si nu se descurca singur.

Cum ma astept sa o externeze din spitalul de urgenta trebuie sa gasesc unde sa o duc. Parintii locuiesc in Ploiesti iar eu in Bucuresti.

Situatia ei este stabila insa problemele sunt: nu misca piciorul stang, mana stanga si nu vorbeste(a scos 3 cuvine doar).

Stiti cumva exemple de spitale sau clinici de recuperare pentru a o transfera din spital intr-o clinica de recuperare  in Bucuresti, Dambovita sau Prahova?
1) Prima varianta ar fi un spital sau clinica de recuperare prin casa de sanatate.
2) A doua varianta ar fi un spital privat care sa ofere si cazare.
3) A 3-a varianta ar fi sa stea acasa si sa faca fizioterapie acasa, insa foarte greu fiindca este si tata care nu se descurca singur.

Multumesc

saloman

saloman

New Member

• Grup: Candidate Members
salut! poti sa te interesezi la Spitalul de Boli Cronice "Sf. Luca" (Bucuresti). au si sectie de recuperare, dar internarea dureaza undeva la 2 saptamani si se poate face de cateva ori (3-4?) pe an din ce am auzit.

aaaa4567

aaaa4567

Senior Member

• Grup: Senior Members

pyb, on 19 februarie 2023 - 14:36, said:

Buna ziua,

Mama a suferit un AVC ischemic pe 8 februarie 2023. Mama are 66 de ani si avea grija de tatal meu, care a suferit si el un AVC hemoragic in anul 2011 si nu se descurca singur.

Cum ma astept sa o externeze din spitalul de urgenta trebuie sa gasesc unde sa o duc. Parintii locuiesc in Ploiesti iar eu in Bucuresti.

Situatia ei este stabila insa problemele sunt: nu misca piciorul stang, mana stanga si nu vorbeste(a scos 3 cuvine doar).

Stiti cumva exemple de spitale sau clinici de recuperare pentru a o transfera din spital intr-o clinica de recuperare  in Bucuresti, Dambovita sau Prahova?
1) Prima varianta ar fi un spital sau clinica de recuperare prin casa de sanatate.
2) A doua varianta ar fi un spital privat care sa ofere si cazare.
3) A 3-a varianta ar fi sa stea acasa si sa faca fizioterapie acasa, insa foarte greu fiindca este si tata care nu se descurca singur.

Multumesc

Nu ti-au spus daca exista vreuna din variante la spital? Medicii sau daca nu, alti pacienti, apartinatori? Banuiesc ca nu...

pyb

pyb

Junior Member

• Grup: Members

aaaa4567, on 19 februarie 2023 - 15:47, said:

Nu ti-au spus daca exista vreuna din variante la spital? Medicii sau daca nu, alti pacienti, apartinatori? Banuiesc ca nu...

Este internata la Spitalul de urgenta din Targoviste.
Au mai nou sectie de paliative.
Insa am inteles ca se intra foarte greu si nu stiu in ce masura se ocupa de ea, are nevoie de recuperare

Bogotta

Bogotta

Senior Member

Unicul spital din Romania pentru recuperare cardiaca este Spitalul de recuperare cardiovasculara Dr Benedek Geza din Covasna. Au si o sectie externa la Intorsura Buzaului

https://www.cardiologie-covasna.ro/

Multa sanatate

richi_e

richi_e

Senior Member

vezi si la Boldesti Best med.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate