Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Poate fi ceva mai "de porc" decât un concurs de dat palme?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#37
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007
^astia din clipu' de mai sus n-au ajuns sa participe la "finala" campionatului "mondial" din Romania?
Sau au fost descalificati in grupe, ceva? :D

#38
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013

View Poststalker2142, on 22 ianuarie 2023 - 10:46, said:

primul turnament de slapping a avut loc in Rusia in 2019 deci e un "sport" nou
Ba nu, știu de campionate din astea de cel puțin 10 ani. Sunt clipuri pe youtube.

#39
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View Postonisifor12, on 22 ianuarie 2023 - 20:58, said:

Ba nu, știu de campionate din astea de cel puțin 10 ani. Sunt clipuri pe youtube.

Eu nu am gasit asa vechi, poate daca au fost probabil a fost ceva improvizat de genul intr-un hambar
Probabil se refera ca au inceput in 2019 in mediu organizat, aprobat de o comisie ceva ca si un campionat sportiv
Oricum pare ca doar in Rusia, USA, Polonia si de acum si Romania se tine

#40
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007

View Poststalker2142, on 22 ianuarie 2023 - 22:32, said:

Oricum pare ca doar in Rusia, USA, Polonia si de acum si Romania se tine

Ei na, si UFC-ul au lansat unul, Power Slap League, trebuia sa-l lanseze saptamana trecuta, dar a fost scandalu' cu Dana White (UFC boss) si nevasta-sa ca se palmuiau in public, asa ca l-au lansat saptamana asta, parca. Nu m-am obosit sa ma uit ca mi se pare stupid - https://www.powerslap.com/
Ideea e ca daca e sustinut de UFC, inseamna ca se vor baga multi bani in marketing/premii/etc. si va deveni rapid cea mai importanta promotie de acest gen. Singura speranta e sa nu se uite lumea, poate moare inainte sa prinda tractiune. Dar cum zicea si cineva mai sus, sigur sunt multi grasi care si-au gasit "sportul" la care cred ca se pricep si ei, deci vor avea audienta.

#41
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Eu nu sunt de acord cu afirmatia asta, sport de grasi
Spre exemplu in felul asta si strongman ar putea fi considerat acelasi lucru, dar asta e un sport foarte complicat si draconic
La fel in box Andy Ruiz (alt gras) l-a invins prin tko pe Joshua intr-un meci lung si i-a luat centura
adica nu sunt competitii de frumusete

#42
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007
Dar nu asta am zis. Nu am nicio problema cu altetii.
Eu zic doar ca sunt convins ca sunt multi grasi care stau acasa pe canapele si nu au calcat intr-o sala de sport de cand erau in liceu, care isi imagineaza ca ar fi foarte buni la dat palme. De audienta ziceam, nu de cei care participa.

...desi, daca ar fi sa discutam si despre asta, pare ca nu sunt cine-stie-ce criterii ca sa participi, momentan. E formular de participare la asta de mai sus, pe site. Nu stiu alt sport unde poti sa arunci si tu caciula in ring, ca sa zic asa. Dar noh, sa zicem ca-i la inceput. In timp o sa se filtreze aia cu urechea interna puternica... or something. :D

#43
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,517
  • Înscris: 18.10.2011

View PostBeerpong, on 22 ianuarie 2023 - 11:59, said:

Oare un concurs de mancat c***t nu exista?
Ba da, cred ca la televiziuni si la alegeri e bataie mare.

#44
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Tot de la rfx, booty slap contest

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/et_eKvzIu8A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XlXx3pM4tns?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013

View Poststalker2142, on 22 ianuarie 2023 - 22:32, said:

Eu nu am gasit asa vechi, poate daca au fost probabil a fost ceva improvizat de genul intr-un hambar
Uite, din 2015: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WJEYYcdblkw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Și ăsta, chiar mai vechi: https://www.dailymot...m/video/x2ginl9
Nu sunt atât de vechi, dar astea au 7-8 măcar.

Edited by onisifor12, 29 January 2023 - 01:52.


#46
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005

View Postsorin147, on 21 ianuarie 2023 - 19:56, said:

Noi ne jucam Baza de-a moaca, astia primesc si bani.
Totusi, mai putin dureros decat boxul (cred).
K.O de la prima palma. Izbeste creierul de pereti craniului instant.

View Poststevetlangat, on 21 ianuarie 2023 - 20:09, said:

A plecat vreunul inconstient de acolo?

Daca nu, eu zic ca e mai safe decat boxul, mma-ul kick boxing-ul si ce alte sporturi de contact mai sunt.
Nu pe picioarele lui. Cum sa fie mai "safe" cand nu ai voie sa te protejezi?

Edited by MarianG, 04 February 2023 - 18:41.


#47
Beerpong

Beerpong

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 30.10.2022
Valoare mare!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/owiIDFvqJIw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Imi pare ca e fost furat maxim Lucian Silviu Croitor
Majoritatea care au comentat unde au fost postate clipurile pe youtube si tik tok au observat ca Druga si-a luat avant din picioare, a ridicat un picior de la sol complet interzis de regulament.
Eu uitandu-ma mai bine tind sa cred ca l-a lovit si cu pumnul sau cu podul palmei. Face primele 2 simulari cu palma spre obrazul lui Croitor, dar pe urma isi incordeaza pumnul si a treia - lovitura vine diferit nu doar cu avant din picioare dar pare ca si-a incordat si pumnul sau a dat cu podul palmei

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate