Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Samsung Galaxy S23 Ultra

  • Please log in to reply
7125 replies to this topic

#3547
kelokata

kelokata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 23.10.2009
Salut, nu reușesc să îmi dau seama de ce îmi arată al meu S23Ultra la secțiunea Baterie/mai multe setări pentru baterie, informații diferite dacă bifez sau nu opțiunea Protecție baterie. Atașez câteva poze și sigur vă dați seama mai bine ce întreb de fapt.
Mulțumesc mult.

Attached Files



#3548
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Păi uită-te pe olx. Găsești cu 4200-4500 S23U cu garanție, iad S22U cu 3000.
Mi se pare mie sau se vinde mai ieftin S23U decât s-a vândut S22U la vremea respectivă?

#3549
bdlaur

bdlaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 20.02.2014

 Afroditu, on 05 iunie 2023 - 22:50, said:

Păi uită-te pe olx. Găsești cu 4200-4500 S23U cu garanție, iad S22U cu 3000.
Mi se pare mie sau se vinde mai ieftin S23U decât s-a vândut S22U la vremea respectivă?
interesant

#3550
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 18.05.2010

 kelokata, on 05 iunie 2023 - 22:49, said:

Salut, nu reușesc să îmi dau seama de ce îmi arată al meu S23Ultra la secțiunea Baterie/mai multe setări pentru baterie, informații diferite dacă bifez sau nu opțiunea Protecție baterie. Atașez câteva poze și sigur vă dați seama mai bine ce întreb de fapt.
Mulțumesc mult.

Statisticile alea se resetează doar când încarci telefonul până la 100%.

#3551
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.04.2023

 Afroditu, on 05 iunie 2023 - 22:50, said:

Păi uită-te pe olx. Găsești cu 4200-4500 S23U cu garanție, iad S22U cu 3000.
Mi se pare mie sau se vinde mai ieftin S23U decât s-a vândut S22U la vremea respectivă?

Nu ti se pare, chiar se dau mai ieftin comparat cu s22 ultra anul trecut pe vremea asta.

#3552
neaRica

neaRica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 08.02.2023
da, eu l-am dat cu 4500 pe olx. Ciudat cum ca fiind mai bun S23 ultra decat S22 ultra a pierdut asa repede din pret

#3553
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014

 kelokata, on 05 iunie 2023 - 22:49, said:


Daca incarcarea e setata la 85% atunci e considerata incarcare ,,completa,,si ai grafic de descarcare 85-0%.Debifezi aceasta optiune atunci graficul de descarcare a bateriei va fi suma zilelor de incarcare partiala de la ultima incarcare completa 100%.

Sa te bucuri de telefon. 🙂👍

#3554
kelokata

kelokata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 23.10.2009
@lawrence74 ,mulțumesc mult, chiar nu îmi pare rău de achiziția făcută. Se simte din plin trecerea de la Note 10 + la acest monstru. Nici de Note nu mă puteam plânge dar deja autonomia mă deranja, dar acesta nu se poate compară la nimic cu S23-ul. L-am prins la ofertă la Emag cu 6900 lei, S23Ultra/ 12GB Ram/ 1T.

#3555
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

 neaRica, on 05 iunie 2023 - 23:30, said:

da, eu l-am dat cu 4500 pe olx. Ciudat cum ca fiind mai bun S23 ultra decat S22 ultra a pierdut asa repede din pret

Acum 2 săptămâni ajungea la preț de 4800 pe emag.

#3556
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007

 bdlaur, on 05 iunie 2023 - 22:21, said:

salut, si cu vechile versiuni ce ati facut?
intreb pentru ca ma intereseaza cat pierde in valoare,intr-un an ...

Eu am dat S22 Ultra ca Trade-in pentru S23 Ultra, miercuri. Am primit aproximativ 2600 lei,
si am mai dat aproximativ 3800 lei.

S22 Ultra 12 GB/256, S23 Ultra 12 GB//512.

Edited by justexpect, 06 June 2023 - 07:21.


#3557
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007

 marselcj, on 05 iunie 2023 - 19:33, said:

Greșit. În toate situațiile. Autonomie substanțial mai bună, scanează fără probleme codul de la WhatsApp Web. Și mergea și pe S22 Ultra. Avea câteodată momente când nu vroia dar o lua până la urmă.

Pana acum l-am incarcat cu încarcator de 45W si tinea ca S22 ultra. Acum l-am incarcat cu cel de 25W, si pare ca tine mai bine.
Cat priveste scanarea codului qr whatsapp, nu a mers niciodata de la prima incercare ci doar de la a doua
atat pe s22 ultra cat si pe s23 ultra.

#3558
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Salut
Ce-mi recomandati intre S23 ultra si Iphone 14 pro max?
Pe partea de foto-video care e mai bun?
Multumesc.

#3559
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Foto: 23 Ultra.
Video: americanul (zice lumea, deși nici cu coreeanul nu te faci de rușine).
Autonomie: umăr la umăr.
OS: ține de preferințe, de toleranța de a accepta limitările unui sistem închis vs multitudinea de opțiuni și libertatea celuilalt.

#3560
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,854
  • Înscris: 30.11.2021
O sa va scriu mai pe seara parcarea unui utilizator care dorea sa cumpere S23 Ultra și a cumpărat IPhone 12 Pro MAX.
Îmi vine sa fug la S23 ultra.

#3561
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Parcarea=povestea?

#3562
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,854
  • Înscris: 30.11.2021
Corecta părerea in parcarea.

#3563
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 30.07.2009

 bdlaur, on 05 iunie 2023 - 22:21, said:

salut, si cu vechile versiuni ce ati facut?
intreb pentru ca ma intereseaza cat pierde in valoare,intr-un an ...
S21ultra a ajuns la fiul meu. Asa cum s a întâmplat cu toate modelele anterioare, S10, S8, S6, S4. :)
Si asa fiecare telefon a fost folosit 4 ani.


#3564
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,854
  • Înscris: 30.11.2021

 meseriasu2, on 06 iunie 2023 - 07:44, said:

Salut
Ce-mi recomandati intre S23 ultra si Iphone 14 pro max?
Pe partea de foto-video care e mai bun?
Multumesc.
Ce ce urmeaza sa scriu este parerea mea.
Pe partea de autonomie sunt oarecum identice.
Pe partea de camera foto/video, clar iphone. Sa nu va suparati pe mine dar pozele si video de pe Iphone par nitel mai clare.
A nu se intelege cumva ca S23 ultra face poze urate, sau ca filmeaza naspa.
Pe partea de zoom, clar S23 ultra.

Problema este ca dupa cum iti scriam si pe privat, asta m-a atras si pe mine la iphone.
Camerele sunt super clare, iti dai seama daca am simtit nevoia sa adaug "super". puteam sa zic ca sunt bune.
Difuzoarele de pe iphone sunt bestiale. Deci eu am un laptop HP Envy de era 5500 lei redus de la 7 mii si ceva. Difuzoare Bang and Olufsen, laptopul se auzea mai bine ca orice telefon, tableta, chiar si televizor Qled de la Samsung. Ce vreau sa zic? Cand am trecut pe Iphone, nu imi venea sa cred.
Am si google home, care tot asa are un difuzor destul de decent si clar.
Iphonul este intr-o alta liga, am dat click youtube pe telefon, pe laptop, pe tv, telefonul mai clar de se simte fara sa testezi asta.

Ecran? Ba? Care zice ca nu este deranjat de dunga, bezelul, ala minte. Mai ales cand vrei sa faci split screen.
Samsungul ecran generos.

Problema cu Iphone este stricat legata de soft, atat. Bateria tine, camera decenta, ecranul ok, este ecran de pe telefon premium, clar este ecran decent. Discutia este dunga aia. Face id merge perfect.
Softul, nu ca are soft cu buguri, are soft care o sa iti para mult mai ciudat, a se intelege enervant, restrictiv.
Stii cum pe Android/Samsung ai programe de poti vedea youtube fara pubilicitate enervanta, programe gratuite. Pe Iphone nu o sa gasesti asa ceva, te saturi de publicitate.
Si cel mai enervant este ca nu poti face multitasking, nu poti face split screen, dupa ce ca este publicitatea enervanta... nici nu poti derula pe google chrome sa treaca timpul.
Ca si pe Android uit sa folosesc new pipe sau vanced, dar nu ma deranjeaza ca folosesc split screen, citesc pe forum, intru pe zoso.ro.
Vrei sa pui o sonerie? Trebuie sa cauti tutoriale de modificat pe youtube, nu merge direct.
Aproape orice instalezi, iti apare subscriptie.

Ca am incercat sa instalez programe split screen, nu exista split screen, exista un fel de browser de te poti logica pe varianta web a facebook, face split screen dar ori este platit ori este gratuit si este cu publicitate si astepti sa se termine si dai click.
Foarte enervant.

Este cum te-ai intoarce in timp.

Daca cauti ce IOS 17 a lansat ieri Apple? Caterinca, widgeturi de aveam pe Samsung S5230 Star din 2009, de acum 14 ani, nici nu avea sistem de operare.
Sistemul de operare este o caterinca pentru snobi.
Si amaratul ala de ceas de-l stim si pe cele mai ieftine telefone android. Cand dai sa pui ceasul... nu apar timpul ramas.
Sa zicem ca setezi la 22:00 sa sune la 05:00 dimineata... doar se bifeaza si atat.
Eu inca pun si tableta sa sune, tableta cu android.

Cand am chef sa navigez... recunosc ca folosesc tableta, multitasking, youtube si google chrome.

Poate anul viitor or sa fie obligati sa permita accesul magazinelor independente, sa gasesti pe acolo programe cu adevarat gratuite de split screen sau programe sa te uiti la youtube fara pubilicitate.

Momentan? Daca nu te deranjeaza marimea, clar S23 ultra.
Eu chiar ma gandesc sa vand Iphone si sa cumpar S23 ultra cu toate ca imi pare cam mare.

Si daca vreau sa copiez ceva de pe windows/laptop pe Iphone... ahahaha, gluma, trebuie sa folosesc google drive ca nu merge.
Telefonul a venit cu cablu type C to lightning, a trebuit sa cumpar cablu USB to lighting.
Si apoi am comandat si adaptor din China.

Ce vreau sa zic? Clar S23 ultra, magazinul android.

Edited by MindArchitect, 06 June 2023 - 20:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

Chios01

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate