Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Ghiseul.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#19
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Nu stiam de cazier, e drept sa se obtine pe loc de la ghiseu doar aratand cartea de identitate dar tot mai e uneori coada.

#20
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,497
  • Înscris: 13.03.2005

View PostPunter, on 27 ianuarie 2023 - 01:04, said:

iti poti face cont si plati, doar online? sau inca trebuie sa treci pe la vreun ghiseu inainte?
100% online. Nu trebuie să mai treci pe la alta instituție pentru cont nou ghișeul.ro

#21
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,856
  • Înscris: 30.11.2021
Cazierul este ala de se cere la angajare, ala de-l ridici de la politie sau asta este altceva?

Folosesc ghiseul de ani de zile, am cont la anaf, am si la CNPP, nu pricep de ce tot scot cate o aplicatie pentru orice chestie.
Sa faca mai intai pagina de internet sa se miste bine, sa fie prietenoasa, apoi este ok sa facem si aplicatie.

#22
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,497
  • Înscris: 13.03.2005
Da. Despre acel cazier e vorba.

Desi poti avea nevoie si de cazierul fiscal, nu doar de cel judiciar, necesar la angajare.

#23
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,856
  • Înscris: 30.11.2021
Cel fiscal nu se putea deja elibera din pagina anaf?

#24
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,179
  • Înscris: 08.01.2021
Mie ce-mi lipsește la ghiseul.ro e un sistem de notificare când îți vine o taxa noua. N-ar fi mare brânză de implementat.

#25
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,497
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil. Nu am avut nevoie de el, ca sa pot sa iti confirm.

#26
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,856
  • Înscris: 30.11.2021
Sa zic ca am vazut ceva pe acolo.
https://static.anaf....2641_cazier.pdf
La anaf intru mai rar ca au sistemul ala cu logare dubla, email si cod.

#27
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,497
  • Înscris: 13.03.2005
O sa le ia pita de la gura celor cu caziere.ro, daca se vor putea obtine online.

#28
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

View PostBahuru, on 26 ianuarie 2023 - 22:23, said:

Cel mai mult imi place ca s-a adaugat obtiunea "plateste pentru altcineva". Asta e un mare ajutor pentru parinti si alte persoane in varsta.

la capitolul „părinți” io am rezolvat altfel: le-am trecut proprietățile pe numele meu! :P

#29
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
Pt parinti le faci conturi pe ghiseul .ro, cu numele lor si te loghezi si platesti. Nu e un capat de tara.

#30
piccione

piccione

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.10.2019
Daca parintii nu au nici un card bancar nu poti face cont, e musai sa fie card bancar pe numele solicitantului de cont.

#31
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,497
  • Înscris: 13.03.2005
Nu cred.
Pentru situatia persoana fara card, e nevoie de un drum la primaria de care apartine pentru cont creat acolo. Vezi pagina cu intrebari frecvente a ghiseul.ro: https://www.ghiseul....ebari-frecvente
"5. Cum îmi fac cont pentru a face plăți prin Ghișeul.ro?

Sunt doua metode prin care puteti obtine datele de logare pentru ghiseul.ro:
Primăria unde aveți obligații de plată vă poate genera datele de logare în urma unei solicitarii făcute de dvs in acest sens. Puteti solitica date de acces (utilizator și parolă) de la instituția publică la care aveți obligații de plată, dacă instituţia este înregistrată în sistem şi este activă pentru plata cu autentificare. Datele de contact ale Instituţiei publice le puteţi accesa prin „click” pe denumirea instituţiei în Secţiunea Instituţii înrolate.
Metoda online de obținere a datelor de logare. Accesati sectiunea “SOLICITĂ DATE DE ACCES” de pe prima pagina ghiseul.ro si parcurgeti etapele: “Verificare CNP”- “Validare card”- “Trimitere e-mail cu datele de logare”



#32
piccione

piccione

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.10.2019
Vorbeam de cont pentru parinti facut pe ghiseul.ro, adica online, nu de la primarie.

#33
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,497
  • Înscris: 13.03.2005
Eu tot la ghiseul.ro ma refeream. Alternativa descrisa de mine, duce la crearea contului pentru ghiseul.ro. Deci se va putea ulterior autentifica cu acele credentiale si pe siteul ghiseul.ro si pe aplicatia mobila.

Nu ai card personal, ori comanzi online unul, ori faci un drum la primarie pentru generarea datelor de autentificare.

#34
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Când mi-am făcut cont pe ghișeul.ro i-am făcut și lui taică-meu. Om de aproape 80 de ani, obișnuit să meargă în ianuarie pe la cozi, cum fac pensionarii. Mai avea și la Bacău și la Focșani de mers. Acum stă liniștit pe canapea și se bucură de bătrânețe :D

Edited by caiuscorneliu, 27 January 2023 - 14:52.


#35
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,432
  • Înscris: 05.07.2018
Apropo, o cunostinta are o casa intr-o comuna din Bacau care nu este inrolata in ghiseul.ro. Poate plati impozitul la orice oficiu postal din Romania sau neaparat un oficiu postal din Bacau?

#36
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Mai bine sună direct la primăria aia, poate-i dau ăia soluția sau vreun cont unde să facă plata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate