Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

E posibila vanzarea in conditiile astea?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018
E ok, dorm lin oricum, nu facem demersuri pentru iesirea din indiviziune mai ales acum cand nu mai avem ce scoate din indiviziune, e o ruina practic. Ma intrebam doar ce sanse ar avea verisoara sa vanda "partea ei" , imi da impresia ca e cumva intr-o eroare sau se preface ca nu intelege ca din punct de vedere legal nu exista clar delimitate partea ei si partea noastra, deci unui potential cumparator i-ar vinde cota parte atat din "partea ei" intretinuta cat si cota parte din "partea noastra" ruinata si, probabil ca un potential cumparator ar trebui sa fie de asemenea intr-un fel de eroare sa nu inteleaga exact ce cumpara de fapt. Deci prin urmare ma intreb ce sanse ar avea sa gaseasca o asemenea persoana?

#38
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,138
  • Înscris: 03.12.2021
Ce parte sa vanda daca ai recunoscut ca nu e facuta iesirea din indiviziune? Cred ca puteti vinde doar impreuna
Pune intrebarea si pe grupul de Facebook Avocatul Online
Dar cu niste detalii mai clare.

Nu inteleg de ce nu faceti cumva sa iesiti din situatie. Eu as dona cumva daca se poate, numai sa scap.

Faza cu CI-urile... imi cer scuze  dar nu are sens.

Cu accesul in proprietate la fel - mergeti cu certificatul de mostenitor si spargeti yala. Apoi aruncati gunoiul din proprietate ca sa faceti putin curat.

Evaluarea proprietatii... la fel.. nu va impiedica nimeni sa aflati cat valoarea in mod real.

Edited by the_blue_raven, 09 February 2023 - 21:42.


#39
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Poate sa isi vanda fiecare cota-parte. Daca se si baga cineva sa cumpere doar o cota, e alta treaba, dar legal fiecare poate dispune de proprietate cum vrea.

#40
ionfacatoru

ionfacatoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 05.05.2018
nu se baga nimeni

#41
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Era vorba despre prevederile legale si legal poate vinde cota parte.

#42
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 23.06.2004
Eu zic să vă faceți acum CI noi (le dati pierdute pe cele vechi) si, nu mai știu termenul de valabilitate dar parca 10 ani, stați fără grija CI o perioada destul de lunga. În 10 ani multe se pot întâmpla și poate măcar una din voi va avea casa ei. Sau poate dovada domiciliului nu va mai fi obligatorie.

#43
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,906
  • Înscris: 05.07.2007
daca nu ma insel valabilitatea noilor documente era pana pe 30 august 2030.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate