Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Panza circular unghiular potrivita pentru duropolimer

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
MFU

MFU

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 18.09.2022
Stai așa, dacă tot ne-am pus să filozofăm pe subiectul plintei rigide trebuie luată în discuție și planeitatea parchetului, nu doar a peretelui. Și parchetul are burți și văi chiar dacă s-a trasat cu laser nivelul șapei și s-a corectat cu șapă autonivelantă. Micile abateri sunt normale când precizia de execuție a construcțiilor este acceptată în plaja centimetrilor.
O doamnă ce a făcut menaj prin Italia mi-a solicitat să-i fac un dressing până în tavan, cum a văzut ea acolo, neștiind că operațiunile acolo au fost un picuț inversate de cum se procedează de regulă la noi. Mai întâi a fost asamblat mobilierul și abia apoi au urmat lucrările de finisare din domeniul construcțiilor (tavan și pereți de gipscarton cu elementele de decor specifice, plinte pentru tavan...) de a ieșit totul ață. I-am dat exemplul vasului de WC suspendat care presupune pregătirea terenului înainte de a fi montat.
Nu-ți face atâtea probleme pentru o plintă. Cine o va monta va tăia la repezeală, o va „chitui” cu silicon și viața merge înainte.

#20
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postgavroche83, on 07 februarie 2023 - 10:15, said:

. Ce tip de panza ar tb sa folosesc la un circular unghiular (calitate medie - ceva Parkside parca are prietenul meu),
Dacă circular unghiular înseamnă de fapt polizor unghiular, aka flex NU pui nici un fel de pânză cu dinți pe el.
NU tai lemn cu flexul.
Dacă ții la degetele tale vreau să zic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate