Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

CeNzurArea presei: o emisiune a primit amenda pentru ca a vorbit prea mult despre Bode

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#55
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009

View Postantinari, on 03 februarie 2023 - 15:50, said:

1. de ce crezi că vor trebui să plătească, dacă sunt nevinovaţi şi amenda a fost abuzivă aceasta va fi anulată de instanţă. Nu ar fi prima şi, probabil, nici ultima
2. chiar dacă amenda va fi plătită, având în vedere ora la care e programată emisiunea e greu de crezut că nu va plăti postul.

PS "Moderatori" ar presupune că au invitaţi în emisiune care îşi expun punctele de vedere. Din ce am observat se "moderează" unul pe celălalt Posted Image pare mai degrabă pamflet decât dezbatere. Poate nu am văzut suficient, greşesc?

PS2 dacă decizia e abuzivă şi în instanţă nu au câştig de cauză se pot duce la CEDO, un verdict favorabil acolo le-ar da şi un boost de popularitate. Cum ar veni, un şut înseamnă un pas înainte Posted Image
1. visu' oricui e sa stea sa se judece in instanta cu o institutie a statului. Acum vreo 8-10 ani mi-a luat un militian permisu' total aiurea ca cica trecusem pe rosu, da' el din pozitia de unde era nici nu avea cum sa vada semaforu'. Am contestat suspendarea si a fost singura data si sper si ultima in care am ajuns la instanta. Singuru' martor pe care il aveam era sotia mea si, bineinteles, ca fiind grad de rudenie, declaratia ei nu a fost luata in considerare. Am cerut judecatoarei sa vorbesc, i-am spus toata povestea, i-am explicat cu toate argumentele din lume speta, timp in care dactilografa nu scria absolut nimic. Ce am spus a intrat pe o ureche judecatoarei si a iesit pe alta. Sentinta era de dinainte stabilita. Cam asa e in instanta cand te judeci cu o alta institutie a statului. Singura sansa sa fi anulat acea amenda era sa am camera de bord sau sa gasesc o camera indreptata fix spre semaforu' cu pricina, ceea ce n-am gasit. Poate atunci as fi avut o sansa.
Ce vreau sa spun e ca un jurnalist decat sa se lege la cap, mai bine merge pe burta si e oarecum de inteles avand in vedere situatia actuala.

PS: au invitati telefonici.
PS2 nu cred ca-si doreste nimeni normal la cap sa stea sa se judece prin instante, fie ele si internationale.

#56
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006

View Postdmx85, on 03 februarie 2023 - 17:19, said:


1. visu' oricui e sa stea sa se judece in instanta cu o institutie a statului.
PS2 nu cred ca-si doreste nimeni normal la cap sa stea sa se judece prin instante, fie ele si internationale.
Ce sa spun, i-ai umplut de glorie pe cei doi "jurnaliști" :)
Chiar așa, formatori de opinie care nu sunt în stare să-și apere drepturile personale și profesionale?!?
Nu zic ca nu au față de papițoi, da chiar or fi? :)

#57
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,171
  • Înscris: 06.04.2020
Cred ca le place sa se auda si sa se gratuleze reciproc. Au si haz uneori, dar nu exceleaza.

#58
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006

View Postrim80, on 03 februarie 2023 - 17:51, said:

Cred ca le place sa se auda si sa se gratuleze reciproc
Acu vreun an doi am văzut într-un orășel de provincie un autocar d'ăla cu doua etaje, era caravana d-lui Giorgio Simoleone, aveau turneu de mitinguri prin tara dar mergeau cu tot cu public  :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate