Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Samsung S23

  • Please log in to reply
595 replies to this topic

#289
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 11.03.2021
Actualizare de sistem Google Play
1 aprilie
46 MB

Attached Files



#290
saianus

saianus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 14.04.2021
Am luat un S23. Evident ca ma gandesc in proporții mari sa dau retur. Am blur pe pozele de aproape pe camera principala. Voi ce ati facut?
Este o mare dezamagire. Nici eu nu cred ca este soft related. Ma gandesc sa iau S22 chiar daca stau cu frica ca voi sta lipit de priza doar pentru ca imi place ca este un telefon compact.

#291
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 27.03.2010
sianus, safatul meu e sa fugi de samsung, nu mai sunt ce au fost.
Eu am a53 5G si camera principala deformeaza de te apuca greata. Vrei portret cu camera principala? Da, se poate, dar o sa ai nasul cat gogosarul.

#292
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Eu nu l-as returna. Pozele nu sunt atat de importante, in special cand vorbim despre un telefon. Eu detin modelul mai mare nu S23, si pot sa zic ca singurii care s-ar putea plange ar fi cei care lucreaza cu documente. Chiar si asa, ele ies bine cand intra camera Telefoto la 3X si chiar si cu cea standard, nu toate ies blurate.

Da... este ceva super nasol din partea Samsung sa nu se simta sa puna alt sistem fata de S22 ( care are exact aceeasi problema ) . Da, sunt telefoane scumpe si ar trebui sa fie, nu perfecte... dar pe acolo ( in limita tehnologiei actuale ) dar si voi exagerati asa putin. Eu unul si ca si multi altii, am cumparat Samsung pentru securitate, pentru suport software. Ma simt mult mai relaxat cu update-uri la zi si de lunga durata, fata de bombele de la Xiaomi care vand telefoane pentru a isi imbunatati imaginea ca sa vanda alte dracii mai importante pentru ei. Sau... Honor, care nu e nici pe departe un produs matur. Ar mai fi doar Apple singura firma care poate concura momentan cu Samsung dar de exemplu pentru mine este exclus pentru ca imi place Android.

Tot comentam de una alta dar mai bine dai pana si un amarat de blur pe un super suport software, materiale chiar de calitate si cele mai bune display-uri de pe piata. Plus, avem televizoare Samsung prin casa, aere conditionate, ceasuri, casti de calitate ( toate acestea nu prea merg legate asa bine cu o chinezarie Xiaomi/Oppo ). Sincer sa fiu daca seriile S23 aveau camera de pe A53, tot alegeam un S23, nicidecum nu luam Xiaomi 12 sau nu stiu ce Motorola Edge ( Lenovo ).

Daca puneti asa mult pret pe poze, luati-va Iphone 14 Pro Max sau un Google Pixel de pe piata gri, si acestea sunt telefoane geniale. Samsung este un colos, nu vor pierde ei prea multe si nu au suficienti concurenti, asa ca nu se streseaza prea tare cu problema camerelor.

In 95% din timp face poze foarte bune si S23 si S23 Ultra, blur-ul acela este enervant doar daca scanezi documente ( posibil sa se rezolve prin software, dar eu nu cred ca e legat de soft ) Cei care ati trecut de perioada de retur, puteti face intrari in garantie repetate la service-ul rapid din Bucuresti si dupa va cedeaza suma initiala si va puteti lua un S23 Ultra eventual (  ca se mai ieftineste intre timp ) .

NU ! Nu sunt fan boy Samsung, doar ca momentan nu exista optiuni mai bune. Iar Samsung macar are un ecosistem care are cat de cat un sens.

Edited by MihaiTS, 26 April 2023 - 21:46.


#293
Danutz2029

Danutz2029

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 15.02.2010

 saianus, on 26 aprilie 2023 - 20:02, said:

Am luat un S23. Evident ca ma gandesc in proporții mari sa dau retur. Am blur pe pozele de aproape pe camera principala. Voi ce ati facut?
Este o mare dezamagire. Nici eu nu cred ca este soft related.
Vom aștepta poate cândva să ni le iei înapoi,Samsung?
Poate va fi numai dacă se vor distruge bateriile de la ele, cum a fost cu Galaxy Note7 de atunci, poate ni le va lua?
Vreau sa te intreb, cum ți se pare sunetul pe apel când te suna telefonu? Ți se aude mai subtire(fără bas) și mai încet ca volum?
La mine e diferența mai slaba, față de cum se aude de atrăgător de bine atunci când se întra la setări acolo la fixarea melodiilor la Ton de apel. Acolo la fixarea melodiilor are un sunet atrăgător de bun. Bas și volum puternic, față de cum se aude atunci când mă sună telefonu.
Cu ocazia asta, stau cu volumul dat la maxim. Sunetul e diferit între apel direct și față de cum se aude de acolo de la Sunete și vibrații,de unde ne punem melodiile.

Edited by Danutz2029, 26 April 2023 - 23:34.


#294
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
Pentru documente incercati si aplicatia CamScanner - PDF Scanner.O folosesc de ani buni fara probleme.

https://play.google....tsig.camscanner

Edited by lawrence74, 27 April 2023 - 04:47.


#295
rzvni

rzvni

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 26.02.2021

 saianus, on 26 aprilie 2023 - 20:02, said:

Am luat un S23. Evident ca ma gandesc in proporții mari sa dau retur. Am blur pe pozele de aproape pe camera principala. Voi ce ati facut?
Este o mare dezamagire. Nici eu nu cred ca este soft related. Ma gandesc sa iau S22 chiar daca stau cu frica ca voi sta lipit de priza doar pentru ca imi place ca este un telefon compact.

Retur fără discuții. Imediat apare Pixel 7a, îl comanzi de pe amazon Germania și nu ai nicio grija cât timp e în garanție. Atașez poze de pe Samsung Italia, cei care cred ca problema e doar la text, se amăgesc singuri.

Attached Files


Edited by rzvni, 27 April 2023 - 07:00.


#296
saianus

saianus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 14.04.2021
@Danutz2029
Nu imi dau seama de sonor dar se aude super bine comparativ cu pixel 6a si xiaomi 13. Pe partea asta, jos palaria.
Partea cu sunatul, nu am sesizat pentru ca am un ton de apel basic - de la sunetele cu care vine telefonul.

@rzvni
Efectul ala de cerc nu l-am prins dar,am si eu blur pe partea stanga.

Attached Files



#297
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 11.03.2021
1 mai

Attached Files



#298
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Am văzut la cineva un S23 și am fost negativ impresionat de partea de camere foto, pur și simlu noaptea făcea niște artefacte colorate oribile în jurul frunzelor din pomi cu precădere. Că era semnificativ mai slab ca un iPhone 14 PM e una dar aproape îl bătea un pixel 6 simplu. Nu țin neapărat ca un telefon să facă cele mai bune poze însă impresia lăsată de Samsung a fost negativă.

#299
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 11.03.2021
Actualizare de sistem Google Play
1 aprilie
721 kb

#300
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 11.03.2021
Actualizare de sistem Google Play
1 aprilie
10 MB

#301
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 14.11.2009
Proaspat detinator de S23, la prima impresie mi se pare foarte bun telefonul, rafinat, arata premium.

#302
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Ma alatur si eu posesorilor si sunt incantat de el per total. Are si bune si rele venind de pe un S10 in sensul ca parca telefonul pare mai gros, ecranul este drept/plat si parca senzatia de premium nu este atat de intensa ca la vechiul telefon. Cumva ma asteptam sa fie mai rapid la tot, unele chestii se vad si se simt, altele nu sunt chiar atat de clare in sensul ca se incarca la fel, nici ecranul de 120hz nu il sesizez mereu.
La parti bune as trece bateria, chiar se vede aici o diferenta, camera pare mai buna si zoom-ul este mai bun. Este parca prea insistat pe chestia cu problemele de focus, in 99% din cazuri nu il sesizezi. Si imi place ca este mai mic decat vechiul S10, pana la urma este suficient atat. Senzorul de amprenta iar l-as trece la plusuri, merge parca mai rapid.
Banii ii merita daca esti fan, altfel poti sa obtii cam acelasi lucru cu actualul FE (fan edition) sau urmatorul in sensul ca da, poate procesorul poate mai mult dar daca se incarca la fel principalele aplicatii...

Totusi, nu pot sa nu ma gandesc: ce ii costa sa pastreze mufa jack si senzorii de puls si oxigenare?

#303
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 11.03.2021
Actualizare de sistem Google Play
1 mai
44 MB

#304
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 18.05.2010
https://www.androida...update-3331259/

TL;DR
Samsung has acknowledged a so-called banana blur issue on the S23 and S23 Plus cameras.
The issue results in an out-of-focus area in photos taken with the main camera.
The company says a software update will address the issue, while also offering workarounds.

#305
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
Momentan sunt un deținător al unui S20 și urmează să îl schimb, dar inca nu știu ce sa aleg: Samsung s23 sau iPhone 14. Menționez că am avut dintotdeauna Android și îmi este frică de faptul că nu o sa îmi placă iOS.
In același timp nici problemele cu camera de pe s23 nu mi se par ok și nici nu cred că va fi rezolvată printr-un update.
Sunt un utilizator normal de telefon: social media, WhatsApp, poze in vacante, etc.
Voi ce ați alege? (Scuze de puțin off-topic)

#306
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 18.05.2010
Deținător de S23 și iPhone 13 aici după ani la rând în care am trecut prin mai multe tabere android (OnePlus, Nokia, Samsung, Xiaomi cu Android One, Nexus, Allview).
Dacă mă apuc să înșir toate minusurile pe care le văd la iOS comparativ cu android vor fi subiective (tastatura și textul predictiv mai bun pe android, senzația că atunci când testezi pe iPhone simți că dai in gol și ai impresia că e super fragil display-ul, camera de pe iPhone nu mă dă pe spate dar și Samsung a dezamăgit cu distorsiunea de pe S23)

Faza cu camera pe S23 cel mai probabil o să fie corectată prin update, nu au cum să o lase așa.

Ce te nemulțumește acum la S20 în afară de baterie ? 😂

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate