Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cazier judiciar online

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001
Acum un an trebuia cerere completată. Acum fara cerere?
Super.
Scăpăm oare de dosarul cu șină?


#20
AncutaD

AncutaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 12.07.2022
Asta vroiam si eu sa verific, banuiesc ca au deja toate datele noastre pe ghiseul.ro sau in aplicatie, nu cred ca ar mai avea vreo logica sa completezi vreo cerere.

#21
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Exista un site caziere . ro, dar nu recomand ca NU STIU daca e de incredere, nu l-am folosit, din ce am inteles ajunge intre 250-500 de lei costul, ii imputernicesti ceva de genu si se duc ei  in locu tau si ti l trimite scanat, daca esti din afara tarii gen.

#22
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
A zis un ministru, pe la TV de Partid, ca il obtii online. De ce ai plati un serviciu gratuit ?
Il obtii online de azi, sau ministrul ala isi da demisia ? Ce crezi ?

Edited by pasilla, 30 January 2023 - 22:28.


#23
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

 dorin_2k, on 30 ianuarie 2023 - 22:00, said:

Acum un an trebuia cerere completată. Acum fara cerere?
Super.
Scăpăm oare de dosarul cu șină?

nu, de dosar nu scapi inca, dar la cazier...

in decembrie trebuia cerere (eu o completam la calculator in pdf sa fie mai rapid
Acum la inceputul lui ianuarie... mi-a zis ca buletinul e suficient, ceea ce era logic, dar ma rog, Romania

Cum am zis si mai sus, nici nu ar trebui sa ti se ceara tie asa ceva, ar trebui sa fii intrebat daca esti de acord si sa verifice cine are nevoie

#24
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Tsunnnami, on 30 ianuarie 2023 - 22:36, said:

ar trebui sa fii intrebat daca esti de acord si sa verifice cine are nevoie
Prin SUA nici macar nu te intreba daca esti de acord [nu mai stiu cum e acum]

#25
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 Tsunnnami, on 30 ianuarie 2023 - 22:36, said:



nu, de dosar nu scapi inca, dar la cazier...

in decembrie trebuia cerere (eu o completam la calculator in pdf sa fie mai rapid
Acum la inceputul lui ianuarie... mi-a zis ca buletinul e suficient, ceea ce era logic, dar ma rog, Romania

Cum am zis si mai sus, nici nu ar trebui sa ti se ceara tie asa ceva, ar trebui sa fii intrebat daca esti de acord si sa verifice cine are nevoie
Scrie și pe site-ul IPJ județului respectiv...

Oricum, s-a salvat mult timp cu scoaterea taxei ăleia de timbru pt cazier și cererii, că alea durau, emiterea lui fiind o chestiune de 2-3 min.
Stai și te întrebi de ce nu s-a putut proceda așa de la bun început. Ei au ales, dpmdv, constrânși de aglomerație și nu știu cât mai făceau față volumului de oameni, cert e că nu le-a convenit scoaterea taxei, că se adunau bani frumoși la buget.

Edited by Vlad_22, 30 January 2023 - 23:07.


#26
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001

 pasilla, on 30 ianuarie 2023 - 22:26, said:

A zis un ministru, pe la TV de Partid, ca il obtii online. De ce ai plati un serviciu gratuit ?
Il obtii online de azi, sau ministrul ala isi da demisia ? Ce crezi ?
Nu se poate obține online de azi.


Încă nu există opțiunea de cazier
Attached File  Screenshot_2023-01-31-06-54-41-714_ro.ghiseul.mobile.jpg   61.38K   21 downloads

#27
AncutaD

AncutaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 12.07.2022
Sa o zic sincera, am avut rabdare ani de zile dupa asa zisa "digitaliizare", mai astept cateva zile.
Imi doresc ca generatia noastra sa fie ultima care stie ce inseamna sa stai ca un animal la coada pentru cazierul judiciar cand te angajezi.
Si cand primesti somaj trebuie(sau trebuia, ca nu mai stiu daca s-a schimbat ceva) sa te duci la trezorerie sa iei un cartificat fiscal.

Era o procedura ciudata si de cati ani este internet in Romania? De cati ani putea sa se faca treaba asta? Cred ca de 20 de ani.
Inca o data, cei care vin dupa noi, sa nu stie ce inseamna sa stai la coada dupa toanele cuiva de la ghiseu.

La cazierul de la Politie, daca aveai noroc, subliniez DACA AVEAI NOROC, cred ca puteai astepta pe acolo prin curte pana cand incepea programul de Eliberare si DACA era bine, adica sa nu-l greseasca ca ma intelegeti se mai si greseau, daca mergeau toate bine, pierdeai o zi prin curtea la Politie.

Edited by AncutaD, 31 January 2023 - 09:29.


#28
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,449
  • Înscris: 24.02.2017

 AncutaD, on 31 ianuarie 2023 - 09:29, said:


La cazierul de la Politie, daca aveai noroc, subliniez DACA AVEAI NOROC, cred ca puteai astepta pe acolo prin curte pana cand incepea programul de Eliberare si DACA era bine, adica sa nu-l greseasca ca ma intelegeti se mai si greseau, daca mergeau toate bine, pierdeai o zi prin curtea la Politie.


Cand asta ??  Acum cativa ani, in Bucuresti m-am dus la 8 dimineata iar la 8,10 eram plecat cu cazierul in buzunar. Cost: zero . Mai era doar un nene dupa mine care si el a scapat rapid.

#29
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
A primit azi app Ghișeul actualizare pe Android, tot nema eliberare cazier online, deocamdată.

#30
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Am fost acum 1 ora la sectia de politie sa-mi iau cazierul judiciar si mi-au spus ca nu le merge sistemul ca incearca sa-l implementeze pe cel online..

#31
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Acum 5 minute am auzit la radio ca sistemul a fost pus in functiune. Am verificat de pe PC pe site-ul ghiseul_ro si de asemenea in aplicatie, si nimic. Nu avem inca optiunea activata. Vineri am nevoie de cazier, poate scap de stat la usa militienilor care elibereaza hartia mult dorita.

#32
AncutaD

AncutaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 12.07.2022
A aparut: https://www.ghiseul....cazier-judiciar

#33
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

 pasilla, on 30 ianuarie 2023 - 22:47, said:

Prin SUA nici macar nu te intreba daca esti de acord [nu mai stiu cum e acum]

Depinde pentru ce ai nevoie.
Dar nu, nu mergi la politie.

De ex mie a trebuit sa mi se faca un background check care a durat 2 zile pentru a-mi cumpara arma.
Avand in vedede ca vorbim de Michigan, chiar m-a bucurat ca nu oricine mai poate avea acces la asa ceva.

La posturile guvernamentale, la politie, armata, ti se face, dar nu te intreaba

#34
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001
Un card Orange nu se validează. Cardul BCR se validează dar nu vine pe mail codul de confirmare mail. Deci...mai asteptam

Attached File  Screenshot_2023-02-01-09-40-21-238_com.android.chrome.jpg   95.18K   14 downloads

#35
AncutaD

AncutaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 12.07.2022
Tot incerc dar nu vrea, adica validez card, cont, cod trimis in adresa de email, intru pe pagina respectiva, selectez Cazier Judiciar si "A apărut o eroare la căutarea în baza de date a IGPR. Te rugăm să realizezi o captură de ecran cu formularul de cerere și să o transmiți la [email protected]"

#36
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014

 WarpS, on 30 ianuarie 2023 - 17:50, said:

Aparent saptamana asta va fi disponibil - probabil se face etapizat. Nici eu nu am aceasta optiune.

https://www.wall-str...-2023.html#gref

Cazierul judiciar va putea fi eliberat online începând din săptămâna 30 ianuarie-5 februarie, a anunțat ministrul Cercetării, Inovării și Digitalizării, Sebastian Burduja.
Degeaba ti-l elibereaza tie online, daca trebuie sa-l depui tot fizic acolo unde ai nevoie (de obicei la angajare)! La ce te ajuta? Ca nu mai faci un drum in plus la politie?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate