Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

cpufreq_online failed to initialize policy for cpu

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
laptopnouuu

laptopnouuu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.02.2023
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vi-cktbirZI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sa vina de la magazinul de la care l-am comandat. Dar e stick de ala special, nu unul obisnuit pe care il cumperi de la magazin si pe care s-a descarcat si pus windowsul. Pe langa stick mai primesti si un card cu licenta. Daca cumperi licenta, de ce sa nu cumperi si stickul? Cat costa o licenta de aia care vine pe mail?

@nei-k
Nu vreau sa imi bat capul cu descarcarea de windows si crearea de stick bootabil. Mai ales ca nu cred ca e o diferenta atat de mare de pret intre stick + licenta vs licenta si atat.

#20
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
La secunda 19, scrie syslinux.
Am mai gasit cel putin 1 alt clip pe youtube, la fel scrie syslinux, la fel apare meniul ala hp si.... cealalta.
Deci, nu e nimic suspect.
Cum am zis deja de 2-3 ori: pune windows si mergi mai departe.

Da, cumperi licenta cu tot cu stick.
Dar uite ca nu mai vine anul asta :) :(
Si nu sint sigur daca stickul ala se poate formata si refolosi.

#21
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,517
  • Înscris: 21.12.2006
19.99 lei am platit pentru Windows 10 Pro și 27 lei pentru Office Pro '21 pe licenteonline(.)ro.
Pentru Home-use sunt ok, au și pentru Office-use, mai scumpe, dar nu la cât costă varianta cu cărticică. Stick cu cărticică am cumpărat ultima oară pe firmă prin 2016, apoi am cumpărat doar variante on-line, la același preț. Acum aș cumpăra pe firmă doar on-line, dar variante "reduse". Sincer, pe la nicio firmă la care, sau pentru care, am prestat în ultimii 25 ani nu am văzut control la Windows. Pentru (alte) aplicații s-au cerut acte, pentru Windows nu.

Tu oricum ai nevoie doar de cheia de licență. Stick-ul original e util doar dacă chiar nu ai acces la un PC cu care să-ți creezi tu un mediu bootabil.

Partea proastă la Windows pe stick este că vine cu o variantă veche, care va avea nevoie de multe actualizări să ajungă la zi.  Un mediu nou creat (stick sau DVD) conține ultima versiune majoră, după instalare se mai instalează prin update doar ultimele actualizări.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate