Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cum pot obtine istoric apeluri pierdute pe mobil cu Vodafone?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Shinji

Shinji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 04.04.2005
Am un telefon mobil vechi care nu imi arata daca cineva ma suna in timp ce sunt in alta convorbire telefonica (cu Android 6). Nu stiu daca imi arata apoi un astfel de apel in lista apelurilor de pe telefon sau nu. E cu abonament la Vodafone. Cineva pretinde ca m-a sunat de mai multe ori in ultima luna si eu n-am raspuns, dar sunt 99% convins ca minte. Am gasit in MyVodafone o lista cu apeluri telefonice la care am raspuns, dar de unde as putea obtine o lista cu apeluri la care n-am raspuns?

#2
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,398
  • Înscris: 26.05.2022
Activeaza apelul in asteptare.

#3
Shinji

Shinji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 04.04.2005

 NikoroB, on 25 ianuarie 2023 - 09:15, said:

Activeaza apelul in asteptare.
L-am activat acum, dar eu trebuie sa stiu sigur ce s-a intamplat in trecut, daca am fost sunat cu adevarat sau nu.

#4
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
Ghinion. Nu ai cum

#5
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,398
  • Înscris: 26.05.2022
Doar mama omida ar putea sa-ti spuna "sigur, sigur" ce s-a intamplat in trecut!

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

 Shinji, on 25 ianuarie 2023 - 09:06, said:

Cineva pretinde ca m-a sunat de mai multe ori in ultima luna si eu n-am raspuns
Simplu: sa iti arate pe telefon ca te-a sunat de mai multe ori. Iar daca nu e din oras cu tine, sa faca o poza la lista cu apelurile.

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Daca nu ai avut apel în așteptare activat, lui i se auzea ton de ocupat. Deci tu nu ai cum sa vezi că ai fost sunat.
Singura metoda e sa vezi in telefonul lui la apeluri efectuate. Nici în desfășurătorul lui cu apeluri efectuate nu apare apelul la care tu nu ai răspuns pt că a primit ton de ocupat și astfel apelul e netaxabil.

#8
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 06.04.2020
Daca pretinde ca a sunat sa faca proba cu apelurile sale catre tine. Simplu de dovedit.

#9
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 16.04.2008
Poate sa iti trimita el printscreen din telefon cu apelurile catre tine.
Sau sa iti arate desfasuratorul, cred ca si acolo ar trebui sa apara apelurile initiate, chiar daca nu s-a raspuns la acestea.

Tu insa nu ai cum sa verifici daca ai fost sunat, pentru ca apelul nu s-a primit pe telefonul tau.

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Nu. În desfășurător nu apar apelurile la care nu s-a răspuns. Doar în lista apar. Și o sa îți spună ca  șters lista.

#11
Shinji

Shinji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 04.04.2005
Nu e vorba de o persoana ci de o firma, care posibil sa ma fi sunat de pe un telefon fix. Undeva insa trebuie sa fie inregistrate si apelurile astea.

#12
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
La operatorul lui, însă nu apare apel la care nu s-a răspuns.

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Nicaieri.
Operatorii inregisteraza convorbirile efectuate, nu apelurile.

#14
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
Operatorul inregistreaza toata activitatea in legatura cu un numar (mai putin continutul propriu zis), inclusiv apelurie ratate, pentru ca erai in alt apel. Problema este cum le obtii. Nici un operator nu se leaga la cap cu astfel de cereri, in afara unui mandat judecatoresc.
Operatorii pun la dispozitia clientilor doar chestiile contorizate in legatura cu costurile (chiar daca ai nelimitat, ei tot contorizeaza ceva, doar ca nu te pun sa platesti) in rest, ura si la gara, nu si complica nimeni viata pentru un zapacit care nu mai tine minte daca a avut sau nu un apel ratat.

Edited by strongsss, 25 January 2023 - 16:38.


#15
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Dai firma aia in judecata, judecatorul cere lista de apeluri de la compania de telefonie.
Sau angajezi un detectiv privat, dupa ce-i expui problema.
Sau gasesti pe cineva care lucreaza la compania de telefonie.... dar asta vezi ca e ilegal, sa NU faci asa ceva.

Edited by nixrohnson, 25 January 2023 - 18:16.


#16
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009

 Shinji, on 25 ianuarie 2023 - 10:51, said:

Undeva insa trebuie sa fie inregistrate si apelurile astea.
Daca apelul nu s-a efectuat (adica daca nu ai raspuns) atunci nu se inregistreaza nimic pentru ca nu s-a efectuat nici un apel.

Daca firma respectiva are o centrala telefonica inteligenta si care salveaza log-urile atunci posibil, dar de la nici un operator de telefonie nu o sa primesti asa ceva pentru ca nu exista (tehnic posibil ca pot inregistra, dar nu iti ofera nimeni asa ceva).

Activeaza-ti apelul in asteptare (serviciu care tine de fiecare cartela SIM, nu de ce tip de aparat ai - chiar si pe vechile Nokia aveai Call Waiting). Dar pentru ce s-a intamplat (sau nu) in trecut nu mai ai ce sa faci.

#17
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
a obtine un istoric de apeluri pierdute e ca si cum ai sta la vanatoare de ozn uri

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate