Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Necesar software pt. timeline

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
blackwave

blackwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 19.10.2011
Buna seara,

Am nevoie de ajutorul vostru sa-mi recomandati un program pt. a face un timeline din mai multe poze. As vrea ca programul respectiv sa fie usor de utilizat.

Va multumesc anticipat!

#2
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
L-am întrebat pe ChatGPT chestia asta și ghici ce a răspuns Posted Image

citez:
"language romanian

Ce pot face pentru tine în limba română?

Am nevoie de ajutorul tău sa-mi recomanzi un program pt. a face un timeline din mai multe poze.

Pentru a crea un timeline din mai multe poze, poți folosi unul dintre următoarele programe:
    Canva - un instrument intuitiv pentru crearea de grafice, prezentări și alte tipuri de design.
    Adobe Spark - un instrument gratuit de creare a povestirilor, care include și opțiuni pentru crearea de timeline-uri.
    Prezi - un instrument pentru crearea prezentărilor interactive care poate fi utilizat și pentru a crea timeline-uri.
    Microsoft PowerPoint - un program clasic pentru prezentări care oferă opțiuni avansate de editare și poate fi utilizat pentru a crea timeline-uri.
Acestea sunt doar câteva opțiuni, iar cea mai bună alegere pentru tine va depinde de nivelul tău de experiență cu astfel de programe și de cerințele tale specifice."

#3
blackwave

blackwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 19.10.2011
As dori programe care poate voi le-ati folosit si le cunoasteti totodata..

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu stiu ce vrei sa faci si ce pretentii ai, dar Windows Movie Maker e foarte usor de folosit.

Edited by pasilla, 04 February 2023 - 20:31.


#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 25.01.2002
software specializat:

gratuit: NCH PhotoStage Slideshow, Icecream Slideshow Maker

comercial: Aquasoft Stages, Photodex Proshow (ciclu de viata incheiat, fara update), PTE AV Studio

in exenta, poate fi folosit pentru crearea unui slideshow orice video editor, gratuit sau comercial.

Edited by tEo, 04 February 2023 - 20:45.


#6
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View Postblackwave, on 04 februarie 2023 - 20:26, said:

As dori programe care poate voi le-ati folosit si le cunoasteti totodata..

Ce am folosit noi e irelevant pentru tine, mai degrabă ce ai folosit tu e important, e imposibil să nu fi folosit vreodată Powerpoint.
Poftim eu am folosit Davinci Studio ca să fac un video din poze, dacă îți place poti folosi varianta free Davinci Resolve, pentru a face video din fotografii ai tot ce trebuie în varianta free.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uM9qaiOS3q0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001

View Posteugeniusro, on 04 februarie 2023 - 20:14, said:

L-am întrebat pe ChatGPT chestia asta și ghici ce a răspuns Posted Image

citez:
"language romanian

Ce pot face pentru tine în limba română?

Am nevoie de ajutorul tău sa-mi recomanzi un program pt. a face un timeline din mai multe poze.

Pentru a crea un timeline din mai multe poze, poți folosi unul dintre următoarele programe:
Canva - un instrument intuitiv pentru crearea de grafice, prezentări și alte tipuri de design.
Adobe Spark - un instrument gratuit de creare a povestirilor, care include și opțiuni pentru crearea de timeline-uri.
Prezi - un instrument pentru crearea prezentărilor interactive care poate fi utilizat și pentru a crea timeline-uri.
Microsoft PowerPoint - un program clasic pentru prezentări care oferă opțiuni avansate de editare și poate fi utilizat pentru a crea timeline-uri.
Acestea sunt doar câteva opțiuni, iar cea mai bună alegere pentru tine va depinde de nivelul tău de experiență cu astfel de programe și de cerințele tale specifice."

AI mimeaza inteligenta, dar cateodata e indeajuns.

#8
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View PostCourage, on 04 februarie 2023 - 22:53, said:

AI mimeaza inteligenta, dar cateodata e indeajuns.

Nu știu dacă a mai observat cineva, în ultima perioadă majoritatea articolelor de pe siteurile de știri sau îmbunătățit din punct de vedere gramatical Posted Image

#9
bizbizbiz

bizbizbiz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 04.02.2023

View Posteugeniusro, on 04 februarie 2023 - 23:25, said:

Nu știu dacă a mai observat cineva, în ultima perioadă majoritatea articolelor de pe siteurile de știri sau îmbunătățit din punct de vedere gramatical Posted Image

S-au imbunatatit codurile AI de verificare :))

#10
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008

View Posteugeniusro, on 04 februarie 2023 - 23:25, said:

Nu știu dacă a mai observat cineva, în ultima perioadă majoritatea articolelor de pe siteurile de știri sau îmbunătățit din punct de vedere gramatical Posted Image
Mai greu la Digi, acolo parca zici ca au concurs zilnic.

View Postblackwave, on 04 februarie 2023 - 20:26, said:

As dori programe care poate voi le-ati folosit si le cunoasteti totodata..
Poti incepe cu:
https://www.canva.co...e/photo-videos/
https://www.adobe.co...ate/video/photo
Vezi care ti se pare mai usor de utilizat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate