Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Bruxelles

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pistachioo

pistachioo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2023
Dintre cei care ati vizitat Bruxelles, ma intereseaza ce transport ati folosit de la Bruxelles Charleroi in centru si viceversa? La intoarcere, am zbor la 9 dimineata, deci ar trebui sa fiu in jur de 7 am in aeroport iar din Bruxelles pana in aeroportul Bruxelles Charletoi sunt vreo 50km. Exista vreun tren sau autobuz direct care sa plece in jur de 5:50 am?

#2
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
Cu FlixBus.Uite aici:
https://www.flibco.c...ASAAEgKAi_D_BwE

#3
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

 pistachioo, on 21 ianuarie 2023 - 20:02, said:

... ce transport ati folosit de la Bruxelles Charleroi in centru si viceversa? La intoarcere, am zbor la 9 dimineata ...

Anul trecut am folosit autocarele Flibco. Nu am fost inspirat să cumpăr biletele on-line, aşa că am stat la coadă, ca tot omu'. Poate a fost mai bine aşa, fiindcă am observat acolo că se pot lua dus-întors, beneficiind de o reducere semnificativă. Probabil că şi on-line se puteau lua dus-întors, dar pentru Belgia se pare că nu e nevoie. Şi cardul de transport Mobib, şi cardul MuseumPassMusee tot de la ghisee le-am luat. Iar anul acesta pentru Anvers iarăşi nu-mi fac probleme, toate se cumpără cel mai comod şi mai sigur de la ghişeu, nu e nevoie nici măcar de automate. Din păcate cursele Flibco pentru Anvers au fost suspendate, în schimb au introdus altele spre Bruges şi Gent, dar nu-i bai.
Autobuzele Flibco fac până în Bruxelles cam o oră şi te lasă la Gare du Midi, de unde şi pleci către aeroport la întoarcere. La 5.50 circulă deja.

@C63AMG: nu Flixbus, ci Flibco, atenţie, să nu dezinformăm !


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 22 January 2023 - 09:11.


#4
pistachioo

pistachioo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2023
Merci! Imi pare rau ca nu merge sa iti dau like.

Autobuzele Flibco le-am vazut si eu cand am cautat pe YT despre transport. Ma gandeam ca poate exista totusi si tren direct. M-am uitat la orar pe https://www.flibco.com/en dar nu am gasit orarul pt aprilie (cand am luat biletele). Probabil inca nu au updatat pana atunci.

Cel de 5:20 cred ca e cea mai convenabila varianta.

Attached Files

  • Attached File  65.png   20.9K   4 downloads


#5
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
E şi tren direct, dar trebuie să iei un autocar de la aeroportul Charleroi până la gară. Ceea ce e cam peste mănă. Adică în loc să iei autocar până la gară, de unde să iei trenul până la Gare du Midi, păi mai bine iei autocarul Flibco, adică ajungi direct la Bruxelles.
Nici pentru mine anul acesta nu rentează. Ca să ajung la Anvers am varianta să ajung la gară în Charleroi şi de acolo tren către Anvers. Dar mai simplu e să iau Flibco până la Bruxelles şi de acolo tren direct pe o distanţă înjumătăţită.


Sănătate şi tcb !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate