Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Suport umbrele 80 - 100 cm

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 10.09.2018
Caut dar nu reusesc sa gasesc un suport de umbrele mai inalt cam de 80 - 100 cm, inaltimea sa fie a suportului in sine, nu cu tot cu decoratiuni care ies din el gen baston de umbrela sau altele de genul asta. Metal negru de preferinta. Am umbrele maari de 130 cm diametru si inalte de peste 100 cm dar cele mai multe suporturi de umbrele de pe piata sunt de maxim 50 - 60 cm inaltime. :[
Multumesc anticipat daca aveti recomandari sau sugestii.

Edited by Winc, 29 January 2023 - 21:03.


#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,509
  • Înscris: 08.03.2017
La comanda din fier forjat - cauti un model pe net care iti place si mergi la un atelier ce confectii metalice cu poza in mana .

#3
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 06.04.2020
Cea mai buna varianta este sa-ti confectionezi suportul respectiv la comanda, e si frumos si util in acelasi timp. Improvizatiile nu-si au locul, in cazul unui vant puternic o cauti printr-un pom sau pe casa.

#4
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Au pe mobexpert insa e cam subred la prindere…in timp poate ceda !
Momentan rezista de cativa ani …
https://mobexpert.ro...cts/um320240048

La asta arcada este din ceva lemnos si surubul de prindere risca sa treaca prin el daca se strage prea tare.

#5
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,908
  • Înscris: 19.03.2007
La pretul ala iti faci cel putin 2 pe comanda. Pfff, 3 fiare sudate=454lei ?

#6
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Designul este functional, pretul grobian, eu am luat pe la 300 parca, dar si ala e nesimtit !

#7
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,908
  • Înscris: 19.03.2007
Da, sincer nu inteleg de unde preturile astea. Acum deviind de la subiect, cand a inceput pandemia am zis sa-mi iau un banc de lucru metalic, ca trecea timpul altfel mesterind una alta. In mintea mea credeam ca va costa 1500-2000 de lei. Cand m-am pus pe cautat stupoare, unul care se incadra cerintelor sarea lejer de 5000 de lei. Si asta pentru 4 picioare metalice 2-3 sertare si o tabla pusa drept blat. Asa am ajuns sa-mi iau aparat de sudura si mi l-am facut singur, pe bani muuuuult mai putini.
Suportul ala iese in jur de 100 de lei daca ti-l faci singur si daca esti inventiv poti face ceva mult mai interesant.

Edited by titoo, 07 February 2023 - 10:23.


#8
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 21.03.2012
Urmareste OLX. Daca ai noroc si rabdare, gasesti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate