Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Pot sa invat singura la biologie pt admitere la medicina?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bbia5

bbia5

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2023
Sunt a 11-a si m-am decis cu putin timp in urma ca vreau sa dau la medicina in cluj dar mi se pare ca e putin prea tarziu, toate colegele de liceu au inceput deja pregatirea de mult si sunt foarte descurajata. Mai ales ca nu cred ca imi voi permite sa iau meditatii si la biologie, planuiesc sa iau la chimie deoarece chiar nu ma descurc deloc, dar nu sunt sigura daca o sa reusesc, stiu ca e foarte mult si nu chestia asta ma sperie, nu stiu daca mai am destul timp, pentru ca banuiesc ca singura imi va lua mai mult decat persoanelor care au profesori sa le explice si am auzit ca manualul e foarte dificil si greu de inteles. Stiu destul de multe metode de invatat eficiente si poate daca as invata constant, mai ales in vacanta de vara, as avea o sansa, poate chiar la buget?
Sunt o eleva destul de average, nu prea mi am dat interesul in nici o materie, am invatat cat sa iau nota peste 8 si cam atat, dar simt ca o sa pot sa fac anumite sacrifici, pe care nu le-am mai facut, pentru medicina.
Am mai auzit ca e cam necesar sa iei meditatii de la profesorii universitari de la facultate ca sa intri?? care ar costa foarte mult si ma inspaimanta ;-;

#2
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,884
  • Înscris: 04.10.2007
Totul tine de tine si de capacitatea ta intelectuala... un elev bun poate invata materia de admitere la medicina in 6 luni si sa ia 10, altul poate invata 4 ani si sa nu ia nota de trecere.

#3
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Stimata domnisoara, cu siguranta poti.
Daca iti place cu adevarat, abia astept sa ma programez la o consultatie de-ale dumitale.
Sigur ca va trebui sa renunti la multe fleacuri, dar deja stii asta.
Bafta!

#4
AmunSeth

AmunSeth

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 18.05.2017
Poti face orice in lumea asta daca iti doresti cu adevarat.
Chestia cu profesorii universitari care dau medidatii e strict legata de partea de sistematizare a materiei, atat. In rest, tot tu duci greul, tot tu inveti si etc. Incepe usor, fa-ti scheme memotehnice, gaseste-ti ritmul si invata.
Si acum depinde si unde dai, la cluj si bucuresti sunt la prima vedere, timisoara carte de admitere atat bio cat si chimie, craiova si prima vedere si din carte.
Multa bafta sa ai

#5
danip78

danip78

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.03.2023
Chimia este materia care a pus cele mai mari probleme la admitere la medicina nu biologia.
Ca sa iti faci o idee , gasesti aici :  https://umfcd.ro/edu...na/  tematica de admitere din ultimii ani de la UMFCD - Bucuresti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate