Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Website restaurant

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 24.01.2007
Salut,

Vreau sa fac un website pt un restaurant. Ma intereseaza cea mai rapida solutie si ok per total: timp, bani, usurinta in modificare.
Ma gandeam sa fie un one-page.
Problema e ca am in mare 2 solutii:
  • Folosesc o solutie deja existenta: squarespace, wordpress, wix etc
  • Il dezvolt eu de la zero (sunt programator). Dar trebuie sa iau in calcul toaaate optiunile si imbunatatirile implementate de solutii deja existente. Dar as avea control total.
Pe mine ma intereseaza ca site-ul sa contina detalii despre aplicatiile online in care poti comanda si sa fie gasit la cautari a numelui restaurantului, ar fi super chiar si la anumite cuvinte cheie.
Eu as cam merge pe o solutie deja existenta, dar nu stiu care e mai ok din cele de pe piata.
Pareri? Recomandari?

#2
icename

icename

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 12.02.2005
Daca te pricepi cat de cat la css si html, iti recomand sa folosesti un template gratuit: https://themewagon.c...urant-template/ Mai sunt si alte sute de templaturi pe internet. Cauta unul moderm, neaparat responsive si care arata cam cum vrei tu sa fie site-ul pe care il vei construi.

Il descarci si il modifici pe placul tau. Ma refer la text si imagini. Mai adaugi ce pagini ai nevoie si ai castigat un website pe care il modifici oricand doresti, oricum doresti. Fara wordpress, wix si alti balauri de acest gen care te leaga de picioare.

#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
se poate folosi o tema wordpress, de genul asta

#4
GVBRIEL

GVBRIEL

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.09.2020
Daca dezvolti chestia asta pentru un client, cea mai la indemana optiune ramane Wordpress - familiar, usor de folosit si administrat. Poate oferi consultanta dupa finalziarea proiectului, insa dupa cineva (altcineva) va fi nevoit sa o faca asa ca nu-i face viata dificila spre a opta catre o solutie custom pe care, dupa cateva luni, pana si tu sa uiti ce ai facut acolo.

Eu as merge cu Wordpress, alege impreuna cu clientul un design si incepe sa-l customizezi. Varianta custom iti va lua foarte mult timp, cu siguranta nu vei identifica toate scenariile din punctul 0 si lucrurile se vor complica. Asta depinzand desigur si de presiunea deadline-ului. Dar pentru facilitate si usurinta in administrare, Wordpress all the way.

#5
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

View Postbrusli, on 25 ianuarie 2023 - 10:57, said:

Salut,

Vreau sa fac un website pt un restaurant. Ma intereseaza cea mai rapida solutie si ok per total: timp, bani, usurinta in modificare.
Ma gandeam sa fie un one-page.
Problema e ca am in mare 2 solutii:
  • Folosesc o solutie deja existenta: squarespace, wordpress, wix etc

  • Il dezvolt eu de la zero (sunt programator). Dar trebuie sa iau in calcul toaaate optiunile si imbunatatirile implementate de solutii deja existente. Dar as avea control total.
Pe mine ma intereseaza ca site-ul sa contina detalii despre aplicatiile online in care poti comanda si sa fie gasit la cautari a numelui restaurantului, ar fi super chiar si la anumite cuvinte cheie.
Eu as cam merge pe o solutie deja existenta, dar nu stiu care e mai ok din cele de pe piata.
Pareri? Recomandari?

Wordpress, o tema pt prezentare frumoasa si setezi ca homepage o pagina a ta unde o faci cu elementor sa fie cum vrei.
Cel mai simplu si ieftin(pt tine).

Ca sa te apuci tu sa faci de la 0, si sa iei toate elementele din schema.org eu zic ca e munca de chinez batran.

#6
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 24.01.2007
Eu caut varianta cea mai buna si dpdv SEO. Stiu ca wordpress era zeu pana acum la partea asta si are o puzderie de add-ons. Eram curios daca wix si squarespace nu cumva au venit din spate cu ceva mai bun intra timp.

#7
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022

View Postbrusli, on 25 ianuarie 2023 - 10:57, said:

sa fie gasit la cautari a numelui restaurantului, ar fi super chiar si la anumite cuvinte cheie.
Asta e cel mai important.
In acel moment, tot restul povestirii tale e irelevant.
Apeleaza la o firma care face SEO + un site super simplu, 1 pagina, 3 butoane, 5 rinduri text.
Ia ziua de azi, pentru asa ceva, chiar nu ai nevoie de site.
Clientii vin de pe social media.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate