Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Sa "imi fac" sau nu "majoratul"?

  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Marlboro_Red

Marlboro_Red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 14.08.2020
Eu ma gandeam de ziua mea sa merg 70 de km pana la satul unde am copilarit eu partial si dupa aceea sa innoptez acolo. Dar din ce stiu de obicei se organizeaza o mare petrecere pentru acest "mare" eveniment.
Pana acuma nu am experienta in domeniul petrecerilor si nici nu prea am pe cine sa invit. Dupa mine e o zii trista ca nu am evoluat drastic de la ultima zi de nastere si deoarece din acea data pot fi recrutat cu forta in armata cu functia de carne de tun,infanterie foarte prost instruita cu echipament vechi de 60 de ani.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Pai nu intreba pe altii ce simti tu!

Edited by neagu_laurentiu, 08 February 2023 - 09:27.


#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Daca nu ai invitați, ce petrecere vrei sa faci?

#4
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Dacă organizarea unei „mari” petreceri nu îți aduce bucurie atunci nu o organiza. Majoratul TĂU este depre tine și despre nevoile TALE, nu despre alții și așteptăriile lor. Fă ce îți aduce ție bucurie. Dacă mersul în satul copilăriei îți aduce bucurie atunci fă fix aia.

#5
phoenix76

phoenix76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 25.09.2014
Fa ce-ti doresti tu, nu ce vor altii. Tu esti pe primul plan. Daca te simti bine mergand 70 de km, da-i bataie. La petreceri se mananca se bea si se trag pe nas sau alte parti, diverse substante.

#6
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
eu zic sa nu faci, dar daca faci sa chemi doar fete virgine

#7
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 08.01.2021
Sa știi ca treaba cu armata s-ar putea să nu fie neapărat o veste atât de rea. Eu n-am făcut-o, vorbesc din auzite :D în cazul meu ar fi fost pierdere de vreme pentru ca aveam alte planuri, însă dacă tu n-ai... Hmmm.

Am multi cunoscuți care au făcut armata (nu in Ro, ci in NATO) și ceea ce au în comun poveștile lor e sentimentul de camaraderie, pe care nu l-au mai regăsit nicăieri altundeva. Ala de "frăție de sânge" care nu exista în cooperative sau pe piața muncii.
Tu dacă n-ai prieteni s-ar putea ca fix armata (presupunând ca e una serioasa) sa îți ofere ocazia să ți-i faci.

#8
Marlboro_Red

Marlboro_Red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 14.08.2020

 dorin_2k, on 08 februarie 2023 - 09:27, said:

Daca nu ai invitați, ce petrecere vrei sa faci?
Presupun ca invit niste colegi,ca tot ei m-au intrebat de cand e ziua mea si daca tin majoratul

#9
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022
Fa ceea ce iti face tie placere.
Nu e neaparat nevoie sa faci o petrecere cu indivizi care peste 2-3 ani nici nu te mai saluti pe strada.

 AlexNAC04, on 08 februarie 2023 - 09:38, said:


Presupun ca invit niste colegi,ca tot ei m-au intrebat de cand e ziua mea si daca tin majoratul

Niste profitori care vor sa profite .

#10
Marlboro_Red

Marlboro_Red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 14.08.2020

 phoenix76, on 08 februarie 2023 - 09:28, said:

Fa ce-ti doresti tu, nu ce vor altii. Tu esti pe primul plan. Daca te simti bine mergand 70 de km, da-i bataie. La petreceri se mananca se bea si se trag pe nas sau alte parti, diverse substante.
Pe de-o parte,vreau sa merg 70km,pe de alta daca voi spune altcuiva asta se va uita la mine de parca as fi un nebun. Despre petreceri sincer nu vad rostul,inafara de mancare si bautura gratis,de ce vin oamenii acolo?

 tavitu, on 08 februarie 2023 - 09:28, said:

Dacă organizarea unei „mari” petreceri nu îți aduce bucurie atunci nu o organiza. Majoratul TĂU este depre tine și despre nevoile TALE, nu despre alții și așteptăriile lor. Fă ce îți aduce ție bucurie. Dacă mersul în satul copilăriei îți aduce bucurie atunci fă fix aia.
Nu e neaparat de bucurie,ca bucuria cel mult un moment rezista. Eu pur si simplu am vrut sa fac asta de foarte mult timp sa stiu ca sunt capabil sa merg ditamai distanta.

 horhescu, on 08 februarie 2023 - 09:29, said:

eu zic sa nu faci, dar daca faci sa chemi doar fete virgine
Cam greu cam greu

#11
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 08.01.2021

 AlexNAC04, on 08 februarie 2023 - 09:47, said:


Despre petreceri sincer nu vad rostul,inafara de mancare si bautura gratis,de ce vin oamenii acolo?


La 18 ani?! Gagicareala. La 18 ani poți trai fără mâncare, și pe durate scurte chiar și fără bautură, însă să fie scurte :D

#12
Marlboro_Red

Marlboro_Red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 14.08.2020

 KiloW, on 08 februarie 2023 - 09:35, said:

Sa știi ca treaba cu armata s-ar putea să nu fie neapărat o veste atât de rea. Eu n-am făcut-o, vorbesc din auzite :D în cazul meu ar fi fost pierdere de vreme pentru ca aveam alte planuri, însă dacă tu n-ai... Hmmm.

Am multi cunoscuți care au făcut armata (nu in Ro, ci in NATO) și ceea ce au în comun poveștile lor e sentimentul de camaraderie, pe care nu l-au mai regăsit nicăieri altundeva. Ala de "frăție de sânge" care nu exista în cooperative sau pe piața muncii.
Tu dacă n-ai prieteni s-ar putea ca fix armata (presupunând ca e una serioasa) sa îți ofere ocazia să ți-i faci.
Eu ma refeream la recrutarea fortata in caz de razboi,nu la fosta instruire obligatorie in fortele armate. Din experienta lui taicamiu cand a facut el instruirea in armata,a fost pus cu ultimii tarani cretini sa faca instruirea fara 4 clase,cand el avea liceul si bacul dat,nu a fost o perioada placuta. Nici macar nu mai retine ce nume aveau aia.
Nu castig nimica si pierd multe in caz de razboi.

#13
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017

 AlexNAC04, on 08 februarie 2023 - 09:38, said:


Presupun ca invit niste colegi,ca tot ei m-au intrebat de cand e ziua mea si daca tin majoratul
Colegii nu stiu cand e ziua ta? Inseamna ca nu le pasa de tine, deci nu are rost sa ii inviti.

#14
Marlboro_Red

Marlboro_Red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 14.08.2020

 Matrix40, on 08 februarie 2023 - 09:44, said:

Fa ceea ce iti face tie placere.
Nu e neaparat nevoie sa faci o petrecere cu indivizi care peste 2-3 ani nici nu te mai saluti pe strada.



Niste profitori care vor sa profite .
Daca e despre placere,nu prea exista in viata mea. Dar cel mai probabil despre profitori ai dreptate

 KiloW, on 08 februarie 2023 - 09:50, said:

La 18 ani?! Gagicareala. La 18 ani poți trai fără mâncare, și pe durate scurte chiar și fără bautură, însă să fie scurte :D
Aha,am inteles,deci sex premarital. Nu ma intereseaza acest fel de activitate. Alte motive exista? Sau e doar sex ori mancare si bautura gratis?

 neagu_laurentiu, on 08 februarie 2023 - 09:27, said:

Pai nu intreba pe altii ce simti tu!
Intreb sa aud opiniile la altii. Maicamea nici nu vrea sa discute despre asta,spune ca sunt nebun ca nu vreau eu petrecere(chiar daca ea nu va plati un ban pentru acomodarea invitatilor) si spune ca sa imi cheltuiesc ce bani am pe evenimentul asta care il voi retine toata viata.

#15
ionfacatoru

ionfacatoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 05.05.2018
cred ca ar trebui sa-l faci
motivul e aspectul de schimb social si "jocul" intre alti oameni,
Dintr-o pozitie in care te poti exterioriza, lasandu-ti amprenta asupra persoanelor din grupul tau
chiar daca ele, in sinea lor, nu sunt perfecte.

cred ca trebuie sa profiti de moment, chiar daca (acum) pare o corvoada

poti sa faci expeditia solo in alt moment.


poate e o idee sa mergeti in camping si sa aveti o noapte la cort si foc de tabara
e unic

#16
phoenix76

phoenix76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 25.09.2014

Quote

Despre petreceri sincer nu vad rostul,inafara de mancare si bautura gratis,de ce vin oamenii acolo?
Da, se vine pentru distractie, mancare si bautura. Este ca la pomana. Se mananca se bea si dupa aia toata lumea acasa si mortul in pamant.
Cum ai de gand sa parcurgi 70 de kilometri ? Pe jos, bicicleta, masina, tren ?

#17
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 08.01.2021

 AlexNAC04, on 08 februarie 2023 - 10:08, said:




Aha,am inteles,deci sex premarital. Nu ma intereseaza acest fel de activitate.

Huh??! 😳

#18
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022

 KiloW, on 08 februarie 2023 - 09:50, said:



La 18 ani?! Gagicareala. La 18 ani poți trai fără mâncare, și pe durate scurte chiar și fără bautură, însă să fie scurte :D

Sexul e demodat pentru generatua tanara de azi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate