Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

DJI Spark - Upgrade baterie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Andrei160

Andrei160

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 21.03.2021
Salut baieti! Detin o drona DJI Spark si as vrea sa fac un upgrade la o baterie suplimentara. Se poate pune asa ceva? App, ajuta la ceva acele amplificatoare de semnal, niste recomandari de drone mai bune?

#2
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,174
  • Înscris: 28.10.2018
Orice drona DJI din oferta actuala este mai buna. Ai grija insa, ca vazandu-te paralel cu subiectul, ar trebui sa fii avertizat totusi ca trebuie sa te inregistrezi ca operator si sa faci cursuri de atestare pilot drona pentru categoria dronei.

Altfel amenzile sunt absolut uriase si riscul sa fii prins este si el urias, mai ales cand folosesti drone DJI care sunt detectate si monitorizate de aparatura dedicata. Vine politia la 5 centimetri de tine cand esti detectat.

Edited by abac, 04 February 2023 - 11:42.


#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,971
  • Înscris: 10.04.2006

View PostAndrei160, on 03 februarie 2023 - 22:16, said:

Salut baieti! Detin o drona DJI Spark si as vrea sa fac un upgrade la o baterie suplimentara. Se poate pune asa ceva? App, ajuta la ceva acele amplificatoare de semnal, niste recomandari de drone mai bune?
Nu inteleg intrebarea.
Te-ai jucat pana acum cu drona?
Ai scos vreodata bateria din ea?
Daca da, atunci pur si simplu cumperi alta si o pui in loc.

Pentru ceva similar vezi DJI Mini 2 - cea mai ieftina drona mai buna decat Spark.
Daca ai buget mai mare, presupun ca nu mai aveai acum Spark.

#4
Andrei160

Andrei160

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 21.03.2021
Da, m-am jucat cu drona, am scos bateria din ea si este prima drona de acest fel..am avut una de la iFly Evolio, dar nu se compara nici un sfert cu DJI..

Edited by althea, 05 February 2023 - 07:45.


#5
AztecWarrior

AztecWarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 17.02.2020
Am un Inspire 2 cu baterii noi si camera X5S - cu doua lentile Olympus M.Zuiko 17mm/1.8 care sunt mai "sharp" decat originalul de la DJI si Panasonic Lumix 14-42mm/3.5-5.6 HD. Cele Panasonic au zoom de 3X care se controleaza din app - poti sa faci zoom in timp ce zbori.
Vine si cu card de 128 GB
Inele de balans pentru ambele lentile
Doua filtre Hoya unul ND si unul polarizant.
Licentele nu le-am cumparat ca mi-a ajuns 4K. Oricum daca vrei sa filmezi in 5.2K nu ai nevoie decat de una Apple ProRes sau Cinema DNG, depinde ce preferi. Nu trebuie sa le cumperi pe amandoua.
Vreau sa cumpar tot DJI dar gama Enterprise.
Pachetul de nou ar ajunge la 38000 lei
As accepta 20000-22000 lei - cum ziceam baterii noi cu dovada. Accept orice test.
Lasa mesaj

Edited by AztecWarrior, 05 February 2023 - 14:57.


#6
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,971
  • Înscris: 10.04.2006
Omul are DJI Spark la 1 000 ron si tu vrei sa ii vinzi o drona SH cu 20 000? :lol:

#7
Andrei160

Andrei160

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 21.03.2021

View PostNenea Zap, on 05 februarie 2023 - 14:57, said:

Omul are DJI Spark la 1 000 ron si tu vrei sa ii vinzi o drona SH cu 20 000? Posted Image
Fix 1000 am dat :). Ai idee daca ajuta cu ceva acele antene de amplificare gold?

#8
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,971
  • Înscris: 10.04.2006
Nu știu dacă e placebo sau nu, dar pe mine mă ajutau să am range mai bun și să nu mai scadă semnalul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate