Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Noile buletine cu cip din perspective religioase.

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

#1
PNX1

PNX1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 30.09.2022
Sunt religios, dar nu ma arat.
E treaba mea, dar nu sunt ostentativ ca altul nu e ca mine.
Am prieteni de toate genurile și religie.
Deci nu sunt habotnic.
Acum eu stau asa în dubii cu buletinul cu cip.
Știu ce înseamnă cipul respectiv, și la ce folosește.
Din punct de vedere informatic.
Am o verișoara din partea soție care e Măicuța la o manastire.
La un moment dat, apăruse cardurile de sănătate, unde ne ruga sa nu le acceptam.
Din cauza ca ne face legătura cu lumea și ne îndepărtează de spiritual.
Cam drept, dar m-am saturat sa tot merg cu adeverință de salariu.
Pana la urma urmei tot trebuie adeverință.
Dar am pus-o, pe maicuta sa scoată cartela din telefon, cu tastatura, și sa o pună cu partea metalica în sus.
Apoi am pus cardu de sănătate, cardul bancar, și am întrebat ce au în comun toate.
Deci inclusiv ea folosea acel cip.
Dar totuși, citind în Biblie, se spune de un semn:
să li se dea un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte 17 și nimeni să nu poată cumpăra sau vinde dacă nu are semnul, adică numele fiarei sau numărul numelui ei. 18 Aici este înțelepciunea! Cel ce are pricepere, să calculeze numărul fiarei, pentru că este numărul unui om. Numărul său este șase sute șaizeci și șase.
Nu vad nimic din noul buletin ca ar avea semnul fiarei.
Eu nu îl port nici pe mana, nici pe frunte. Ci în buzunarul de la spate.
Dar totuși, păreri?


#2
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Păi ori suntem religioși ori nu mai suntem? Ori trăiești ca in biblie ori nu. Nu e cale de mijloc. Calea de mijloc e a satanei.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Din cauza ca ne face legătura cu lumea și ne îndepărtează de spiritual.

Si masina, televizorul, trenul, calculatorul, avionul, telefonul, etc. nu ne fac legatura cu lumea ? Toate au card scris invers :lol:.

Edited by pasilla, 31 January 2023 - 18:56.


#4
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 06.01.2014

 bai3tzash, on 31 ianuarie 2023 - 18:51, said:

...
Calea de mijloc e a satanei.
Și restul? (Ca sa stiu pe ce trotuar e "de bine").

#5
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007
la treaba cu card/drac rezolvarea e simpla, folositi cuvantul din limba romana, adicalea cartela si problema dispare.

in rest numerele din spatele cipului sunt unice, asa ca nu se leaga cu ce spune biblia, ca nu e acelasi "semn".

#6
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
Tot si toti suntem un numar astazi, si nu e de astazi, codul de bare a fost cel mai important pas in a deveni totul un numar! Este posibil sa urmeze vremuri grele, deocamdata inca e bine.

#7
adnana2121

adnana2121

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 22.09.2021
Clenciul nu este acel cip telefonic.
Astfel vei fi de acord cu identitatea ta digitală.
Ce înseamnă asta?
Ca pe facebuci.
Scrii ceva rău de "sistem"? Dispare contul.
Acum. Ce vei face daca dispari tu din sistem ca persoană fizică?
Eroare sau greșeală sau voință....nu contează
Nu exiști în noul sistem.
Ce faci?




#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Cartea ta de identitate când expira? Mergi anul asta și primesti una ca asta pe 10 ani. Sau dacă ești +n ani primesti una valabila vreo 75 ani. Asa ca scapi de stres.

Da. Dacă ai +55 ani e fără termen CI

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

 PNX1, on 31 ianuarie 2023 - 18:46, said:

Dar totuși, păreri?

De la moartea lui Isus s-a gasit intodeauna cineva sa zica ca maine vine 666 si ne duce in iad. Isteria cu cipul nu e noua, doar ca in trecut exista altceva. Semnul fiarei apare in functie de vremurile in care traim, ieri erau vaccinurile, azi cipurile, maine cerceii din ureche, poimaine implanturile.

In crestinism un moment foarte asteptat e venirea lui Hristos. Fiecare crede ca va veni exact in perioada vietii lor. Si atunci le apar tot felul de semne. Aia din anul 1000 ii vedeau pe migratori, aia din 1500 semiluna, aia din 1900 eu stiu ce semne, chiar si in anii '90 era ceva cu cutremure, razboia & shit.

Daca la ortodocsi exista preoti care vorbesc verzi si uscate credinciosilor, la pocaiti fiecare citeste Biblia si o interpreteaza in felul lui. Exista un curent in crestinism, la cei care citesc Biblia de a se incapatana sa desluseasca tainele Appcalipsei. Fiecare se crede un fel Champollion al Apocalipsei si la un moment dat crede ca a gasit codul secret. Asta e partea buna. Mai rau e cand vin altii si zic ca Duhul Sfant le-a zis cum sta treaba in acel capitol.

Iar teoriile curg non stop, doar ca unele prind popularitate si se raspandesc printre cei mai creduli in fire.

Edited by Bursul, 31 January 2023 - 19:16.


#10
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

 PNX1, on 31 ianuarie 2023 - 18:46, said:

Dar totuși, păreri?
Unui ciocan totul îi seamănă a cuie. Așa și cu oamenii care caută 666, lor totul li se va părea că este 666.

#11
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 24.10.2019

 PNX1, on 31 ianuarie 2023 - 18:46, said:

.
Nu vad nimic din noul buletin ca ar avea semnul fiarei.
Eu nu îl port nici pe mana, nici pe frunte. Ci în buzunarul de la spate.
Dar totuși, păreri?

E un pas intermediar.

Pasapoartele deja au acest element de securitate.

Tehnica preferata de copiere a lor este folosirea unuia original pierdut si modificarea lui.
De aceea e foarte important sa il predai pe cel vechi.

Cand copierea cartilor de identitate va fi o problema, se va impinge aceasta  "noua" tehnologie a cip-ului subcutanat.

Avand in vedere inflatia si limitele fixe de 10.000 euro. E o chestiune de timp pana cand, vei plati doar cu cardul.
Si la o situatie econoca mai proasta se inmultesc fraudele, deci se vor implementa urmatoarele tehnologii.


#12
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

 _-livio-_, on 31 ianuarie 2023 - 19:05, said:

la treaba cu card/drac rezolvarea e simpla, folositi cuvantul din limba romana, adicalea cartela si problema dispare.

in rest numerele din spatele cipului sunt unice, asa ca nu se leaga cu ce spune biblia, ca nu e acelasi "semn".

Aici e o problemă, că se face aiurea o traducere din engleză (card) în română (drac). E o coincidență de ordin lingvistic ridicată la rand de adevăr.

Revenind la asta cu buletinul cu chip. Chiar anul mă duc să-l fac, dacă se va putea. Nu am nicio problemă, ba chiar mă bucur. Asta nu înseamnă că nu voi putea intra în biserică, poate doar la Constanța, dar nu am mai fost acolo de 27 sau 28 de ani. Nu e niciun semn al niciunei fiare. Avem chip și în card, în telefon, oriunde.

Ia să văd eu dacă le zice Teodosie la babe să dea foc la cardurile sociale, dacă o vor face. Dacă 200 de babe dau foc la cardurile astea (evident, nu după ce s-au golit de bani), atunci cred că e ceva adevarat cu fiara asta.

#13
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Asta cu cipul si satana este fumata de mult.
In cazul unui accident de exemplu, scanarea cartii de identitate ar putea oferi informatii medicului, despre grupa ta sanguina, toleranta la anumite medicamente, boli cronice de care suferi, astfel stiind ce sa iti administreze astfel incat sa te salveze el, medicul nu popa. Si mai sunt si alte situatii in care poate fi folosit, dar le poti descoperi singur.
Se numeste evolutie, ceea ce marele barbos alb nu prea accepta, mentinerea sclavetilor din subordinea lui la nivel de dobitoace fiind un fapt foarte profitabil pentru afacerea lui.

#14
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 PNX1, on 31 ianuarie 2023 - 18:46, said:

ne ruga sa nu le acceptam.
Din cauza ca ne face legătura cu lumea și ne îndepărtează de spiritual.
Făcea și ea ce știa: abera…

#15
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

 PNX1, on 31 ianuarie 2023 - 18:46, said:

Dar totuși, păreri?

Psihoterapie?

#16
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 18.10.2011

 PNX1, on 31 ianuarie 2023 - 18:46, said:

Sunt religios, dar nu ma arat.
E treaba mea, dar nu sunt ostentativ ca altul nu e ca mine.
Am prieteni de toate genurile și religie.
Deci nu sunt habotnic.
Acum eu stau asa în dubii cu buletinul cu cip.
Știu ce înseamnă cipul respectiv, și la ce folosește.
Din punct de vedere informatic.
Am o verișoara din partea soție care e Măicuța la o manastire.
La un moment dat, apăruse cardurile de sănătate, unde ne ruga sa nu le acceptam.
Din cauza ca ne face legătura cu lumea și ne îndepărtează de spiritual.
Cam drept, dar m-am saturat sa tot merg cu adeverință de salariu.
Pana la urma urmei tot trebuie adeverință.
Dar am pus-o, pe maicuta sa scoată cartela din telefon, cu tastatura, și sa o pună cu partea metalica în sus.
Apoi am pus cardu de sănătate, cardul bancar, și am întrebat ce au în comun toate.
Deci inclusiv ea folosea acel cip.
Dar totuși, citind în Biblie, se spune de un semn:
să li se dea un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte 17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde dacă nu are semnul, adică numele fiarei sau numărul numelui ei. 18 Aici este înţelepciunea! Cel ce are pricepere, să calculeze numărul fiarei, pentru că este numărul unui om. Numărul său este şase sute şaizeci şi şase.
Nu vad nimic din noul buletin ca ar avea semnul fiarei.
Eu nu îl port nici pe mana, nici pe frunte. Ci în buzunarul de la spate.
Dar totuși, păreri?
N-am inteles care e parerea Maicutei in legatura cu cardurile cu cip... sa nu le acceptati sau ce? Stie ce sunt acelea cipuri?

Pe bune, eu, in fata unui astfel de om si a unei astfel de discutii... fie mai ridic si plec, fie schimb subiectul (diplomat, deseori), fie ii bag in ma-sa si ma dezlantui. Cum vrei, initiator, sa facem? :D

#17
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Daca va temeti de cifre si coduri de bare, de ce mai umblati cu bani sau cumparati din magazine produse care au coduri de bare?
Daca ti se pare ca Dracul iti intra tie in suflet prin buletinul care are un cip, stai, nene, fara buletin cu cip pana cand o fi obligatoriu. La fel au fost si aia cu caruta in Bucuresti, au mers cu ea pana cand legea a zis Ntz, si atunci, gata. Apropo, popa, ala care tot predica sfanta carte, ala de ce merge cu masina? Iisus n-a avut masina.

Edited by sorin147, 31 January 2023 - 20:09.


#18
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,181
  • Înscris: 08.01.2021

 96Flo, on 31 ianuarie 2023 - 19:06, said:

Tot si toti suntem un numar astazi, si nu e de astazi,

Soc și groaza însă și Biblia, Coranul sau Torah sunt numere. Ma rog, când sunt în format digital, nu tiparit.
Biblia în format .pdf e satanica? :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate