Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

Ghiseul.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

Fado

Fado

Member

• Grup: Members
In legatura cu discutia de mai sus, din aceste poze se vad doua numere de cont diferite. RO26 este de pe situl cimitirului si RO03 este din ghiseul.ro. Care sa consider ca fiind cel bun ?

Attached Files

wertyck

wertyck

Guru Member

• Grup: Senior Members
Ambele.
Dacă plătești cu cardul din ghișeul.ro suma ajunge in acel cont "colector", care apoi se distribuie in contul final...

Fado

Fado

Member

Straniu

bibolu

bibolu

Member

mie nu imi gaseau plata facuta ca cica s-a dus intr-un cont comun si ma intreba pe mine pe ce IBAN am facut plata. Pai uita-te frate pe ce cont am facut plata, nu tre sa iti zic eu, bugetarienilor

crocko.dilul

crocko.dilul

Senior Member

La ACCU recomand sa platesti cu OP in contul afisat pe pagina lor de internet.

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

A platit cineva parcarea?

crocko.dilul

crocko.dilul

Senior Member

La sectorul 4, dar pe pagina lor de internet.

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

A aparut si la mine. Cu 69 de lei mai scumpa ca anul trecut, zona B.

wertyck

wertyck

Guru Member

La mine pe lângă impozitul pe apartament, a apărut și o amendă contravențională din 2014 de 345 lei, azi noapte când am verificat contul ghișeu.ro

Dar astăzi m-am autentificat din nou, și a dispărut amenda, și am doar impozitul pentru apartament.

Oricum mi se părea ciudat să apară o amendă din 20.10.2014.

addryanns

addryanns

Active Member

Nimic neobișnuit. Eu am (sau aveam, nu am mai verificat) un avertisment de pe vremea când stăteam acasă cu copilul și nu ieșeam decât până la parc sau în oraș. Acesta de mai sus apare însă la un oraș la vreo 150 km distanță, în alt județ.

Okta43

Okta43

Member

View Postpiccione, on 27 ianuarie 2023 - 12:39, said:

Daca parintii nu au nici un card bancar nu poti face cont, e musai sa fie card bancar pe numele solicitantului de cont.
Administrez mai multe conturi pe ghiseul.ro. Le-am facut online, prin 2017-2018 iar apoi am fost sunat de la primarie pentru confirmare. Nu mi-am batut niciodata capul sa le cer parintilor datele de pe cardurile lor. Am pus cardul meu pe toate conturile iar in procesatorul de plati am trecut in rubrica "Numele de pe fata cardului" chiar numele lor.
Banca nu face validare cu numele trecut in formularul procesatorului de plati. Se uita la PAN, data expirarii si CVV.

wertyck

wertyck

Guru Member

Dar nu te obligă nimeni să folosești același card bancar la plata pe ghiseul.ro

Și eu am făcut cont socrilor mei și am folosit cardul lor la deschiderea contului, dar la plăți îl folosesc pe al meu și nu sunt probleme de validare a plății.

stefan0011

stefan0011

Active Member

Cat durează procesarea plăților la ăștia? Am plătit pe 18, mi au dat confirmare de plata pe mail, plata apare la plăti anterioare dar încă nu s a șters de la obligații de plata. Cine a mai plătit în perioada asta, în cât timp s au procesat plățile și s au șters de la obligații de plata?

wertyck

wertyck

Guru Member

La mine in aplicatia mobila ghiseul.ro a disparut de la obligatii de plata, dupa efectuarea platii (impozit pe apartament, nu obligatii fiscale ANAF).

stefan0011

stefan0011

Active Member

Tot impozit qm plătit ai eu, pe site, nu pe aplicație. Dupa cât timp a dispărut  la tine?

wertyck

wertyck

Guru Member

A disparut dupa plata. Am verificat si pe site si e la fel. Plata e procesata si nu mai am sold de plata.
Tu mai ai posibilitatea  sa platesti inca o data, daca zici ca apare inca la Impozite- Sume de plata?
Cred ca e o problema cu cache-ul paginii tale web....

M-am logat si pe siteul primariei (primaria Timisoara) si apare platit impozitul respectiv, procesat cu data platii.

stefan0011

stefan0011

Active Member

Pw dovada de plata aveam un număr de telefon, cred ca de la primărie. Am sunat. Mi au zis că plata se actualizează după minim 7 zile. Mai aștept.

danghetau

danghetau

Guru Member

Am facut o plata partiala acum 2 zile, nici in aplicatie nici in browser nu s-a stins obligatia de plata insa este mentionata plata la sectiunea Plati anterioare, apare procesata si pot descarca plata. Nu-mi fac probleme, bina ca am platit-o.

Atenție, tranzacția dumneavoastră este finalizată cu succes în momentul în care primiți de la sistemul ghiseul.ro un e-mail cu dovada de plată sau regăsiți tranzacția în secțiunea “Plăți anterioare” cu statusul “Procesată”

Am primit email de confirmare a platii la cateva minute de la efectuarea platii dar tot apare suma intreaga de plata desi se spune ca e o plata in procesare. Noaptea mintii.

Edited by danghetau, 21 March 2024 - 13:14.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate