Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Alimentator PNI CHG300 cu port USB C, QC3.0, PD3.0, PPS si port USB-A, 30W - Suport, Testare, Pareri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat noului model: Alimentator PNI CHG300 cu port USB C, QC3.0, PD3.0, PPS si port USB-A, 30W
suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor, viitorilor utilizatori.

[ https://www.pni.ro/media/catalog/product/cache/949d51c48d65f2e67a8d66492b5143dc/P/N/PNICHG300_1_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





[ https://cdn.mypni.com/leaflets/8775/incarcator-usb-pni-chg300-03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Adaptor alimentare cu USB Tip C si USB Tip A


Adaptor de încărcare USB cu două porturi, USB-A și USB-C, cu ieșire de maxim 30W 3A ce suportă încărcarea a două dispozitive separat sau simultan (5V 3.4A max. 17W).

Circuitul integrat inteligent poate detecta automat dispozitivele conectate în fiecare port, identificând tensiunea și amperajul adecvate pentru a încărca la viteza lor maximă fiecare dispozitiv.

USB-C: 5V 3A, 9V 3A, 12V 2.5A, 15V 2A, 20V 1.5A - 30W max.
PPS: 3.3V-11V/3A, 30W max.
USB-A: 3.6V-6V 3A, 6V-9V 2A, 9V-12V 1.5A, 15V 2A, 20V 1.5A - 30W max.
USB-C+USB-A: 5V 3.4A, 17W max.

PD3.0, PPS și QC3.0


Dispunând de tehnologii de încărcare PD3.0, PPS și QC3.0, acest încărcător de perete cu USB oferă tuturor dispozitivelor cu USB-C și USB-A (inclusiv smartphone-uri iOS și Android, laptop-uri și multe altele) o uimitoare creștere a vitezei de încărcare.

Încărcați dispozitivele compatibile de până la 3 ori mai rapid decât prin încărcarea convențională.

Portul USB-C este compatibil cu QC2.0, QC3.0, PD2.0, PD3.0 și PPS.

Portul USB-A este compatibil cu QC2.0 și QC3.0.

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/8776/incarcator-usb-pni-chg300-02.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/8773/incarcator-usb-pni-chg300-01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Măsuri de protecție


Măsurile de protecție (supracurent / supratensiune / scurtcircuit / rezistență la foc) garantează siguranța dvs. și a dispozitivului dvs.  În plus, încărcarea va fi oprită automat când dispozitivele sunt complet încărcate.

Caracteristici generale
Tensiune de intrare 230V
Curent maxim de intrare 0.8A
Putere maxima 30W
Port USB 1 x USB Tip C, 1 x USB Tip A
Tensiune de iesire USB Tip C 5V 3A / 9V 3A / 12V 2.5A / 15V 2A / 20V 1.5A
PPS 3.3V - 11V 3A, 30W max.
Tensiune de iesire USB Tip A 3.6V - 6V 3A / 6V - 9V 2A / 9V - 12V 1.5A / 15V 2A / 20V 1.5A
Culoare Alb
Dimensiuni 100 x 45 x 28 mm
Greutate 72 gr
Pachetul contine
Adaptor
Alimentator Da

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia mai are de 1 an, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu continuam oferta de achizitie cu 50% reducere pentru testare si postare review pe acest forum/topic, si cu posibilitatea returnarii produsului, si a contravalorii, daca nu sunt multumiti de produs. https://s9.ro/1pqs
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il testeze, si de ce nu daca le place sa il pastreze cu un real avantaj/discount de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului
Oferim pentru testare 10 produse cu discount de 50% pentru userii interesati
Orice membru vechi sau nou de pe acest forum poate folosi codul de reducere PNI10 pe site-ul www.pni.ro si primeste automat 10% discount la orice comanda la orice produs.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizator

#2
Florin7334

Florin7334

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 29.10.2021
Am cumparat si eu acest incarcator cu 50 % reducere.
Suporta incarcare rapida dar cei 30 w declarati de producator sunt cu semnul ,,?,,  l-am comparat cu un incarcator xiaomi de 27 w iar acesta este net superior PNI-ului, un + ar fi cele doua porturi de incarcare. Per total pot sa spun ca sunt multumit de el.

#3
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,364
  • Înscris: 15.11.2005
Revin si eu cu o impresie. Am cumparat tot pentru test incarcatorul.
La inceput m-am cam speriat ca se incalzeste cand a incarcat o baterie externa de 65W dupa care am observat ca si cu un incarcator Apple se incalzeste la fel.
Ceea ce am observat e ca cu incarcatorul Apple se incarca mai repede ori poate mi sa parut mie.
O sa mai fac cateva teste si revin.
Oricum ca, calitate/pret conider ca merita.

Edited by Mondeo, 10 February 2023 - 10:41.


#4
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View PostFlorin7334, on 07 februarie 2023 - 00:05, said:

Am cumparat si eu acest incarcator cu 50 % reducere.
Suporta incarcare rapida dar cei 30 w declarati de producator sunt cu semnul ,,?,,  l-am comparat cu un incarcator xiaomi de 27 w iar acesta este net superior PNI-ului, un + ar fi cele doua porturi de incarcare. Per total pot sa spun ca sunt multumit de el.

Ce telefon ati incarcat cu incarcatorul Xiaomi? Nu cumva tot Xiaomi? Posted Image  v-ati gandit ca producatorii au optimizat incarcatoarele proprii sa incarce foarte rapid telefonul aceluiasi brand?
Un test de referinta poate fi facut fie cu o sursa inteligeta de consum, cu masurarea puterii instant ce o scoate CHG300.

#5
Florin7334

Florin7334

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 29.10.2021

View Postsuport_PNI, on 15 februarie 2023 - 17:12, said:


Ce telefon ati incarcat cu incarcatorul Xiaomi? Nu cumva tot Xiaomi? Posted Image  v-ati gandit ca producatorii au optimizat incarcatoarele proprii sa incarce foarte rapid telefonul aceluiasi brand?
Un test de referinta poate fi facut fie cu o sursa inteligeta de consum, cu masurarea puterii instant ce o scoate CHG300.
samsung s21+ si iphone 14 pro max (pentru el l-am cumparat)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate