Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie miniPC.

In ce an este bine sa cumperi tel...

Cablu electric pentru exterior

La multi ani indragostilor! D...
 Germania a legalizat consumul de ...

Frigidere de bauturi pentru magaz...

Exista magazin fizic XIOAMI in Ro...

google.ro virusat?
 Ati castigat vreodata la "con...

HIT FM Zarnesti - Metropolitan Br...

Google Consent Mode V2

La multi ani @rz!
 Placa retea integrata la un ASUS ...

Targ de viniluri - Bucuresti

Achizitionare furca RockRider

End to end encrypted messenger

Amazfit T Rex 2

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

Member

• Grup: Members
Bună seara! Am un T Rex 2 de aproximativ o lună. Vreau să pun în locul curelei de silicon o brățară metalică ( aceeași lucru am făcut și la T Rex Pro) Problema este că la T Rex 2 are niște șuruburi foarte ciudate, 3 puncte sub forma literei Y, la T Rex Pro sunt sub forma *. Am încercat să le desfac cu un cap șurubelnițe tri point dar, nu se poate pentru că această șurubelnițe nu ajunge în cele trei găurele. Mi-ar trebui un cap de șurubelnițe ca o gheară în trei puncte. Întrebarea este, știe cineva de unde pot cumpara o asemenea drăcie?
Mulțumesc frumos pentru ajutor!

mannick

mannick

Active Member

Cu o surubelnita cu cap triunghi poate, vad ce ar fi o identatie acolo care permite priza... Vorbesc de ceva de genul asta:
https://www.joom.com...b2c3701ce375f6d
Am vazut doar surubelnite de siguranta cu 2 picioruse, cu 3 nu am vazut.

Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

Member

Am încercat cu șurubelnițe în triunghi, nici un rezultat, mana lor de șuruburi.

TehCube

TehCube

Railgun user

• Grup: Senior Members
Poti sa cauti prin poze la ifixit, se ocupa fix cu chestii de genul, demontat tot felul de electronice:
De exemplu aici - https://eustore.ifix...ro-tech-toolkit in poze ai si o imagine cu toate capetele (poza 5), si in descriere sunt mentionate si denumirile.

Sau asta - https://eustore.ifix...-bit-driver-kit
Daca identifici capul/denumirea, poti cauta strict un cap de genul de pe aliexpress sau ceva.

Leo2006

Leo2006

Guru Member

E pe youtube un filmulet despre cum se modeaza cureaua. Nu e nevoie de o surubelnita prea speciala.
https://www.amazon.c...0B8SD7TJ5&psc=1
https://www.amazon.c...andoraf-20&th=1
https://youtu.be/NdyFCCorgT4?t=287

Edited by Leo2006, 24 January 2023 - 00:30.

nixrohnson

nixrohnson

Active Member

Bingo, exact, youtube!
https://www.youtube....2 change strap

Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

Member

Vă mulțumesc pentru sugestii. Am comandat acest produs. Se potrivește perfect și de asemenea pot pune orice curea.

armag3d0n

armag3d0n

Senior Member

Salutare. Are cineva ceasul? Sunteți mulțumit de el?
Mă bate gândul să fac un upgrade de la T-Rex 1 normal.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Urmărește resigilate la EMAG , am luat eu unul și l-am returnat acum câteva zile.
Depinde ce vrei de la ceas , fata de Trex1 este clar superior , OS-ul și toate funcțiile mult mai avansate. Deasemenea mi-a plăcut mult și designul ( am avut pe verde) și buid-quality , ecranul este superb .

armag3d0n

armag3d0n

Senior Member

Intrebarea este: de ce l-ai dat retur?

AndySoft

AndySoft

Senior Member

View Postarmag3d0n, on 23 februarie 2023 - 08:59, said:

Intrebarea este: de ce l-ai dat retur?
Am o pasiune pentru ceasuri , am avut multe modele , cum ziceam pe forum aici pe alt topic , pentru mine a devenit un “must” sa am acum pe ceas/brățara și NFC sa pot plăti contactless.
Am avut și Trex1 și am vrut sa văd cum e 2 , nu ma interesat prea mult bateria și monitorizarea activităților , am Apple Watch 7 ca și daily-driver și consider ca este cel mai precis. Ca și al doilea ceas mi-ar place ceva de la Amazfit dar nu au nimic momentan cu NFC, fiind pe iOS  nu pot lua nimic de la  Samsung gw4 sau 5 , iar modelel vechi sunt asa și asa.

armag3d0n

armag3d0n

Senior Member

Sincer, mi-ar placea un Apple Watch 7-8 doar ca nu-mi place ca tine bateria putin fata de Amazfit. (da are mult mai multe funcții fata de T-Rex 2).
Cred ca singura funcția pe care as vrea ar fi NFC-ul sa pot face plati.

dptdv - merita fata de un apple watch ? scoate din calcul plata cu cardul.

Edited by armag3d0n, 23 February 2023 - 15:56.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

View Postarmag3d0n, on 23 februarie 2023 - 15:55, said:

Sincer, mi-ar placea un Apple Watch 7-8 doar ca nu-mi place ca tine bateria putin fata de Amazfit. (da are mult mai multe funcții fata de T-Rex 2).
Cred ca singura funcția pe care as vrea ar fi NFC-ul sa pot face plati.

dptdv - merita fata de un apple watch ? scoate din calcul plata cu cardul.
Eu zic că nu au rost comparațiile. Apple Watch-urile sunt mult mai scumpe. Nu te aștepta ca un T-Rex de câteva sute de Ron să facă chestiile pe care le face un ceas de 1500-2000 Ron+.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Vlad cam are dreptate , comparam mere cu pere . AW7 ma tine 2 zile full, dar pot face mai multe overall pe el decât pe un Trex oricare ar fii el. Dacă te interesează bateria f mult este o alegere f buna . Dar ca și aspect depinde de gusturi , un AW îl pot lua și la sala/activități outdoor dar și in office la cămașă .
Sau dacă ești ca mine care are 2-3 ceasuri atunci alegi in funcție de chef/ situație :)

armag3d0n

armag3d0n

Senior Member

Cum mi-a spus si @AndySoft, nu merge sa raspunzi la mesaje daca ai iPhone.
Am incercat orice varianta, dar nu am reusit.

Iar cand primesti notificari, font-ul mi se pare mult prea mare si trebuie sa dai scroll ca sa vezi ceva.
T-Rex 1 - nu dau deloc scroll la anumite notificari.
T-Rex 2 - trebuie sa dai de 2 ori scroll ca sa vezi aceleasi notificari.

I-am facut deja cerere de retur.

Astept T-Rex 3, sa speram ca apare in urmatoarele luni.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Dacă vrei ceas Smart, nu iei Amazfit, asta e. E ceas sport, cu ceva valențe Smart, dar minime. Pe unele nici nu poți vedea mesajele cum trebuie, datorită diacriticelor și nici emoji-urile.

Mai degrabă un ceas Smart calumea, pt uzul de zi cu zi și un Amazfit sau Smartband Xiaomi ceva, ieftin, pt sport și e suficient.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate