Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Intrebare Facebook

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
Gestionez un grup de Facebook si ocazional inteligenta de rahat a platformei sterge postari legitime, imi pare urmatoarea chestie
"Ce poți face. Dacă nu ești de acord cu decizia noastră ne poți spune și/sau o poți contesta în justiție."
Intrebarea e cum fac acest lucru ?

#2
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 06.04.2020
Din pacate sunt multi troli care abuzeaza de injuraturi si atacuri la persoana.

#3
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Pai si nu este fix acolo, la mesajul ala, un link / buton pentru ne poţi spune?!
Sau asa: https://www.facebook...346366453115924
Sau ceva similar (poentru useri, nu grup, dar poate e asemanator): https://www.facebook...090856331203011

#4
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
Din pacate nu apare nici o optiune, ei spun "Daca..." deci nu e 100% ca apare, e la latitudinea acestei platforme de rahat.

Attached Files


Edited by Remicade, 04 February 2023 - 09:55.


#5
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Cum ******* te-ai dus fix pe cea mai proasta optiune?!
Am si zis, aia e pentru useri, poate ce ceva similar la grup, POATE NU!!!

#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
Am fost si la grup, nu apare decat Gestioneaza membrul nimic legat de posibilittea unui apel.

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,721
  • Înscris: 18.12.2007
Ce apel? Trimite un PM unuia dintre moderatorii grupului.

#8
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
Eu sunt administratorul grupului.

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,721
  • Înscris: 18.12.2007
https://www.facebook...-in-your-group/ -? vezi daca ai ceva detalii aici despre postarile sterse automat, de acolo ar trebui sa poti trimite feedback.

#10
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
Verificat, nu se poate trimite nici un feedback.

Restricţii
Grupul tău face obiectul restricţiilor pentru că nu a respectat Standardele comunităţii. Ştim că nu avem întotdeauna dreptate, de aceea, dacă crezi că am greşit, poţi să nu fii de acord cu decizia noastră. În unele cazuri, poţi obţine anularea restricţiei.


Grupul tău este în pericol din cauza încălcărilor continue a Standardelor comunităţii.
Dacă administratorii creează sau aprobă postări care încalcă Standardele comunităţii, grupul va fi pus în pericol şi dacă există prea multe încălcări din partea administratorilor, grupul ar putea fi dezactivat.
De ce este grupul în pericol?
Unele activităţi recente au încălcat Standardele comunităţii. În anumite cazuri, s-ar putea ca restricţiile să fie ridicate dacă soliciţi o analiză.

Vezi optiunile


La optiuni am asa:

Consulta standardele comunitatii

Sterge administratorii care incalca regulile (adica pe mine )

Mai exact: un user a postat o pagina care vinde medicamente ilegal iar "echipa de analiza" a platformei de kakao a considerat ca grupul meu vinde acele medicamente, situatia s-a tot repetat cu alte postari. Postarea initiala care vindea acele medicamente a fost raportata de zeci de ori dar a ramas in picioare.

#11
san-62

san-62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 05.12.2022
Din păcate ai dreptate, nu poți să scrii ce doare, niște măgari!Posted Image

#12
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.08.2020
NU POȚI SĂ FACI NIMIC.
Ești la mâna unui angajat facebook.
Te cerți cu ei,îți pun o bifă la cont,bifă care nu e publică,ci numai pt angajați și să vezidupă aia probleme.
Eu ajunsesem la un momendat să am suspendari,fără să postez nimic.
DAR I-AM AMENINȚAT CĂ-I DAU IN JUDECATĂ,CĂ FAC CĂ DREG.
Așa că,dacă vrei facebook,fii calm.

#13
Mike1alike

Mike1alike

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 02.08.2020

View PostRemicade, on 04 februarie 2023 - 12:43, said:

Mai exact: un user a postat o pagina care vinde medicamente ilegal iar "echipa de analiza" a platformei de kakao a considerat ca grupul meu vinde acele medicamente, situatia s-a tot repetat cu alte postari. Postarea initiala care vindea acele medicamente a fost raportata de zeci de ori dar a ramas in picioare.
Cum adică "a rămas în picioare"?!
De-acolo ți se trage. Tu, ca administrator, eşti responsabil pentru conținutul grupului. Trebuia să ştergi postările problemă!
Ce poți face e să setezi ca membri să posteze numai după ce administratorul (tu) a aprobat înainte. Aşa vor apărea numai postările la care îți dai acordul. Vei avea mai mult de lucru, dar asta e tot ce poți să faci.

#14
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
Nu m-ai înțeles, pe grup nu se vinde nimic doar s-a pus o poza de pe o pagina care vinde medicamente ilegal pentru ca userii sa o raporteze.
Pagina e ok in continuare vinde Tramadol și altele.

A fost și setare sa se aprobe postările dar Facebook da aleator avertismente unor situații care sunt legitime dar IA de 2 bani le consideră că încalcă standardele.

Grupul e de farmacologie și nu poți discuta despre medicamente fara se enumeri și unele denumiri, de ex am postat că a apărut în România primul agonist GLP1 oral, Rybelsus și am primit suspendare deși am postat doar despre farmacologia substanței. Ce fel de IA de rahat e asta ?

#15
Mike1alike

Mike1alike

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 02.08.2020
Da, e complicat. Nu cred că ai şanse să foloseşti acel grup în scopul propus. Şi AI-ul e exact din'ăla de întrebi!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate