Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

BMW 318 d break

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005

View PostTehCube, on 24 ianuarie 2023 - 12:13, said:

mi-e greu sa inteleg cum poti dezvolta pasiune pentru un motor ca ala. Posted Image
Tocmai ca motorul este cheia; a iesit pe locul 1 la toate categoriile: putere, noxe, consum, fiabilitate.
Cu un plin faci lejer 1000 km, cel putin asa este in cazul meu dar am 320 (190 HP). Initiatorul am inteles ca are 318.

#20
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 09.07.2005

View PostY0samiteSam, on 24 ianuarie 2023 - 13:43, said:

Tocmai ca motorul este cheia; a iesit pe locul 1 la toate categoriile: putere, noxe, consum, fiabilitate.
Cu un plin faci lejer 1000 km, cel putin asa este in cazul meu dar am 320 (190 HP). Initiatorul am inteles ca are 318.
Motorul tot de 2 l este la amandoua, doar ca la 320 caii sunt de rasa araba pura, aia de la 318 sunt martoage.

#21
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,799
  • Înscris: 09.01.2007
Nu neg ca e un motor bun, am condus ceva similar (adica tot 318 dar mai vechi), doar ca nu mi se pare o masina de care sa te indragostesti, sa o cumperi daca n-ai nevoie de ea. Nu e un M3 sau MX5 sau alte chestii pe care le cumperi doar pentru cum te simti la volan. Asa ca (strict subiectiv vorbind) ma intorc la latura economica, unde pentru mine n-are sens. Deloc.

#22
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Clar ca nu are rost sa blochezi banii daca nu ai nevoie de masina; Mai bine astepti sa vezi ce vremuri vin si cu siguranta gasesti alt BMW peste 2-3 ani cand te plictisesti de Toyota si poate o vinzi.

#23
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 09.07.2005
Sotia a decis, nu o cumparam. Eu ce pot face este  sa zic,:"da draga, cum vrei tu. Era pentru tine masina aia sa te simti bine in ea".

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postoregano, on 23 ianuarie 2023 - 14:52, said:

Ca si masini..ce naiba vorbim. Un BMW cu 40.000 de km e nava spatiala pe langa un Megane nou. Gizas.. nici nu ai ce compara..
Numai cine nu a condus ceva premium cu km putini,nu-si da seama de diferenta enorma.
Megane e o troaca de masina. Un pic mai sus decat Loganul. Si cred ca varianta hibrid e mai scumpa decat bmw-ul ala cu 40.000 de km.
Du-te la culcare bre.. Nu a zis nimeni ca isi cumpara Megane sau Logan.
Initiatorul a spus ce cauta si la ce bani, chiar sotia dansului a decis sa nu o mai cumpere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate